Edebiyat Atlası

Necip Tosun

Edebiyat Atlası
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2020-01-23
YAZAR Necip Tosun
ISBN 6059203968
DOSYA FORMATI 9,36 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Edebiyat Atlası’nın öncelikli hedeflerinden biri günden güne gücünü yitiren, gözden düşen edebiyatın hayatımızdaki karşılığını yeniden sorgulamak, gündeme getirmek, önemini, vazgeçilmezliğini ortaya koymaktır. Çalışmada, günümüzde gazeteler, televizyonlar ve sosyal medya araçlarıyla çarpıtılan gerçeklerin ancak edebiyatın diliyle hakikate ulaşacağı,insanlığın büyük birikiminin büyük edebî eserlerle geleceğe aktarılacağı örneklenirken, edebiyatsız bir dünyanın nasıl barbar, hoşgörüsüz ve ötekini anlamaktan uzak kaba bir dünya olacağı hatırlatılmaya çalışılmakta.Edebiyat, insanlar arasında ortak bir duygu, ortak bir dil geliştirirken, gelir geçer olayları aşıp, insanlara değişmez hakikatleri aktarır. Edebiyatın, sanatın birleştirici ortak dili, bizi birbirimize yaklaştırabilir, farklı anlayışlara köprü olabilir, birbirimizin acılarını, sevinçlerini paylaşmamızı sağlayabilir. Büyük edebî eserler; insanı, hayatı, burada bulunuş nedenimizi, arayışlarımızı, özlemlerimizi, sevinç ve acılarımızı anlatırken insanlara ayna olur, kendimizle yüzleşme zemini yaratır.Çalışma boyunca edebiyatın, okumanın bize neler kazandırdığı vurgulanırken, okurla birlikte bir okuma serüvenine çıkılıyor. Edebiyat Atlası bu yanıyla da bir edebiyat kütüphanesi oluşturmaya çalışanlara teklif ettiği kitaplarla nitelikli bir kütüphane vadediyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Edebiyat Atlası i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Edebiyat Atlası.

...r. Stefan Zweig'dan Oğuz Atay'a, Franz Kafka'dan Yukio Mişima'ya yirmi yazar ... Edebiyat Atlası ... . Kıta Avrupası'ndan Uzakdoğu'ya, Anadolu'dan Latin Amerika'ya uzanan yirmi edip. Şiir, öykü ve anlatılarından tanıdığınız Ali Lidar'dan kişisel bir edebiyat kanonu; çevirdiğiniz her sayfada yazarın patikasını takip ederek ayak izlerinin ardında kaybolacağınız bir yazar atlası… Haritanın adı "Edebiyat Atlası" kitabın adı değil sevgili okur. "Edebiyat Atlası" pek çok bölümden oluşuyor. Bu bize atlayarak okuma, ... Edebiyat Atlası - Necip Tosun | kitapyurdu.com ... . "Edebiyat Atlası" pek çok bölümden oluşuyor. Bu bize atlayarak okuma, öncelikle en çok merak edilen bölümü okuma imkânı tanıyor. kişisel edebiyat atlası. şükela: tümü | bugün. ali lidar ın son kitabı.okuyucularına kısa kısa tavsiyeler ve bilgiler vermiştir.entry girilmemesi ilginç. 58 TL. Edebiyat Atlası bu yanıyla da bir edebiyat kütüphanesi oluşturmaya çalışanlara teklif ettiği kitaplarla nitelikli bir kütüphane vadediyor. Necip Tosun. Edebiyat Atlası'nın öncelikli hedeflerinden biri günden güne gücünü yitiren, gözden düşen edebiyatın hayatımızdaki karşılığını yeniden sorgulamak, gündeme getirmek, önemini... Edebiyat Atlası bu yanıyla d...