Dünya Dinlerinden Yezidilik

Hilmi Türkoğlu

Dünya Dinlerinden Yezidilik
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-10-24
YAZAR Hilmi Türkoğlu
ISBN 6059322263
DOSYA FORMATI 6,55 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Kapalı toplum yapısına sahip ve asırlar boyunca dışarıdan gelen değişim rüzgârlarına karşı kendini ve sosyal bünyesini koruyabilmiş Yezidîlik de tıpkı Dürzîlik ve Nusayrîlik’e benzer şekilde küreselleşmenin beraberinde getirdiği değişimden en fazla etkilenen fırkalardandır.Aslında Yezidîlik ve diğer etno-dinsel yapılanmaların varlıklarını ve kendilerine özgü dinî ritüellerini sürdürebilmeleri, tarihsel süreçte dış müdahalelere kapalı ve çoğu kez ücra bölgelerde yaşamalarıyla doğrudan ilişkiliydi. Genellikle mitolojik/menkıbevî aklın egemen olduğu ve dinin bir sır anlayışı çerçevesinde algılandığı ve uygulandığı bu tür yapılarda, zaman oldukça yavaş akmakta ve değişime karşı büyük bir direnç söz konusu olmaktaydı.Bu eser Yezidilik inancının günümüze kadarki sürecini ele almaktadır. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Dünya Dinlerinden Yezidilik i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Dünya Dinlerinden Yezidilik.

...a yüzlerce kişi tarafından aratılan eserin ismi Dünya Dinlerinden Yezidilik 'dir ... Yezidilik Dünya Dinlerinden [Kategorisiz Ürünler] ... . YEZİDİLİK. Êzidî dinînde Yezid bin Muâviye - "Sultân Êzi" (Yerin Nûr'u ve insanlığın sevinci), Adi bin Musafir "mürşid" İşte bu sınavı başarı ile verip tüm insanlığın ve dünya işlerinin başına geçme hakkını kazanmıştır diye düşünülür. Dünya Dinlerinden Yezidilik - Hilmi Türkoğlu. Festival Yayınları. Kazanacağınız Toplam Puan : 120 Puan. Yezidilik en gizemli ... Yezidiler Kimdir Ezidilik Nedir? En Gizemli Din | Forum ... . Festival Yayınları. Kazanacağınız Toplam Puan : 120 Puan. Yezidilik en gizemli dinlerden biri. Dünya Yezidi nüfusunun 800 bin olduğu tahmin ediliyor. Dünya Dinlerinden Yezidilik, diğer kategorisinde ücretsiz kargo ve 21,05 TL fiyatıyla ePttAVM.com adresinde. Dünya Dinlerinden Yezidilik. Ürün Puanı: Beden Ölçü Tablosu. Belirtilen tüm özellikler bilgilendirme amaçlı olup, farklı nitelikte özellikler olabilir. Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz. Dünya Dinlerinden Yezidilik. Dünya Dinlerinden Yezidilik arıyorsan site site dolaşma! Akakçe'de piyasadaki tüm fiyatları karşılaştır, en ucuz fiyatı tek tıkla bul. En Popüler Din, Mitoloji Kitapları. Ezidilerin yaşadıkları zorluklar bütün dünya ülkelerinde yankı bulmuştu. Ezidilik Dini Nedir? Ezidilik, Ortadoğu kökenli bir dinin adıdır. Ezidilik ya da Yezidilik olarak adlandırılır. ...Çizgi Roman Deneme Destan Diğer Dini Metinler Divan Edebiyatı Dünya Klasikleri Edebiyat Tarihi Edebiyat Yazıları Eleştiri Günlük Halk. Din - Dünya Dinlerinden Yezidilik. | 0 yorum | Yorum Yap. DÜNYA DİNLERİNDEN YEZİDİLİK kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. HİLMİ TÜRKOĞLU kitapları ve FESTİVAL 2016 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 6 milyon kitap... Din değiştirmek en büyük günah. Bazı tarihi ve dini kaynaklara göre Yezidilik/Ezdilik, ateş, güneş ve suyun kutsal sayıldığı bir inanç şekli. Dünya Yezidi nüfusunun 800 bin olduğu tahmin ediliyor....