EMDR: Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme

Dr. Francine Shapiro

EMDR: Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2017-12-22
YAZAR Dr. Francine Shapiro
ISBN 6059318198
DOSYA FORMATI 8,36 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

EMDR, Türkçe açılımıyla Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme, bugüne kadar her yaştan yaklaşık 2 milyon kişinin farklı tiplerdeki psikolojik rahatsızlıklarının tedavi edilmesini sağlayan güçlü bir psikoterapi yaklaşımıdır. Dr. Francine Shapiro'nun, 1987 yılında, göz hareketlerinin rahatsız edici düşüncelerin şiddetini azaltabildiğini tesadüfen keşfetmesi, EMDR'nin gelişimine yol açtı. Dr. Shapiro bu etkiyi travmaya maruz kalmış kişiler üzerinde bilimsel olarak inceleyip, tedavide sağlanan başarıyı gösteren çalışmasını yayınlayınca tüm dünyadan terapistlerin ve araştırmacıların ilgisini çekti. Günümüzde EMDR, birçok terapi ekolünden öğeler içeren, farklı tanı almış durumlara özel, standartlaştırılmış protokolleri bulunan bütüncül bir terapi yöntemidir. Bu kitap, Dr. Francine Shapiro'nun 14 yıllık kişisel EMDR eğitimi ve deneyiminin bir ürünüdür. Kitapta vaka geçmişlerinin yanı sıra EMDR konusunda eğitim almış pratisyenlerin tecrübelerine de yer verilmiştir. Akademisyenler, araştırmacılar, klinisyenler ve klinik yüksek lisans öğrencileri için çok önemli bir kaynaktır. "Bu kitap, devam eden sinir bilimi ve son uç araştırması bağlamında çözülmesi gereken zıtlıkları ve muammaları açıklıyor; yönteme ve birikime dayalı bilimsel bilgiyi berrak bir şekilde bize sunuyor. Şahsen EMDR'nin etkililiği karşısında çok şaşkınım. Bu yöntem olmasa hastalarımı nasıl tedavi ederdim, bilmiyorum. Bu yöntem, travmatize bireylere nasıl yardımcı olabileceğimizle ilgili tüm fikrimi değiştirdi." Dr. Bessel A. van der Kolk "Kognirif davranışçı yönelimden doğan EMDR gitgide çarpıcı bir şekilde bütünleyici bir yaklaşım haline gelmektedir. Psikodinamik yönelime sahip terapistler için potansiyel cazibesi kayda değer. Deneyimlerime göre 'derin' materyali çok hızlı şekilde ortaya çıkarıyor ve duyusal afektik bağlantılara ve çağrışımlara erişme imkanı sunuyor. Dr. Paul L. Wachtel"Bu pragmatik kitap, EMDR yönteminin kesin bir sunumu olması açısından önemli. Klinisyenler ayrıntılı açıklamalardan çok memnun kalacaklar. Birkaç vaka örneği ve beş açıklamalı seans nüshası, yöntemdeki ince noktaları ve terapistin danışan merkezli rolünü çok güzel şekilde açıklıyor." 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz EMDR: Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap EMDR: Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme.

...olmaz ve anıyı yeni ve sağlıklı bir perspektiften görür ... EMDR: Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme... ... . Eye Movement Desensitization and Reprocessing (EMDR) ya da Türkçeye çevrilmiş şekliyle, Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme, ilaç veya hipnoz kullanılmadan yapılan bir... z Bu makalede 1980'li yılların sonunda ortaya çıkan " Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme (Eye Movement Desensitization and Processing-EMDR)... Göz Hareketleri Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme ( ... Neden EMDR Terapisi? (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve...) ... ... Göz Hareketleri Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme (EMDR) Terapisi Nedir? bir sarkaç salınımına benzer şekilde, yanlara doğru yönlendirmek için kullanılan bir el hareketi tekniğini içerir. Tosla Kart ile yapacağın 100 TL ve üzeri alışverişine 20 TL indirim. Emdr (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma Ve Yeniden İşleme) - Francine Shapiro ...