Şia'nın Kıraatlere ve Kur'an Tarihine Bakışı

Ziya Şen

Şia'nın Kıraatlere ve Kur'an Tarihine Bakışı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-01-01
YAZAR Ziya Şen
ISBN 6055205492
DOSYA FORMATI 3,56 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Şia’nın kıraatlere ve kur’an tarihine bakışı konusunu araştırma sırasında bir sorun olarak gördüğümüz yedi harf, kıraatler ve bu konuya Şia’nın nasıl yaklaştığını tespit etmek için böyle bir çalışma yapmaya karar verdik. Ancak çalışmaya başladıktan sonra araştırma yaptığımız konunun ne kadar karmaşık olduğunun daha da farkına vardık. Çalışmamızın zorluklarından birinin kıraatlerin her zaman bir problem olarak süregelen varlığı olduğunu bir kere daha gördük. İkinci olarak, Şia’nın dini olmaktan ziyade siyasi bir mezhep şeklinde ortaya çıktığını ve bütün Şia düşüncesinin bu siyasal zemin üzerine kurulduğunu müşahede ettik. İncelediğimiz konu bugüne kadar pek fazla çalışılmayan bir araştırma olduğu için, farklı bilgilerle karşılaşma ümidiyle çok fazla kaynağa bakmaya çalıştır. Ancak o eserlerde yer alan bilgilerin genellikle birbirinin tekrarından ibaret olduğunu gördük. Şia’nın kıraatler konusunda kullanmış olduğu kaynakların pek çoğunun Sünni te’lifattan meydana geldiğini ve özellikle ilk döneme ait Şii kaynaklarında bu konuda hemen hemen hiçbir bilginin yer almadığını fark ettik. Diğer taraftan onların Sünni kaynaklarda yer alan yaklaşımları eleştiriye tabii tuttuklarını ve bu konuda bir tez ortaya koymaktan ziyade Sünni yaklaşımlara karşı anti tez ürettiklerin gördük.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Şia'nın Kıraatlere ve Kur'an Tarihine Bakışı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Şia'nın Kıraatlere ve Kur'an Tarihine Bakışı.

... yaklaştığını tespit etmek için... Şianın Kıraatlere ve Kuran Tarihine Bakışı ... Şia'nın Kıraatlere ve Kur'an Tarihine Bakışı %15 İndirimli Ziya Şen ... . 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedavaStoktaSon güncelleme: Bugün 13:37 Amazon Türkiye. Şîa'nın Kıraatlere ve Kur'ân tarihine bakışı konusunu araştırma sırasında bir sorun olarak gördüğümüz yedi harf, kıraatler ve bu konuya Şîa'nın nasıl yaklaştığını tespit etmek için böyle bir... Şîa'nın Kıraatlere ve Kur'ân tarihine bakışı konusunu araştırma sırasında ... Şia'nın Kıraatlere ve Kur'an Tarihine Bakışı - Ziya Şen - kitapjet.net ... ... Şîa'nın Kıraatlere ve Kur'ân tarihine bakışı konusunu araştırma sırasında bir sorun olarak gördüğümüz yedi harf, kıraatler ve bu konuya Şîa'nın nasıl yaklaştığını tespit etmek için böyle bir... Şîa'nın Kıraatlere ve Kur'ân tarihine bakışı konusunu araştırma sırasında bir sorun olarak gördüğümüz yedi harf, kıraatler ve bu konuya Şîa'nın nasıl yaklaştığını tespit etmek için böyle bir... 20.75 TL. Şîa'nın Kıraatlere ve Kur'ân tarihine bakışı konusunu araştırma sırasında bir sorun olarak gördüğümüz yedi harf, kıraatler ve bu konuya Şîa'nın nasıl yaklaştığını tespit etmek için... ISBN Kodu : 9786055205492 Sayfa Sayısı : 339 Ebat : 14 X 21 Cilt Tipi : Karton Kapak Basım Tarihi : 2013-3 Son Basım Tarihi Kur'an Açısından Şeytancılık Yaşar Nuri Öztürk Yeni Boyut Yayınları. Şîa'nın Kıraatlere ve Kur'ân tarihine bakışı konusunu araştırma sırasında bir sorun olarak gördüğümüz yedi harf, kıraatler ve bu konuya Şîa'nın nasıl yaklaştığını tespit etmek için böyle bir... Şîa'nın Kıraatlere ve Kur'ân tarihine bakışı konusunu araştırma sırasında bir sorun olarak gördüğümüz yedi harf, kıraatler ve bu konuya Şîa'nın nasıl yakl.. Yayın Tarihi. 2013-03-26. İkinci olarak Şia'nın dini olmaktan ziyade siyasi bir mezhep şeklinde ortaya çıktığını ve bütün Şia düşüncesinin bu siyasal zemin üzerine kurulduğunu müşahede ettik. 22.50 TL. Şîa'nın Kıraatlere ve Kur'ân tarihine bakışı konusunu araştırma sırasında bir sorun olarak gördüğümüz yedi harf, kıraatler ve bu konuya Şîa'nın nasıl yaklaştığını tespit etmek için... Şîa'nın Kıraatlere ve Kur'ân tarihine bakışı konusunu araştırma sırasında bir sorun olarak gördüğümüz yedi harf, kıraatler ve bu konuya Şîa'nın nasıl yaklaştığını tespit etmek için böyle bir......