Peygamber Efendimizin Hitabeti

Prof. Dr. Ahmet Lütfi Kazancı

Peygamber Efendimizin Hitabeti
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2008-11-01
YAZAR Prof. Dr. Ahmet Lütfi Kazancı
ISBN 9753590032
DOSYA FORMATI 8,96 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

"Yemin olsun, Allah'ın Resulünde sizin için güzel bir nümune-örnek vardır." (Ahzab,33/21)"De ki, ben sözünü zinnetleme çabasına düşenlerden değilim." (Sad,38/86)"Rabbinin yoluna hikmetle, mev'ıza-ı hasene (güzel öğüt) ile davet et. Onlarla en güzel olan mücadele yolunu tut." (Nahl, 16/125)"Resulullah (s.a.) sözlerini tane tane söylerdi. Öyle ki kelimelerini saymak isteyen bir kimse, sayabilirdi." (el-Buhari; el-Menakıb,23,c.IV/168)"Resulullah (s.a.)in namazı da, hutbesi de itidal üzere idi."(Ebu Davud, el-Cum'a:23/1101,c.I/396)"Cevamiu'l-kelim (az, öz söz söyleme kabiliyeti) ile gönderildim." (el-Buhari, el-Cihad: 122,c.IV/12)"İnsanlara bildikleri ölçüler içinde söz söyleyiniz. (Akıllarının kavrayamayacağı sözleri söylemek suretiyle) Allah'ın ve Resulu'nün tekzib (ve inkar) edilmesini ister misiniz?" (el-Buhari, ez-Zekat:41,c.II/125)"Bir kavme akıllarının kavrayamadığı bir söz söylersen, o söz, onlardan bir kısmı için mutlaka fitne olur." (Müslim, Mukaddime:3,c.I/41)"Yazıklar olsun, insanları eğlendirmek-güldürmek için konuşan ve yalan söyleyen kişiye, yazıklar olsun. Yazıklar olsun!" (Ebu Davud, el-edeb, 88/4990, c.IV/407)"Allahım, fayda vermeyen ilimden, korkunla ürpermeyen kalbden, doymak bilmeyen nefisden, kabul edilmeğe layık olmayan duadan sana sığınırım." (Müslim, ez-Zikir 18/73, c.IV/578)"Allahım, bana öğrettiğinle faydalanmayı nasib et, bana fayda verecek bilgiyi öğret ve ilmimi artır." (et-Tirmizi, ed-Da'avat, 128, c.V/578)

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Peygamber Efendimizin Hitabeti i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Peygamber Efendimizin Hitabeti.

...Müslüman namaz oruç Peygamber peygamber efendimiz Ramazan İbadet İman İslam ... Peygamber Efendimizin Hitabeti , bizde.com ... . Peygamber Efendimizin Hitabeti en uygun fiyat, hızlı kargo ve kapıda ödeme seçenekleriyle bkmkitap.com'da. Gelince Haber Ver. Peygamber Efendimizin Hitabeti Hakkında Bilgiler. "Peygamber Efendimizin Hitabeti". için 38 sonuç bulundu: Sıralama Şekli 4,00 TL. Sepete Ekle. Peygamber efendimizin hitabeti. Dr. Ahmet Lütfi Kazancı. Satıcı. 13 TL. Peygamber Efendimizin Hitabeti. Doç. Dr. Ahmet Lütfi Kazanc ... PEYGAMBER EFENDİMİZİN HİTABETİ A. LÜTFİ... - GittiGidiyor ... . Satıcı. 13 TL. Peygamber Efendimizin Hitabeti. Doç. Dr. Ahmet Lütfi Kazancı MARİFET YAYINLARI "Yemin olsun, Allah'ın Resulünde sizin için güzel bir nümune-örnek vardır.". Peygamber Efendimizin Hitabeti. %25. 13,00 TL. Peygamber Efendimizin Hitabeti. Prof. Dr. Ahmet Lütfi Kazancı. 13.64 TL. PEYGAMBER EFENDİMİZİN HİTÂBETİ konusunda ilk adım diyebileceğimiz bu çalışmamız, ilerde ilim yolcularının vereceği mükemmel eserlere bir ön hazırlık mahiyeti taşır...