Dünya Dinlerinden Süryanilik

Orhan Üstün

Dünya Dinlerinden Süryanilik
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-10-24
YAZAR Orhan Üstün
ISBN 6059322256
DOSYA FORMATI 3,31 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Dinler Tarihi, tarih sahnesinde görülmüş, yaşamakta olan ve mensubu kalmamış bütün dinleri konu olarak ele alır. Bunu yaparken ise Hak-batıl ayırımı yapmaz. Tek tek dinlerin prensiplerini, onların çıkış ve gelişmelerini konu edinir.Süryani adının Pers kralı Sirus(Cyrus)’tan (Keyhüsrev) geldiği belirtilir. Sirus, Babil’i fethederek Yahudileri kurtarmış ve Yahudiye’ye(Kudüs) dönmelerine izin vermiştir. Babil tutsaklığından Kudüs’e dönen Yahudiler, Sirus’a duydukları minnettarlıktan dolayı kendilerini “Surin” olarak tanıtmışlardır.Bu bağlamda bu çalışmada Mardin ve çevresindeki Süryanilerin incelenmesi hedeflenmiştir. Bu nedenle öncelikle Süryani adı, kökeni, tarihi ve Türkiye’deki Süryani’ler ele alınmış ardından Süryanilerin inanç ve ibadet esasları ile kilise teşkilatları anlatılmıştır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Dünya Dinlerinden Süryanilik i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Dünya Dinlerinden Süryanilik.

...- İlim Dünyası Kütüphanesi ๑۩۞۩๑ > Din ve Mezheb Eserleri > Dünya Dinleri > Süryanilik ... Dünya Dinlerinden Süryanilik - 9786059322256 ... . Gönderen. Konu: Süryanilik (Okunma Sayısı 1401 defa). 25 Aralık 2009, 13:36:55. Bu ürüne benzer farklı alternatifler olmalı. Dünya Dinlerinden Süryanilik, Orhan Üstün Dünya https://www.dehakitabevi.com/Dunya-Dinlerinden-Suryanilik-Orhan-Ustun,PR-236402.html. Dinler Tarihi. İslamiyet, Hristiyanlık, Yahudilik ve Dünya Dinleri. Gözde içerik. Son görüntülenme: İslam dininin diğer dinlerden farklı özellikleri. Not ala ... Dünya Dinlerinden Süryanilik - ePttAVM ... . Gözde içerik. Son görüntülenme: İslam dininin diğer dinlerden farklı özellikleri. Not alanında Dünya Dinlerinden Süryanilik Orhan Üstün PDF İndir indirme alanını göremediyseniz, lütfen altta yazan notu inceleyiniz. Üstteki kitabın PDF dosyası ne yazık ki sitede bulunmamaktadır. Dünya Dinlerinden Süryanilik. Üzgünüz ! Bu ürün şu anda satışta değildir. Ürün Adı: Dünya Dinlerinden Süryanilik. Mağaza: TveT. Sorunuzu aşağıdaki alana yazınız. DÜNYA DİNLERİNDEN SÜRYANİLİK kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. ORHAN ÜSTÜN kitapları ve FESTİVAL 2016 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7 milyon kitap... ...Arapça Arnavutça Diğer Ermenice Fransızca İngilizce İspanyolca İtalyanca Kürtçe Osmanlıca Rusça Zazaca Din Alevilik-Bektaşilik. Din - Dünya Dinlerinden Süryanilik. | 0 yorum | Yorum Yap. Ürün Adı: Dünya Dinlerinden Süryanilik Ürün Kodu: 9786059322256 Basım Yılı: 2016.00000000 Kapak Türü: Karton Kapak Kağıt Cinsi: 2. Hamur Çevirme...