Rusların Kafkasya'yı İstilası ve Osmanlı İstihbarat Ağı

Ahmet Yüksel

Rusların Kafkasya'yı İstilası ve Osmanlı İstihbarat Ağı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2014-12-02
YAZAR Ahmet Yüksel
ISBN 9789955397
DOSYA FORMATI 9,58 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Geniş bir coğrafyaya yayılan her büyük devletin, hükmü altındaki yerlerden haberdar olmak isteği belki de en başından beri yöneticilerin zihnini meşgul etmiştir. Fakat bugün anladığımız manada bir coğrafya veya olaya bağlı olarak istihbarat toplamak son yüzyıllarda iyice kesifleşti denebilir.Bu eser, Osmanlı İmparatorluğu için 18. yüzyılın ortalarından itibaren Kafkasya meselesi özelinde İmparatorluk merkezinin, uzağı kendisine “yakın” kılma çabasına eğiliyor.Çalışma boyunca, Kafkasya’da Rus istilası yaşanırken İstanbul’daki yöneticiler gelişmelerden ne kadar haberdardır? Nasıl bir istihbarat ağı oluşturulmuştur? Haber ve bilgi kaynakları nelerdir? Yürütülen istihbarat faaliyetleri neticesinde ne tür bilgilere ulaşılmıştır? Ulaşılan bilgiler netice-sinde nasıl tedbirler alınmıştır? gibi sorulara cevap aranmıştır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Rusların Kafkasya'yı İstilası ve Osmanlı İstihbarat Ağı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Rusların Kafkasya'yı İstilası ve Osmanlı İstihbarat Ağı.

...stanbul'daki yöneticiler gelişmelerden ne kadar haberdardır? This is a preview of a remote PDF: http://dergipark ... Rusların Kafkasyayı İstilası ve Osmanlı İstihbarat Ağı Ahmet Yüksek ... .gov.tr/download/article-file/160623. Mehmet Aktaş. Rusların Kafkasya'yı İstilası ve Osmanlı İstihbarat Ağı, Tarih Kritik Dergisi, 2016, pp. 55-59... ...merkezinin, uzağı kendisine "yakın" kılma çabasına eğiliyor.çalışma boyunca, kafkasya'da. rus istilası yaşanırken istanbul'daki yöneticiler gelişmelerden ne kadar haberdardır? nasıl bir istihbarat... 8.98 €. Çalışma boyunca, Kafkasya'da Rus istilası yaşanırken İstanbul'daki yöneticiler gelişmelerden ... Rusların Kafkasya'yı İstilası ve Osmanlı İstihbarat Ağı - Ahmet... ... ... 8.98 €. Çalışma boyunca, Kafkasya'da Rus istilası yaşanırken İstanbul'daki yöneticiler gelişmelerden ne kadar haberdardır? Nasıl bir istihbarat ağı oluşturulmuştur? Haber ve bilgi kaynakları nelerdir? Çalışma boyunca, Kafkasya'da Rus istilası yaşanırken İstanbul'daki yöneticiler gelişmelerden ne kadar haberdardır? Nasıl bir istihbarat ağı oluşturulmuştur? Haber ve bilgi kaynakları nelerdir? 32 TL. Rusların Kafkasya'yı İstilası ve Osmanlı İstihbarat Ağı-Dergah Yayınları- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla... Çalışma boyunca, Kafkasya'da Rus istilası yaşanırken İstanbul'daki yöneticiler gelişmelerden ne kadar haberdardır? Nasıl bir istihbarat ağı oluşturulmuştur? Haber ve bilgi kaynakları nelerdir? Çalışma boyunca, Kafkasya'da Rus istilası yaşanırken İstanbul'daki yöneticiler gelişmelerden ne kadar haberdardır? Nasıl bir istihbarat ağı oluşturulmuştur? Haber ve bilgi kaynakları nelerdir? Çalışma boyunca, Kafkasya'da Rus istilası yaşanırken İstanbul'daki yöneticiler gelişmelerden ne kadar haberdardır? Nas...