Ölmeden Önce Uyanmak

İlker Yiğit

Ölmeden Önce Uyanmak
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2017-01-01
YAZAR İlker Yiğit
ISBN 6059376112
DOSYA FORMATI 11,65 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

İnsan düşünürse dünya hayatının bir rüyaya benzediğini anlar. İnsan uykudayken gördüğü şeyin bir rüya olduğunu anlayamaz. Gördüğünün rüya olduğunu; ancak uyandıktan sonra anlar. İşte bu dünyada da önemli olan ölmeden önce uyanmaktır. Zaten öldükten sonra herkes uyanacaktır. Ama hazırlıksız yakalananlar için iş işten geçmiş olacaktır. Şu fâni dünyada Allah’a iman edip, O’nun emirleri doğrultusunda yaşamaktan daha akıllıca bir iş yoktur. Hayatın anlamıda budur zaten. Ölümün er ya da geç sayılı birkaç sene sonra, ya da daha kısa bir zaman sonra bizi de bulacağı ortadadır. Ne yaparsak yapalım dünyanın en mükemmel insanını bile bekleyen akıbet budur. Sonuçta hepimiz bu dünyadan gelip geçen geçici gölgeleriz sadece... Ahireti inkâr eden insanın durumu, ana karnında karanlıklar içerisinde bekleyen ve bu arada orada dile gelipte: “Bu karanlık âlemden başka yaşam yok” diyen gibidir. Oysa ne kadar inkâr etse bile bir müddet sonra kendini dünyada bulmuştur artık. İşte insanların bir kısmı ne kadar inkâr etseler de bir zaman sonra gerçek yaşamın başlayacağı ahirette kendilerini bulacaklardır. İnsanı esas endişelendiren şey, bir sondan değil de sadece bir geçişten ibaret olan ölüm olmamalıdır, ölümden sonrasına hazırlıksız yakalanmak olmalıdır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Ölmeden Önce Uyanmak i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Ölmeden Önce Uyanmak.

...tler bahşeden İslam'la şereflendiren kendisinden başka İlah olmayan Âlemlerin Rabbi Yüce Allah'a (cc) hamd olsun ... Ölmeden Önce Uyanmak İlker Yiğit ... . Sen erken davran, ölmeden önce uyan." Mevlana. 2020 г. Ölmeden önce uyanmak bölüm 6 SESLİ ANLATIM. İlker Yiğit. İnsan düşünürse dünya hayatının bir rüyaya benzediğini anlar. İnsan uykudayken gördüğü şeyin bir rüya olduğunu anlayamaz. Gördüğünün rüya olduğunu; ancak uyandıktan sonra anlar. Ölmeden önce ölünüz hadisi, nefsi terbiye ve günahları muhasebeyi emreden öğüttür. Bu hakikati dile getire ... PDF Microsoft Word - BİRDENBİRE UYANMAK ... . Ölmeden önce ölünüz hadisi, nefsi terbiye ve günahları muhasebeyi emreden öğüttür. Bu hakikati dile getiren hadis, hemen ardından bir öğüt hadisi ile devam eder ki; "ölmeden önce ölünüz"... Ölmeden Önce Uyanmak. Konbuyu başlatan eL_Muhacir. Başlangıç tarihi 20 Tem 2016. Selam Ölmeden Önce Ölenlere Ve Ölü Gibi Yaşayanları Diriltmeye, Çalışanların Üzerine Olsun.. "Ölmeden önce ölün" yâni "bir an önce uyanın." uyarısını işiten ve "birdenbire uyanmak isteyenler" için kaleme alınmıştır. Bu nedenle, bu kitapta; ...