Okul ve Toplum

John Dewey

Okul ve Toplum
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-09-01
YAZAR John Dewey
ISBN 6050022148
DOSYA FORMATI 7,99 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

John Dewey 1859-1952 yılları arasında yaşamış olan ünlü Amerikan filozof ve eğitimcidir. 1896 yılında Chicago Üniversitesi’nde kurduğu "Laboratuvar Okulu" ile eğitim dünyasında bir çığır açmış ve bu okulda dört-on dört yaş grubundaki çocuklara aktif öğretim yöntemleri doğrultusunda eğitim vermiştir. 1920’lerden itibaren deneyimlerini paylaşmak ve eğitim sistemlerini incelemek amacıyla çeşitli ülkelere eğitim seyahatleri yapmıştır. Eğitim seyahatleri yaptığı ülkelerden biri de Türkiye’dir. Dewey, Atatürk’ün davetiyle Türk Eğitim Sistemi’ni incelemek üzere iki ay süreyle (19 Temmuz10 Eylül 1924) Türkiye’ye gelmiştir. Ülkemizdeki incelemelerinin sonucunda bir rapor yayınlamıştır. Yayınladığı rapor Atatürk döneminde eğitim sisteminin yapılandırılmasında ana dayanak noktalarından birini teşkil etmiş ve eğitimle ilgili olarak yapılan birçok reforma da esin kaynağı olmuştur. Okul ve Toplum Dewey’in 1899’da Chicago Üniversitesi’nde verdiği üç konferanstan ve Elementary School Research adlı dergide yayınladığı üç makaleden oluşmaktadır. Elinizdeki bu kitap 1929 tarihinde H. Avni Başman tarafından yapılmış “Mektep ve Cemiyet” adlı çevirisinin günümüz Türkçesine uyarlanmış halidir. Kitap; Okul ve Toplumsal Gelişim, Okul ve Çocuğun Hayatı, Eğitimde Savurganlık, İlköğretimin Psikolojisi, Froebel’in Eğitim Prensipleri, İşe Katılımların Psikolojisi, Dikkatin Gelişimi ve İlköğretimde Tarihin Amacı adlı bölümlerden oluşmaktadır. Bu bölümlerin yanı sıra kitap içerisinde Talim ve Terbiye Kurulu Eski Başkanlarından Mehmet Emin Erişirgil’in John Dewey’in felsefe anlayışıyla ilgili olarak kaleme aldığı Osmanlıca metnin günümüz diline aktarılarak verildiği bir bölüm de bulunmaktadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Okul ve Toplum i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Okul ve Toplum.

... Okul ve Toplum Deweyin 1899da Chicago Üniversitesinde verdiği üç konferanstan ve Elementary School Research adlı dergide yayınladığı üç makaleden oluşmaktadır ... Okul ve Toplum ... . OKUL VE TOPLUM (Eğitim Klasikleri Serisi-1). Yazar: John DEWEY. Toplumun kendisi için meydana getirdiği bütün şeyler, onun her bir bireyine okul aracılığıyla kazandırmaktadır. John Dewey. John Dewey 1859-1952 yılları arasında yaşamış olan ünlü Amerikan filozof ve eğitimcidir. 1896 yılında Chicago Üniversitesinde kurduğu "Laboratuvar Okulu" ile eğitim dünyasında bir çığır... Let us know what's wrong with this preview of Okul ve Toplu ... Okul ve Toplum by John Dewey ... . 1896 yılında Chicago Üniversitesinde kurduğu "Laboratuvar Okulu" ile eğitim dünyasında bir çığır... Let us know what's wrong with this preview of Okul ve Toplum by John Dewey. verdiği üç konferanstan ve Elementary School Research adlı dergide yayınladığı üç makaleden oluşmaktadır. Okul ve Toplum Dewey'in 1899'da Chicago Üniversitesi'nde verdiği üç konferanstan ve Elementary School Research adlı dergide yayınladığı üç makaleden oluşmaktadır. Anadolu Üniversitesi Anadolu University Sosyal Bilimler Dergisi Journal of Social Sciences John Dewey: Okul, Toplum ve Eğitim* John Dewey: School, Society and Education Prof. Okul ve Toplum Dewey'in 1899'da Chicago üniversitesi'nde verdiği üç konferanstan ve Elementary School Research adlı dergide yayınladığı üç makaleden oluşmaktadır. john dewey'nin ilk olarak mektep ve cemiyet diye çevrilmiş, yeniden düzenlemesinde okul ve toplum adını alan kitabı. kitabı okuduğunuzda görüyorsunuz ki köy enstitüleri adıyla ülkemizde kurulan kurum... Ancak Adobe Acrobat Reader'ı sunuyor, ücretsiz olarak indirebilir ve kitabı net bir şekilde görebilirsiniz. Ayrıca, çoğu tarayıcıda görüntülenecek eklentil...