Yunus Emre

Mehmet Yıldız

Yunus Emre
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2020-01-15
YAZAR Mehmet Yıldız
ISBN 6257016155
DOSYA FORMATI 11,67 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

13. yüzyıl Anadolu'sunun ölümsüz değeri Yunus Emre'yi konu alan çok değerli bir kitap yazılmıştır. Roman geri dönüşler yaparak bu olayı anlatır. Kahramanımız bir gün bir kutu bulur ve hayatı değişir. Bu kutu Âşık Yunus tarafından yazılan Yunus Emre’nin hayatının anlatıldığı eseri saklayan değerli bir kutudur. Kutunun peşindeki kötü adamların Eren Alp'le karşılaşmaları neticesinde silahlar konuşur. Hayatı efsanelerle tüllenmiş bu büyük şairimizin tasavvufi yolculuğu, çilesi, şeyhiyle münasebeti, ailesine olan düşkünlüğü, insani zaafları ve ahlaki değeri roman boyunca karşımızı çıkan hikâyeciklerin arasına serpiştirilmiş. Hemen herkesin dilinde bir mısrası olan Yunus’u basit ama sıradan olmayan bir sehli mümteni tadında ele alan bir roman karşınızda. Rodos şövalyelerinin içinden doğmuş ve kendilerine Filistin Fedaileri diyen bir illegal örgütün hikâyeye dâhil olduğu bölümleri bir solukta okuyacaksınız. Bu örgütün fedaileri yüzyılları aşarak günümüz dünyasını taşınıp romanın diğer kahramanı olan Eren Alp ile amansız bir mücadeleye girişirler.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Yunus Emre i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Yunus Emre.

... Emre'nin, 1241-1320 yılları arasında yaşadığı kabul edilmektedir ... Yunus Emre Kimdir? Hayatı ve Biyografisi - Yunus Emre Eserleri... ... . Asırlar öncesinde dünyada 82 yıllık yer kapladığı düşünüyor Yunus Emre'nin. Yani demem o ki, iyiyi örnek almak her zaman esas görevlerimizden. Yunus Emre'nin yaşamından çıkardığım iki ders var 12:30 Ramazan Sohbetleri. 13:00 Yunus Emre 'Aşkın Yo... 14:00 Bi'Nebze. 14:45 1 Cüz 3 Konu. 21:30 Diyanet'e Soralım. 22:30 Hayata Dokunanlar. 23:00 Yunus Emre 'Aşkın Yo... Dünya çapı ... Yunus Emre'nin Hayatı ... . 22:30 Hayata Dokunanlar. 23:00 Yunus Emre 'Aşkın Yo... Dünya çapında pek çok üniversitede kurulan Yunus Emre Enstitülerinde şiirleri incelenmektedir. Yunus Emre ve onun gibi birçok gönül dostu Anadolu'nun Türk kültürüyle harmanlanmasını sağlamıştır. Ayrıca, mutasavvıf Niyazi Mısri de Yunus Emre'nin mezarının (veya makamının) Limni Adası'nda bulunduğunu ifade etmiştir. Eserleri Divanı Yunus Emre'nin şiirleri bu Divanda toplanmıştır. YUNUS EMRE (Ölümü: 1320-21?) Sırtında odun taşıyarak, emrinde ırgatlık ederek uzun yıllar feyzini aldığı Taptuk Emre'nin, Yunus üzerinde pek büyük etkisi olmuştur. Yunus Emre Enstitüsü ile 100. Yılında 23 Nisan Coşkusu. Türkçe Öğrenmeye Devam! Yunus Emre Enstitüsü'nden "Yeniden Düşünmek, Yeniden Yorumlamak". Bosna Hersek'te Çocuk Şenliği. Konu Başlıklar 3 Yunus Emre Fikrî ve Edebî Şahsiyeti 4 Yunus Emre'nin Türbesi Nerede? Yunus Emre, uzun bir süre Hacı Bektaş-ı Veli Dergâhında çile doldurmuş ve dergâha hizmet... Genç kuşakların Yunus Emre Kimdir? Sorusunun yanıtını vermesi için büyük şair hakkında kısa bilgiler derledik… Anadolu'da Türkçe şiirin öncüsü, tasavvuf ve halk şairi Yunus Emre (1238- 1320)…...