Perikles - Fabius (Cep Boy)Ünlü Yunanlı ve Romalıların Yaşamları

Plutark

Perikles - Fabius (Cep Boy)Ünlü Yunanlı ve Romalıların Yaşamları
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH
YAZAR Plutark
ISBN 2146345000
DOSYA FORMATI 4,26 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Plutark İS birinci yüzyılın ortalarında, imparator Cladius'un egemenliği sırasında, Orta Yunanistan'da Boeoteia'nın Kuzey bölgesinde küçük bir kent olan Khaeronea'da doğdu (yklş. İS 46) ve İS 120'de Delfi'de öldü. O günlerde hem Yunanlılar hem de Romalılar için en çekici üniversite kenti olan Atina'da felsefe eğitimi gördü. Roma'da uzun süre kalmadığı ve oraya ancak kısa süren bir iki yolculuk yaptığı kabul edilir. Sırasıyla İmparatorlar^Yrajan ve Hadrian tarafından konsüllük ve proküratörlük görevlerine atandı. Yazılarından anlaşıldığı gibi, Yunanistan'da birçok yeri gezdi, Anadolu, Mısır ve İtalya'ya yolculuklar yaptı. Kendi yaşamı ile ilgili bilgilerin çoğu için kaynak yine kendi yazılarıdır. Roma'da belli kamu işleri ile görevlendirildi ve bu nedenle Demosthenes'e sunuş yazısında belirttiği gibi Latin dilini öğrenecek zaman bulamadı. Bir Platonist olan Plutark'ın Yaşamlar ve Moralia ile Batı kültürü üzerindeki etik ve estetik etkisi olağanüstü oldu. En iyi okuyucuları arasında Beethoven, Rousseau ve Shakes-peare de bulunurken, Amerika Birleşik Devletleri'nin önde gelen kurucu babalarının tümü de Plutark'ın Yasam/ar'ında büyük bir esin kaynağı buldular.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Perikles - Fabius (Cep Boy)Ünlü Yunanlı ve Romalıların Yaşamları i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Perikles - Fabius (Cep Boy)Ünlü Yunanlı ve Romalıların Yaşamları.

...nda, Orta Yunanistan'da Boeoteia'nın Kuzey bölgesinde küçük bir kent olan Khaeronea'da doğdu (yklş ... Yaşamlar - 1; Ünlü Yunanlı ve Romalıların Yaşamları - Plutark... ... . İS 46)... Alış-Veriş Listeme Ekle. Perikles - Fabius (Cep Boy) Ünlü Yunanlı ve Romalıların Yaşamları. 20,63 tl. "Plutark" - diğer ürünler. Alkibiades - Coruiolanus (Cep Boy). Ünlü yunanlı ve romalıların yaşamları. Plutark / idea yayınevi. Baskı: 1. Perikles - Fabius (Cep Boy) Ünlü Yunanlı ve Romalıların Yaşamları. "Plutark" - diğer ürünler. Alkibiades - Coruiolanus (Cep Boy). Türkçe | 120 Sayfa | Cep boy |. ALES ... Yaşamlar Perikles - Fabius Satın Al: Ordu Kitapçısı ... . "Plutark" - diğer ürünler. Alkibiades - Coruiolanus (Cep Boy). Türkçe | 120 Sayfa | Cep boy |. ALES Cep Kitapları. DVD ve Flash Set...