Türkçe Öğretimi Türkçe ve Sınıf Öğretmenleri İçin

Prof. Dr. Cahit Kavcar

Türkçe Öğretimi Türkçe ve Sınıf Öğretmenleri İçin
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2003-10-23
YAZAR Prof. Dr. Cahit Kavcar
ISBN 9757287406
DOSYA FORMATI 11,13 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Ülkemizde Türçe öğretimi ve dilimizin kullanımı konusunda, özellikle son yıllarda ciddi sorunlar görülmektedir. Aşırı yabancı dil düşkünlüğü, anlamsız yabanca hayranlığı, bazı özel radyo ve televizyonlar ile yazılı basın-yayın organlarının özensiz ve birazda sorumsuz tutumları bu soruları giderek arttırıyor. Bugün, ülkemiz, çeşitli sorunların vekimliklerin yanı sıra bir de "dil kirliliği" içinde bulunuyor. Öğretim sürecinden geçmesine karşın, bireylerde dil duyarlığı ve dil bilinci bakımından görülen eksikler, kültürün temel öğesi olan dilimiz için ciddi sorunlar oluşturmaktadır. İşte, anadil duygusu ve bilinci kazandırma konusunda öğretmenlere, özellikle ilkokul ve ilköğretim okulu öğretmenlerine, öğretmen yetiştiren kurumlara önemil görevler düşmektedir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Türkçe Öğretimi Türkçe ve Sınıf Öğretmenleri İçin i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Türkçe Öğretimi Türkçe ve Sınıf Öğretmenleri İçin.

...taplar. Konusu, yorumları ve özetini oku, satın al ISBN 9789756802076 ... Mehmet Kara-Oyunlarla Yabancılara Türkçe Öğretimi ... . Yabancıların Türkçe Öğrenmesini çeşitli materyaller, yazılar ve özgün içerikler kullanarak zengin dilimizi öğrenmelerine imkan sağlamaktayız. Her Zaman Her Yerde TÜRKÇE… Ana Menü. Yabancılara Türkçe öğretiminde kullanılan yöntemler nelerdir? Yabancılara Türkçe Öğretimi Materyalleri. Yeni Öğrenenlere Türkçe Öğretiminde kullanılabilecek materyaller bu bölümde toplandı. Ülkemizde Türkçe öğretimi ve dilimizin kullanımı konusunda, öz ... Türkçe Sınıfı, Türkçe Dersleri, Türkçe Kaynak Sitesi, Türkçe Sınavları... ... . Ülkemizde Türkçe öğretimi ve dilimizin kullanımı konusunda, özellikle son yıllarda ciddi sorunlar yani öğretmen adaylarına ve öğretim elemanlarına, sınıf öğretmenleri ile Türkçe öğretmenlerine, dilimize... ...dil becerilerini amaçlanan düzeyde kazandıracak olan etkili birTürkçe öğretimi için elemanlarına, sınıf öğretmenleri ile Türkçe öğretmenlerine, dilimize ve onun eğitimine ilgi duyan herkese yararlı... Bu ünitede, Türkçe öğretimi etkinliklerinin neden ve nasıl planlanması gerektiği ele alınacaktır. Biçimsel Bölüm Ders : Türkçe Sınıf : 6 Süre : 2×45 dk. Türkçe öğretiminde kullanılan etkili yöntem ve teknikler açıklanmış, sınıf içi etkinliklere yer verilmiş ve örnek ders planları ile uygulamaya ışık tutulmuştur. Basım Dili. : Türkçe. Kağıt Tipi. : 2. Hamur. Ürün Sepetinize Eklendi! Türkçe ve Sınıf Öğretmenleri İçin Türkçe Öğretimi. 27,20 TL. Epub veya pdf formatta Türkçe Öğretimi Türkçe ve Sınıf Öğretmenleri İçin kitabına erişmek ister misiniz? Bu içerik üzerinden sizlere Prof. Dr. Cahit Kavcar tarafından yazılmış güzel bir eser sunuyoruz. Özcan Demirel adlı yazara ait Türkçe ve Sınıf Öğretmenleri İçin Türkçe Öğretimi kitabı kapıda ödeme, taksit seçenekleri ve %15 indirimli Sözcü Kitabevi'nden sat. Ülkemizde Türkçe öğretimi ve dilimizin kullanımı konusunda, özellikle son yıllarda ciddi sorunlar yani öğretmen adaylarına ve öğretim elemanlarına, sınıf öğretmenleri ile Türkçe öğretmenlerine, dilimize... Ölçme ve değerlendirme. 13. Türkçe dersi 1. sınıf kazanımları. 16. 5. Tematik yaklaşım esas alınmış ve sınıf seviyeleri itibariyle temalar belirlenmiştir. 49.50 TL. İnsanların yaşamında ana dilin çok önemli bir yeri vardır. Bireylerin sağlıklı iletişim kurabilmeleri, eğitimleri sürecindeki her türlü öğrenmeyi gerçekleştirebilmeleri... Anahtar Kelimeler: oyun, oyunlarla dil öğretimi, yabancı dil öğ¬ retimi, Türkçe öğretimi. F.-SEVER S. (1995), Türkçe Öğretimi-Türkçe ve Sınıf Öğretmenleri İçin, Engin Yayınevi, Ankara. ...öğretimi için öğretmenlerin gerekli bilgi ve becerilerle donanmış olması kaçınılmaz bir ihtiyaçtır. ve öğretim elemanlarına sınıf öğretmenleri ile türkçe öğretmenlerine dilimize ve onun eğitimine ilgi......