Tekil Düşünce Modern Fransız Toplumbilim Düşüncesi

Ali Akay

Tekil Düşünce Modern Fransız Toplumbilim Düşüncesi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-05-01
YAZAR Ali Akay
ISBN 6059328098
DOSYA FORMATI 4,7 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Başta özellikle Deleuze, Foucault, Derrida olmak üzere modern Fransız düşüncesinin çekiciliği, kesinlik atfedilen hem gerçeklik algısının hem de yüzeysel/gündelik deneyim akışının temelinde mutlak ve belirli bir bilgiyi, bireyi/özneyi, kültürü, doğayı, tarihi, evrenseli açığa çıkarmaya çalışan modern Batı düşüncesine yönelttikleri sıradışı ve zihin açıcı eleştirilerden gelir. Nietzsche ve Frankfurt Okulu’nun etkilerinin açık olduğu bu görüşler, farklı tarzlarda da olsa, insanı, Deleuze’ün ortaya koyduğu şekilde, kuvvet ilişkilerinin karşılaşmasında yoğrulan bütünün bir parçası şeklinde ele alır. Bu durumda bir araştırmanın, bir incelemenin, bir terapinin nesnesi ve hedefi olabilecek konumu belirlenmiş, kayıtlanmış, standart hiçbir birey/kişi/özne yoktur. Her şey bütünle ilişkisi içinde anlamlıdır.Tekil düşünce kişinin tek olmadığını ve daima kolektif düzenlemelerin varolduğunu, bireyselin kişi olmaktan ayrı bir şey olduğunu ve hiçbir bireyselliğin bağdaşık olamayacağını, ayrışıklıklardan meydana geldiğini anlatmak istemektedir.Tekil düşünce, tikel ile çoğul arasında kolektif bir yere sahiptir. Her bir insanı çokluk olarak ele alır; Tarde’ın yazdığı gibi, tekil olan birey değil onun çokluğudur; her bireyleşme eğilimi kolektif olmaya devam etmektedir. Herkes bir toplumdur. Toplum insanların içinde oldukları alan olmaktan çok, toplumlar insanın içindedir. İnsanlar toplumda değil toplumlar bir insanın içinde vardır; gene Tarde’ın örneğini düşünürsek, denizde olan balıklar değil, balıkların arasında bulunan deniz söz konusudur. Tekil Düşünce çoğulluğumuzu göstermektedir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Tekil Düşünce Modern Fransız Toplumbilim Düşüncesi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Tekil Düşünce Modern Fransız Toplumbilim Düşüncesi.

...okluk olarak ele alır; Tarde'ın yazdığı gibi, tekil olan birey değil onun çokluğudur ... Tekil Düşünce Modern Fransız Toplumbilim Düşüncesi | KitapAvrupa ... ... Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz. Tekil Düşünce Modern Fransız Toplumbilim Düşüncesi. Ali Akay / Doğu Batı Yayınları. Kargolama Süresi: 5 İş Günü. Başta özellikle Deleuze, Foucault, Derrida olmak üzere modern Fransız düşüncesinin çekiciliği, kesinlik atfedilen hem gerçeklik algısının hem Tekil düşünce, tikel ile çoğul arasında kolektif bir yere sahiptir. Her bir insani çokluk olarak ele alir; Tarde'in yazdigi gibi, tekil olan birey degil onun ... Tekil Düşünce Modern Fransız Toplumbilim... - Depokitap.com ... . Her bir insani çokluk olarak ele alir; Tarde'in yazdigi gibi, tekil olan birey degil onun çoklugudur; her bireylesme egilimi kolektif olmaya devam etmektedir. Herkes bir toplumdur. Başta özellikle Deleuze, Foucault, Derrida olmak üzere modern Fransız düşüncesinin çekiciliği, kesinlik atfedilen hem gerçeklik algısının hem Tekil düşünce, tikel ile çoğul arasında kolektif bir yere sahiptir. Alış-Veriş Listeme Ekle. Tekil Düşünce Modern Fransız Toplumbilim Düşüncesi. tarihi evrenseli açığa çıkarmaya çalışan modern Batı düşüncesine yönelttikleri sıradışı ve zihin açıcı eleştirilerden gelir. Ali Akay. Başta özellikle Deleuze, Foucault, Derrida olmak üzere modern Fransız düşüncesinin çekiciliği, kesinlik atfedilen hem gerçeklik algısının hem de yüzeysel/gündelik deneyim akışının... Başta özellikle Deleuze, Foucault, Derrida olmak üzere modern Fransız düşüncesinin çekiciliği, kesinlik atfedilen hem gerçeklik algısının hem Tekil düşünce, tikel ile çoğul arasında kolektif bir yere sahiptir. Başta özellikle Deleuze, Foucault, Derrida olmak üzere modern Fransız düşüncesinin çekiciliği, kesinlik atfedilen hem gerçeklik algısının hem Tekil düşünce, tikel ile çoğul arasında kolektif bir yere sahiptir. ...kültürü doğayı tarihi evrenseli açığa çıkarmaya çalışan modern Batı düşüncesine yönelttikleri sıradışı ve zihin açıcı eleştirilerden gelir. Tekil düşünce tikel ile çoğul arasında kolektif bir yere sahiptir. Başta özellikle Deleuze, Foucault, Derrida olmak üzere modern Fransız düşüncesinin çekiciliği, kesinlik atfedilen hem gerçeklik algısının hem Tekil düşünce, tikel ile çoğul arasında kolektif bir yere sahiptir. Başta özellikle Deleuze, Foucault, Derrida olmak üzere modern Fransız düşüncesinin çekiciliği, kesinlik atfedilen hem gerçeklik algısının hem Tekil düşünce, tikel ile çoğul arasında kolektif bir yere sahiptir. Başta özellikle Deleuze, Foucault, Derrida olmak üzere modern Fransız düşüncesinin çekiciliği, kesinlik atfedilen hem gerç...