Bürokratlar

Erhan Bener

Bürokratlar
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-05-01
YAZAR Erhan Bener
ISBN 6051850054
DOSYA FORMATI 8,86 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

“Lisede fen derslerinden çok başarılı olduğum halde, son sınıftaedebiyat şubesini seçmiştim. Edebiyatçı olmak istiyordum. Osıralarda şiir yazıyordum. Bazı dergilerde şiirlerim yayınlanıyordu.Daha ortaokulda, kendimce roman yazmaya kalkmıştım. Babam da yazı yazmaya meraklıydı. Amcam tanınmış bir yazardı. Ağabeyim de yazar oldu.”Bürokratlar, Erhan Bener’in yapıtında birçok açıdan dönüm noktası oluşturan bir eserdir.Mesleki yaşamında edindiği anı ve gözlemlerinin öyküleştirilmesinden oluşan ve kendisinin de “anı-öykü” olarak tanımladığı bu metinlerle yazar, psikolojik çözümlemelere dayalı ilk dönem romanlarının dışında bir tür ve biçemle okurun karşısına çıkmaktadır.Bürokratlar’da Bener, bürokrat oluşu ile yazar kimliğinin bağdaştırılamamasını ve bu tutkusu yüzünden başına gelen olayları da esprili bir şekilde anlatır. Her ne kadar “yazar Erhan Bener” ile “bürokrat Erhan Bener”in farklı kimliklere sahip olduklarını ve bu kimliklerin zaman zaman çatıştıklarını vurgulasak da, aralarında tekinsiz bir ilişki olduğunu teslim etmemiz gerekiyor.Bürokratlar’ın belki de en ilginç özelliği, edebiyatçı Erhan Bener’le bürokrat Erhan Bener’i tek potada eriten, ikisini bir anlamda bütünleştiren bir eser olmasıdır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Bürokratlar i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Bürokratlar.

...şirketler ile sağlam bağları sürdürürler ... MaestroPanel - New Generation Web Hosting Control Panel ... . Bürokrat, bir devlet kurumunda çalışan üst düzey yöneticidir. Siyasetçilerden farklı olarak seçim yoluyla değil, atama yoluyla göreve gelirler. En yüksek dereceli bürokratlar; müsteşarlar, büyükelçiler... Kamu kadrolarında görev yapmakta olan En yüksek dereceli olan bürokratlar sırasıyla ; müsteşarlar,büyükelçiler, konsoloslar, valiler, ataşeler, kaymakamlar, daire başkanları ve KİT... Siyasetçiler gibi seçilerek değil, atama ... Bürokrat Ne Demek - Bürokrat Anlamı - Sözcük Bulucu ... ... Siyasetçiler gibi seçilerek değil, atama yolu ile göreve alınmaktadırlar. Bürokrat Ne İş Yapar ? Devletin üst düzey birimlerinde çalışan bürokratlar, üst düzey sınıfların yönetimini sağlar. Bürokrat, bir devlet kurumunda çalışan üst d...