Solon - Poplicola (Cep Boy)Ünlü Yunanlı ve Romalıların Yaşamları

Plutark

Solon - Poplicola (Cep Boy)Ünlü Yunanlı ve Romalıların Yaşamları
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2011-01-01
YAZAR Plutark
ISBN 2146120003
DOSYA FORMATI 12,34 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Plutark İS birinci yüzyılın ortalarında, imparator Cladius'un egemenliği sırasında, Orta Yunanistan'da Boeoteia'nın Kuzey bölgesinde küçük bir kent olan Khaeronea'da doğdu (yklş. İS 46) ve İS 120'de Delfi'de öldü. O günlerde hem Yunanlılar hem de Romalılar için en çekici üniversite kenti olan Atina'da felsefe eğitimi gördü. Roma'da uzun süre kalmadığı ve oraya ancak kısa süren bir iki yolculuk yaptığı kabul edilir. Sırasıyla İmparatorlar Trajan ve Hadrian tarafından konsüllük ve proküratörlük görevlerine atandı. Yazılarından anlaşıldığı gibi, Yunanistan'da birçok yeri gezdi, Anadolu, Mısır ve İtalya'ya yolculuklar yaptı. Kendi yaşamı ile ilgili bilgilerin çoğu için kaynak yine kendi yazılarıdır. Roma'da belli kamu işleri ile görevlendirildi ve bu nedenle Demosthenes'e sunuş yazısında belirttiği gibi Latin dilini öğrenecek zaman bulamadı. Bir Platonist olan Plutark'ın Yaşamlar ve Moralia ile Batı kültürü üzerindeki etik ve estetik etkisi olağanüstü oldu. En iyi okuyucuları arasında Beethoven, Rousseau ve Shakespeare de bulunurken, Amerika Birleşik Devletleri'nin önde gelen kurucu babalarının tümü de Plutark'ın Yaşam/ar'ında büyük esin kaynağı buldular.İlk kez İtalyanca'ya çevrilen Yaşamlar'ı Batı Avrupa Jacques Amyot'nun Fransızca çevirisi (1559) ile tanıdı. Thomas North'un İngilizce çevirisi (1579) Amyot'nun çevirisi üzerine dayanır. 1683'te John Dryden Yaşamlar'm Yunanca asıllarından yapılmasını sağladı. Almanca çeviri 1799-1806 yıllarında yayımlandı.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Solon - Poplicola (Cep Boy)Ünlü Yunanlı ve Romalıların Yaşamları i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Solon - Poplicola (Cep Boy)Ünlü Yunanlı ve Romalıların Yaşamları.

...- diğer ürünler. Alkibiades - Coruiolanus (Cep Boy) ... Yaşamlar - 2; Ünlü Yunananlı ve Romalıların Yaşamları - Plutark... ... . 6 €. Plutark İS birinci yüzyılın ortalarında, imparator Cladius'un egemenliği sırasında, Orta Yunanistan'da Boeoteia'nın Kuzey bölgesinde küçük bir kent olan Khaeronea'da doğdu (yklş. İS 46)... Solon-Poplicola. 7.2 12. Plutark. Yaşamlar - 2; Ünlü Yunananlı ve Romalıların Yaşamları. 15.56 25.93. İki erkek arasında başlangıçta büyük bir dostluk vardı ve nedeni bir yandan akrabalıkları ve öte yandan kimilerinin dediği gibi Solon'un tutkuyla sevdiği Peisistratos'un gençlik dolu güzelliğiydi. Solon-Poplicola. 8.4 12. Plutark. Yaşamlar - 2; Ün ... Türk Ünlülerin Boyları ve Kiloları Kaç? Sayfa 1 | Elmaelma ... . Solon-Poplicola. 8.4 12. Plutark. Yaşamlar - 2; Ünlü Yunananlı ve Romalıların Yaşamları. 18.15 25.93. Solon - Poplicola (Cep Boy) & Ünlü Yunanlı ve Romalıların YaşamlarıPlutark İS birinci yüzyılın ortalarında, imparator Cladius'un egemenliği sırasında, Orta. Solon-Poplicola. 8.4 12. Plutark. Yaşamlar - 2; Ünlü Yunananlı ve Romalıların Yaşamları. 18.15 25.93. ...konuğum gibi kabul edip karşılarken ve boyunu boşunu dikkatle gözlerken, yaşamından bilinmesi 8.4 12. Plutark. Solon-Poplicola. Plutark. Yaşamlar - 2; Ünlü Yunananlı ve Romalıların Yaşamları. ...konuğum gibi kabul edip karşılarken ve boyunu boşunu dikkatle gözlerken, yaşamından bilinmesi en önemli ve Yaşamlar - 1; Ünlü Yunanlı ve Romalıların Yaşamları. 28 28. Solon-Poplicola. 12 12. Solon-Poplicola. 10.8 12. Plutark. Yaşamlar - 2; Ünlü Yunananlı ve Romalıların Yaşamları. 23.34 25.93. Haberler Galeri Ünlülerin boyları kaç? Ünlülerin boyları kaç? Giriş Tarihi: 29.09.2009 17:16 BU ALBÜMÜ PAYLAŞ. Hadise - 1,69. Çünkü ele aldığım her bir kişiliği deyim yerindeyse konuğum gibi kabul edip karşılarken ve boyunu boşunu dikkatle gözlerken, yaşamından bilinmesi en Yazarın Diğer Kitapları. Salon-Poplicola (Cep... Solon Poplicola Cep Boy - Plutark İS birinci yüzyılın ortalarında, imparator Cladius'un egemenliği sırasında, Orta Yunanistan'da Boeoteia'nın Solon Poplicola Cep Boy. Galeri için Resmi Tıklayın. Solon Poplıcola (Cep Boy),,Plutark İS birinci yüzyılın ortalarında, imparator Cladius'un egemenliği sırasında, Orta Yunanistan'da Boeoteia'nın Kuzey bölgesinde. 4 İDEA CEP KİTAPLARI 002 İdea Yayınevi Şarap İskelesi Sk. idea PLUTARK SOLON POPLICOLA İDEA B1 2011/04 ÜNLÜ YUNANLI VE ROMALILARIN YAŞAMLARI. Solon-Poplicola. 12 12. Plutark. Yaşamlar - 2; Ünlü Yunananlı ve Romalıların Yaşamları. 25.93 25.93. ...konuğum gibi kabu...