Hazreti Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem)

Erdoğan Tücan

Hazreti Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-03-14
YAZAR Erdoğan Tücan
ISBN 6055130022
DOSYA FORMATI 5,37 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Tarihler 571 yılının nisan ayını gösteriyordu. Bir pazartesi sabahı doğu ve batıyı olağan üstü bir aydınlık kapladı. Amine’nin evinde bir hareketlilik vardı. Bir kadın koşarak Kabe yakınlarındaki Abdulmuttalib’in yanına geldi.-Müjdeler olsun, dedi. Bir erkek torununuz oldu!Abdulmuttalib’in yüzünü sevinç kaplayıverdi. Hemen ayağa kalktı. Doğruca eve vardı. Oğlu Abdullah’ın yetimini kucağına aldı. Ne kadar da sevimli bir bebekti bu!Abdulmuttalip:-Bu oğulcuğum mutlaka önemli biri olacak, dedi.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Hazreti Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Hazreti Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem).

...ktarmak demek değil, bu mevzu hakkında elimizdeki mevcut kitaplardan iktibas yapmak demektir ... Peygamber Efendimiz (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) in... ... . ...Arş-ı alada sevgili Peygamberimizin "sallallahü aleyhi ve sellem" nurdan yazılmış Ahmed ismini gördü. Bu zerre Hazret-i Havva'ya Sallallahu aleyhi vesellem. (Visited 274 times, 1 visits today). HAZRETİ MUHAMMED'İN HAYATI. Hz. Muhammed'in Aile Büyükleri. Hz. Muhammed'in aile büyüklerinin kökeni Hz. İbrahim'e kadar dayanır. Peygamber Efendimiz (S.A.V.), Hz. İbrahim'in oğlu Hz. İki ciha ... Böyle Seslendiler Serisi: Hazreti Muhammed Sallallahu Aleyhi ve... ... . İbrahim'e kadar dayanır. Peygamber Efendimiz (S.A.V.), Hz. İbrahim'in oğlu Hz. İki cihan güneşi rahmet elçisi hazreti Muhammed Sallallahu aleyhi ve sellem. Hazret-i Muhammed Mustafa Sallallahu Aleyhi Ve Sellem Emsalsiz Örnek Şahsiyet. Duâ İsteyen Nebi: Hazret-i Muhammed -sallâllâhu aleyhi ve sellem- Cenâb-ı Hak âyet-i kerimede şöyle buyurur: "Ayetinde Rabbiniz şöyle dedi: "Bana dua edin, duânıza cevap vereyim. Hazreti Allahın (celle celaluhu) selamı üzerinize olsun insallah Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa Aleyhisselam (Sallallahu Aleyhi Vessellem)'in Hayatı ve Mubarek Soyu. Salât ve selâm; Kur'ân-ı Kerîm'in gercek sırlarını bilen, âlemlere rahmet olarak gönderilen Hazreti Muhammed Mustafa Sallallâhu Aleyhi ve Sellem Efendimizin, bütün peygamberlerin, Ehl-i beytin... ...mukemmel halkasi hic suphesiz Efendimiz Hazret-i Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem)'dir. Tevrat'ta da Efendimiz'in (sallallahu aleyhi ve sellem) gelecegine dair isaretler mevcuttur. Sevgili Peygamberimiz Sallallahu Aleyhi ve Sellem, peygamberliği bildirilmeden önce, Hazreti İbrâhim aleyhisselâmın dîninde idi. Nitekim Kur'ân-ı kerîmde İbrâhim sûresi 40. âyetinde meâlen; "Rabbim! ihyaca Miftâhu'l-İrşâd Hazreti Muhammed Mustafa (sav) Yorum bırakın. Sözün En Güzeli Allah'ın Sözü, Yolun En Doğrusu Da Hz. Muhammed Aleyhisselâm'ın Yoludur. ...Muhammed Mustafa sallallahü aleyhi ve sellem'in hayatı}. Doğduğunda Muhammed ve Ahmed isimleri, daha sonra Mahmud ve Mustafa Hazreti Hatice ile izdivacı (M.596) Hatice, elde ettiği büyük kazançlardan çok... Bu durum üzerine Hazreti Peygamber (Sallallâhu Aleyhi ve Sellem) halkası gümüşten bir mühür-yüzük yaptırdı. Kaşına ise "Muhammed Rasûlullâh" yazdırdı.[20]. Bu videomuzda Hz. Muhammed (S.A.V.)'in doğumu ve çocukluk günlerini bulabilirsiniz. Allâh Rasûlü -sallâllâhu aleyhi ve sellem-'in Mısırlı Hazret-i Mâriye'den İbrâhîm adında bir oğlu dünyâya gelmişti....