İnsanlığın Öyküsü Sensin

Jiddu Krishnamurti

İnsanlığın Öyküsü Sensin
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-06-14
YAZAR Jiddu Krishnamurti
ISBN 6050205244
DOSYA FORMATI 7,21 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

13 yaşındayken dünya öğretmeni seçilen Krishnamurti, hayatını dünyayı dolaşarak, insanlarla yaşama ve dünyaya dair konuşarak geçirdi. Kendisine mesihlik yakıştırılmış olmasına rağmen bunu hiçbir zaman kabul etmedi. Onun için, karşılaştığı herkes başlı başına bir “birey”di. Bu nedenle öğretmekten çok paylaşmayı ilke edindi. Yine de dünya üzerindeki milyonlarca kişi ondan çok şey öğrendi.İkinci Dünya Savaşı sırasında, Krishnamurti halka açık konuşmalar yapmaktan ziyade, Ojai’de sessiz ve sakin bir yaşam sürmeyi tercih eder. Fakat insanlar, kişisel ikilemlerinden, sorunlarından bahsetmek için onunla konuşmaya gelir. Sorunları evrensel, herkesin kafasını kurcalayan şeylerdir ve bunların her biri “Siz dünyasınız” cümlesini doğrular niteliktedir. Krishnamurti, endişelerin merkezine inerek bu kişilerin düşünme biçimlerini ve hislerini derinlemesine inceler, böylece endişenin nedeni tarafsız bir şekilde, yargılanmadan açığa çıkarılmış olur. Bu kitaptaki diyaloglar, Krishnamurti’nin notlarından derlenmiştir.Tek bir gerçeklik, ikincisi olmayan tek bir yüce vardır. Tek bir insanlık ve tek bir doğruluk vardır ve bunun farkındalığı herhangi bir yolda, sizden başka herhangi bir kimsede yatmaz. Kendi kurtuluşunuzu arayın, o zaman dünyayı karmaşa ve çatışmadan, kederden ve düşmanlıktan kurtarırsınız. Çünkü siz dünyasınız ve sizin sorunlarınız dünyanın sorunlarıdır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İnsanlığın Öyküsü Sensin i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İnsanlığın Öyküsü Sensin.

...çevreleyen kavrayışla değil, önyargısız ve sevecen farkındalıkla anlamalıdır ... İnsanlığın Öyküsü Sensin J. Krishnamurti ... ." S.13. İnsanlığın Öyküsü Sensin- J.Krishnamurti. J. Krishnamurti. 13 yaşındayken dünya öğretmeni seçilen Krishnamurti, hayatını dünyayı dolaşarak, insanlarla yaşama ve dünyaya dair konuşarak geçirdi. 13 yaşındayken dünya öğretmeni seçilen Krishnamurti, hayatını dünyayı dolaşarak, insanlarla yaşama ve dünyaya dair konuşarak geçirdi. Kendisine mesihlik yakıştırılmış olmasına rağmen bunu hiçbir... İnsanlığ ... İnsanlığın Öyküsü Sensin/ Krishnamurti - Bir İnsanın Değeri... ... . Kendisine mesihlik yakıştırılmış olmasına rağmen bunu hiçbir... İnsanlığın Öyküsü Sensin - J. Krishnamurti. Omega Yayınları. Kazanacağınız Toplam Puan : 190 Puan. İnsanlığın Öyküsü Sensin/ Krishnamurti. 13 yaşındayken Theosophical Society tarafından "dünya öğretmeni" olarak seçildi. Konuşmaları ve yazıları herhangi bir dinle bağlantılı değildir. 16 TL. 13 yaşındayken dünya öğretmeni seçilen Krishnamurti, hayatını dünyayı dolaşarak, insanlarla yaşama ve dünyaya dair konuşarak geçirdi. Ürün Adı: İnsanlığın Öyküsü Sensin Ürün Kodu: 9786050205244 Basım Yılı: 2016.00000000 Kapak Türü: Kağıt Cinsi: Çevirmen: J. Krishnamurti. 16 TL. İnsanlığın Öyküsü Sensin-Omega- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın alabilirsiniz. Kitap : İnsanlığın Öyküsü Sensin, Yazar : J. Krishnamurti, Yayınevi : Omega Yayınları - 97860...