Uygarlığın Doğuşunda Kültür ve Kürtler

M. Sait Yıldırım

Uygarlığın Doğuşunda Kültür ve Kürtler
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-12-26
YAZAR M. Sait Yıldırım
ISBN 6055454197
DOSYA FORMATI 3,68 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Kürtler, varlığını kültürlerine borölu bir halktır. Üzerinde yaşadıkları Ortadoğu coğrafyası, değişik zamanlarda, tarihin tanıdığı neredeyse bütün talancıların ve istilacıların saldırısına uğradığı halde bu halk ayakta kalabilmiştir. Kimi zaman ülkesi boydan boya yakılıp yıkılmış, taş üzerinde taş bırakılmamıştır. Kimi zaman maddi ve manevi tüm kültürel değerleri talan ve yok edilmiştir. Kimi zaman yeryüzünün tanıdığı en acımasız ve bitirici asimilasyonlara maruz kalmış; varlığı inkar edilmiş, dili ve kültürü yok sayılmış adeta üzerinde denemedik imha politikası kalmamıştır. Buna rağmen kürt halkı her defasında kendini küllerinden yeniden yeniden yaratarak varlığını sürdürmüştür.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Uygarlığın Doğuşunda Kültür ve Kürtler i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Uygarlığın Doğuşunda Kültür ve Kürtler.

...ar ile ikinci el ve yeni 7 milyon kitap. ... Uygarligin Dogusunda Kultur ve Kurtler - Arama Sonuçları ... .. M.sait Yıldırım. Uygarlığın Doğuşunda Kültür ve Kürtler,M.sait Yıldırım,Aram Yayınları... Uzmanların hemen hepsine göre ilk uygarlığın -yani bitki ekimi, evcil hayvanlar, evler, ilk köyler ve kentler, belli bir sanat, örgütlenmiş ibadet ve tapınaklar; hepsi bir arada Yakındoğu'da ortaya çıkmakla... Kürtler, varlığını kültürlerine borçlu bir halktır. Üzerinde yaşadıkları Ortadoğu co ... Uygarlığın Doğuşunda Kültür ve Kürtler - M. Sait Yıldırım | Yeni ve İk ... . Üzerinde yaşadıkları Ortadoğu coğrafyası, değişik zamanlarda, tarihin tanıdığı neredeyse bütün talancıların ve istilacıların saldırısına uğradığı halde bu... Çizgisel bir tarih ilerlemeciliği gereği bir kaynak gösterip uygarlığın doğuşunu bir yerde sabitleyebiliriz. Aram Yayınl...