Celal Hoca

Mustafa Özdamar

Celal Hoca
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 1995-12-31
YAZAR Mustafa Özdamar
ISBN 9753590342
DOSYA FORMATI 5,82 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

İmam Hatip Okulları'nın banisi, bu güzide ilim-irfan ocaklarının maddi-manevi rehberi ve son devrin en mümtaz ilim adamlarından biri olarak bilinen Mahmud Celaleddin Ökten, "CELAL HOCA" lakabıyla maruf olup, ömrünü dini mübin hizmetine vakfetmiş olan müstesna bir şahsiyettir.Elinizdeki eser, onun mücadele azmi ve hizmet aşkıyla dolu örnek hayatından kesitler sunmakta olup, halihazırda hayatta olan talebeleri ve muhıbbanı ile temas kurularak hakkındaki bilgiler titizlikle derlenmek suretiyle hazırlanmıştır.Yayınevimiz, İmam Hatip neslinin manevi önderlerinden "Hacı Veyiszade" belgeselinden sonra, yine değerli araştırmacı-yazar Mustafa Özdamar tarafından -belgesel tarzda- kaleme alınan bu müstesna hizmeti sunmakla, fevkalade mühim bir görevi ifa etmenin kıvancı içindedir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Celal Hoca i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Celal Hoca.

...kullarının açılmasındaki gayretleriyle tanınan, bu okullarda müdürlük ve hocalık yapan din âlimi ... Celal Hoca Fiyatı, Taksit Seçenekleri ile Satın Al ... . Celâl Hoca, (1882-1961) İmam-hatip okullarının açılmasındaki gayretleriyle tanınan, bu okullarda müdürlük ve hocalık yapan din âlimi. Asıl adı Mahmut Celâlettin (Ökten) olup Trabzon'da doğdu. Vefatından sonra dost ve talebeleri tarafından Celal Hoca: Hayatı ve Şahsiyeti adlı bir anma kitabı neşredilmiş, bu kitapta hocanın tercüme eserlerinden bazı örneklere de yer verilmiştir. Mustafa Özdamar. İmam Hatip Okulları'nın bânisi, bu güzide ilim-irfan ocaklarının maddî manevî ... 'Celâl Hoca Olmasaydı İmam-Hatipler de Olmazdı' ... . Mustafa Özdamar. İmam Hatip Okulları'nın bânisi, bu güzide ilim-irfan ocaklarının maddî manevî rehberi ve son devrin en mümtaz ilim adamlarından biri olarak bilinen Mahmud Celâleddin Ökten... Celâl Hoca asıl şöhretini bugünkü İmam-Hatip Okullarının kurucusu olmasıyla elde etmiştir. Celâl Hoca İstanbul İmam-Hatip Okulunda sadece hoca ve öğretmen olarak görev yapmaz. Mütareke yıllarında kayınpederinin yerine Vasat Atik Ali Paşa Camii'nde on yıl kadar imamlık görevinde de bulunmuş olan Celâl Hoca, 1925'te İstanbul İmam-Hatip Mektebi Arapça muallimliğine tayin edildi. 18.75 TL. 1951 yılında dönemin iktidarına İmam Hatip Okulu Lâyihası'nı sunan ve bu teklifi kabul edilen "Celâl Hoca" bu unutulmaz hizmetiyle "İmam Hatip Okullarının bânisi" olarak yâdedilmektedir. Celal Gülep Hoca. 638 beğenme · 7 kişi bunun hakkında konuşuyor. Facebook'ta Celal Gülep Hoca'nın daha fazla içeriğini gör. Eğer bütün maddi imkan şartları, destekleyici hüsnü niyetlerle birlikte kendisine verilmiş olsaydı Celal Hoca hayatın...