Riskli Bebek İzlemi

Prof. Dr. İpek Akman

Riskli Bebek İzlemi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2014-12-02
YAZAR Prof. Dr. İpek Akman
ISBN 9752311480
DOSYA FORMATI 6,53 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Prof. Dr. İpek Akman’ın editörlüğünde 26 doktorun kaleminden riskli bebekler hakkında bilinmesi gereken her şey... Prematüre bebekler, büyüme geriliği olanlar, doğuştan enfeksiyonu olanlar, solumun yetmezliği gelişmiş yeni doğanlar... Bu bebeklerin büyümesi, beslenmesi, aşılanması ve nörolojik gelişimi yakın takip gerektirir. Gelişimsel değerlendirme yapılmalı, işitme ve görme problemleri saptanmalı ve bebekler erken müdahale programına alınmalıdır.Bu kitabın hazırlanma amacı başta çocuk hastalıkları ve neonaloji yan dal uzmanları olmak üzere riskli bebek izlemi yapan tüm sağlık personeline güncel bilgileri ulaştırabilmek ve böylelikle fiziksel, gelişimsel ve psikososyal açıdan riskli olan bebeklere ve ailelerine yardımcı olabilmektir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Riskli Bebek İzlemi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Riskli Bebek İzlemi.

...ebeklerde yüksektir. 11 YÜKSEK RİSKLİ BEBEKLERDE İZLEM PROGRAMI Birinci ve ikinci basamak sağlık hizmeti sunucuları riskli bebeklerin gelişimsel ve tıbbi izlem rehberlerinden haberdar olmalıdır ... İnternet Haber: Riskli Bebek İzleme Kitabı Türkiye'de Bir İlk - Sağlık... ... . Kolektif. Prof. Dr. İpek Akman'ın editörlüğünde 26 doktorun kaleminden riskli bebekler hakkında bilinmesi gereken her şey... Prematüre bebekler, büyüme geriliği olanlar... ...ya da biyolojik etmen bulunduran ve bu etmenlerin etkisiyle gelişme geriliği oluşabilecek bebekler 'riskli bebek' olarak tanımlanır. Riskli yenidoğanları izlemde en sık görülen sorunlar nelerdir? Riskli bebek gelişim geriliği açısından risk altında olan bebeklerdir. Plasenta anormalliği olan gebeler riskli bebeğe sahip ol ... PDF Yüksek Riskli Bebek | 1. Büyümenin İzlemi ... . Riskli yenidoğanları izlemde en sık görülen sorunlar nelerdir? Riskli bebek gelişim geriliği açısından risk altında olan bebeklerdir. Plasenta anormalliği olan gebeler riskli bebeğe sahip olma açısından risk altında olan gebelerdir ve yakın izlemleri gerekir. "Riskli Bebek İzlemi" konusunda küçük bir söyleşi yaptık. Riskli bebek izl...