KadıKadı Burhaneddin Romanı

Vedat Ali Tok

KadıKadı Burhaneddin Romanı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-10-25
YAZAR Vedat Ali Tok
ISBN 6059790604
DOSYA FORMATI 11,11 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Türk tarihinin en kırılgan zamanlarında kendini gösteren adaletli bir kadı, akıllı bir hükümdar, lirik bir şair… Her yaşta ilme talip bir er… Gençliğinden itibaren kendisini heyecanlı ve çoğu zaman tehlikeli bir hayat macerasında bulmuş ömrünün sonuna kadar neredeyse âsûde bir gün görmemiş fakat bundan hiç de şikâyet etmemiş bir lider… Kayseri’de temelini attığı, Sivas’ta kurduğu devlet ile komşu beylikleri hükümranlığı altına almaya çalışan bir sultan… Timur’un çekindiği ender savaşçı… Bir âlim, bir aşk şairi…Kadı, şair, âlim, hükümdar… Kadı Burhaneddin Ahmed…Bu eser Kadı Burhaneddin’in mücadele dolu yaşantısının romanıdır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz KadıKadı Burhaneddin Romanı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap KadıKadı Burhaneddin Romanı.

...r. ...Uzmanı Rock Müzik Grubu Rock Şarkıcısı Romancı Roman Yazarı Röportaj Yazarı ... Kadı Burhaneddin Devleti - Beyaz Tarih ... . Hacca giden Kadı Burhaneddin dönüşünde Haleb'e uğradı ve bir yıl da orada kaldı. 9786059790604. 417098. Kadı Kadı Burhaneddin Romanı. Akıl Fikir Yayınları. 22.00. Vedat Ali Tok tarafından kaleme alınan Kadı Burhaneddin romanı "Kadı" da günümüz okuyucusunun ilgiyle karşılayabileceğini düşündüğümüz bir eser. Romanda Selçuklulard. Vedat Ali Tok. Türk tarihinin en kırılgan zamanlarında kendini ... Kadı & Kadı Burhaneddin Romanı Kitabını Pdf, Epub, Mobi... ... . Romanda Selçuklulard. Vedat Ali Tok. Türk tarihinin en kırılgan zamanlarında kendini gösteren adaletli bir kadı, akıllı bir hükümdar, lirik bir şair… Her yaşta ilme talip bir er… Bu devletin merkezi Sivas'tır. Beyliğin kurucusu Kadı Burhaneddin Ahmed'in ailesi aslen Oğuzların Salur boyuna mensup olup, Hârizm'den Kastamonu'ya göç etmiştir. Vedat Ali Tok tarafından yazılan Kadı & Kadı Burhaneddin Romanı kitabı 2016-10-25 tarihinde yayınlanmıştır. Kadı & Kadı Burhaneddin Romanı Kitabı Tanıtım Bülteni. Kurgu Sanatı yazarların yaratıcılıklarını senaryolar, romanlar, öyküler ... Bir alim, bir aşk şairi… Kadı, şair, alim, hükümdar… Kadı Burhaneddin Ahmed… Kadı Burhâneddin, vezirliği s...