İslam Açısından Musiki ve Sema'

Prof. Dr. Süleyman Uludağ

İslam Açısından Musiki ve Sema'
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 1999-01-31
YAZAR Prof. Dr. Süleyman Uludağ
ISBN 9753591349
DOSYA FORMATI 3,26 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Beşeri duyguların en tabii olanlarından birisi şüphesiz ki estetiktir. Güzellik hissi, insanlarda doğuştan itibaren mevcuttur. İnsanlar güzele karşı daima ilgi duymuşlardır. Güzele karşı duyulan bu ilgi ve meyil çeşitli sanat eserlerinin doğmasına sebep olmuştur.Söz ve beste, insani duyguların ifade edilmesi için iki önemli vasıtadır. İnsanlar öteden beri hislerini ses ve sözle ifade etmişlerdir. İlk insanlar gayet basit, kaba, haşin ve iptidai nağmelerle ve ağaçtan yaptığı basit aletlerle güzellik duygusunu ve musıki zevkini tatma yoluna gitmişken; son zamanlarda yaşayan insanlar bu gibi şeylerle tatmin olmamışlar, onun için de kendilerini bu bakımdan tatmin edecek yeni besteler, nağmeler, makamlar ve musıki aletlerini icad etmişlerdir.Elinizdeki bu eser musikinin kısa bir tarihçesiyle beraber, esas olarak; "Kur'an'a, Hadislere göre musıki; fakıhlerin musiki ve Sema' hakkında görüşleri, Dini Musıkinin doğuşu ve gelişmesi, ilk sufilerin ve tarikatların görüşleri" gibi konularda ilmi objektivite ışığında bilgi vermektedir. Kısaca "Musıkinin dini hükmü nedir?" sorusuna cevap aranmaktır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İslam Açısından Musiki ve Sema' i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İslam Açısından Musiki ve Sema'.

...er, esas olarak; "Kur'an'a, Hadislere göre musıki; fakıhlerin musiki ve Sema' hakkında görüşleri, Dini Musıkinin doğuşu ve gelişmesi ... İslam Tasavvuf Kültüründe Mûsiki Âdâbı - PDF Ücretsiz İndirin ... ... Islam ve Musiki : İslam Açısından Musiki ve Sema Süleyman Uludağ indir PDF. Bütün kitaplar. 30 günlük deneme sürümü. Alış-Veriş Listeme Ekle. İslam Açısından Musiki ve Sema'. olmamışlar onun için de kendilerini bu bakımdan tatmin edecek yeni besteler nağmeler makamlar ve musıki aletlerini icad etmişlerdir. İslâm açısından mûsikî ve semâ., SÜLEYMAN ULUDAĞ, LOT NO: 899. Alış-Veriş Listeme Ekle. İslam Açısından Musiki ve Sema'. olm ... İslam Açısından Musiki ve Sema Kitapları - Kidega ... . İslâm açısından mûsikî ve semâ., SÜLEYMAN ULUDAĞ, LOT NO: 899. Alış-Veriş Listeme Ekle. İslam Açısından Musiki ve Sema'. olmamışlar onun için de kendilerini bu bakımdan tatmin edecek yeni besteler nağmeler makamlar ve musıki aletlerini icad etmişlerdir. Alış-Veriş Listeme Ekle. İslam Açısından Musiki ve Sema'. olmamışlar onun için de kendilerini bu bakımdan tatmin edecek yeni besteler nağmeler makamlar ve musıki aletlerini icad etmişlerdir. (Süleyman Uludağ, İslam Açısından Musiki ve Sema', s. 357) diye tarif emiştir. Günümüzde sema tasavvufi bir uygulama olmaktan çok kültürel bir etkinliğe dönüşmüştür. Elinizdeki bu eser musikinin kısa bir tarihçesiyle beraber esas olarak; "Kur'an'a Hadislere göre musıki; fakıhlerin musiki ve Sema' hakkında görüşleri Dini Musıkinin doğuşu ve İslam ve Musiki. 28,05 TL. Mevlevîlerin zikir ayininin ismi semâ dır. Semâ, Türk-İslam Tasavvuf kültürünün önemli bir parçası olup Hz. Demir, Osmanlı Padişahı..., s Uludağ, İslâm Açısından Mûsikî ve Semâ, s. 368. ...Dilde Kitaplar Akademik İslam Aile Çocuk Hizmet Akıl Oyunları Kurgudışı Psikolojik. Yayınevi - Akademik Kitaplar Musıki Yayınları Mustafa Kitabevi Mustafa Pişkin Yayınları Muştu Yayınları Mutena......