Ay’a Yolculuk

Jules Verne

Ay’a Yolculuk
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-10-09
YAZAR Jules Verne
ISBN 6053411833
DOSYA FORMATI 3,21 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Ay’a Yolculuk, uzayın gizemine oldum olası ilgi duyan insanın, bu sonsuzluğa yönelişinin coşkusunu anlatan ilk roman özelliğini taşıyor. İnsanoğlunun Ay’ın yüzeyine ayak basmasından yüz dört yıl önce yazılan bu roman, edebiyatta bilimkurgu türünün öncüsü Jules Verne’in (1828-1905) en ünlü eserleri arasında yer alıyor. 1865 yılında kaleme alınan romanda, Amerikan İç Savaşı sonrasında emekli askerlerin toplandığı “Silah Kulübü” üyelerinin, yeniden gündeme gelme ve silah çalışmalarını canlı tutma çabaları sonucu ortaya atılan, yaşama geçirilmesi güç, “düş” denilebilecek “Ay’a mermi gönderme” projesi ile başlayan olaylar anlatılıyor.Kulübün Başkanı Barbicane’nin dünya bilim çevrelerinde yankı bulan projesi, macera ruhlu Fransız bilim insanı Michael Ardan’ın çılgın önerisiyle Ay’a yapılacak bir yolculuğa dönüşüyor. Ay yolcuları arasına Başkan Barbicane ve köpeği ile Fransız Ardan’dan sonra aksi Kaptan Nicholl’ün de katılmasıyla uzay macerası başlıyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Ay’a Yolculuk i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Ay’a Yolculuk.

... yılında; ikincisi, Ay'ın Çevresinde Seyahat (Fr ... Aya Yolculuk, Jules Verne » Satın Al & Fiyatı - Kidega ... . Bu yazı yazarın ve Ay'a Yolculuk serisinin birkaç farklı yönüne odaklanmayı hedefliyor. Aya Yolculuk modelleri, Aya Yolculuk özellikleri ve markaları en uygun fiyatları ile GittiGidiyor'da. Vazgeç. aya yolculuk. aramanızda 80 adet ürün bulundu. Akıllı Sıralama. 1705 yılında Daniel Defoe Birleştirici ya da Dünya'dan Ay'a İletişim (İngilizce: Consolidoter or Transactions From The World to the Moon) adlı kitabıdır. Ay'a Yolculuk. Mermi yani uzay mekiği hazırland ... Ay'a Yolculuk ... . Ay'a Yolculuk. Mermi yani uzay mekiği hazırlandığında ise başkan Fransız ve içeriye deney amaçlı koyulmuş olan iki köpek ile birlikte ay'a olan yolculuk başlar. Jules Verne. Jules Verne'in en ünlü eserleri arasında yer alan Ay'a Yolculuk eğlenceli bir bilim kurgu hikâyesidir. Amerikan İç Savaşı'nın bitmesinden sonra Topçular Derneği üyeleri Ay'a göndermek... Böylece Gun-Club'ün [3] (Silah Kulübü'nün) çekirdeği oluştu. Kuruluşundan bir ay sonra, sekiz yüz otuz üç gerçek, otuz bin beş yüz yetmiş beş de yazışmalı üyesi vardı....