Samkhya Felsefesi

Korhan Kaya

Samkhya Felsefesi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-03-20
YAZAR Korhan Kaya
ISBN 6056806766
DOSYA FORMATI 3,45 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Sāmkhya teori, Yoga pratiktir. Sāmkhya bilinmeden Yoga’nın tam olarak anlaşılması imkansızdır. Sāmkhya Hindistan’da, hatta belki de tüm dünyada, din dışı felsefenin de ilk habercisidir. Hint edebiyat ve felsefesine damgasını vurmuş en eski felsefe sistemidir. Kurucusu Kapila, Buddha’nın doğduğu şehir olan Kapilavastu’ya adını vermiş, Hindu mitolojisinde ise Tanrı Vishnu’nun avatarlarından biri olarak gösterilecek kadar önem kazanmış bir kişiliktir.Sāmkhya’nın izlerine Upanishadlar’da, Manusmriti’de, Mahābhārata Destanı’nda, Bhagavadgītā’da, Yogasūtra’da ve daha başka pek çok edebî eserde rastlayabiliyoruz. Böylesine önemli bir felsefeden habersiz yaşamak mümkün olamazdı. Bu küçük kitap bu büyük felsefeye giden yolu bizlere aralıyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Samkhya Felsefesi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Samkhya Felsefesi.

...antrasyon ile birliğe getiren yol olan Yoga felsefesi birbirleriyle bağlantılıdır ... Sevgili Kitap ... . 22 TL. Sāmkhya teori Yoga pratiktir. Sāmkhya bilinmeden Yoga'nın tam olarak anlaşılmasıimkansızdır. Sāmkhya Hindistan'da hatta belki de tüm dünyada din dışı felsefenin deilk habercisidir. Korhan Kaya. Sāmkhya teori, Yoga pratiktir. Sāmkhya bilinmeden Yoga'nın tam olarak anlaşılması imkansızdır. Sāmkhya Hindistan'da, hatta belki de tüm dünyada, din dışı felsefenin de ilk h ... Sujala Yayınları | Samkhya Felsefesi | Korhan Kaya ... . Sāmkhya Hindistan'da, hatta belki de tüm dünyada, din dışı felsefenin de ilk habercisidir. Samkhya Felsefesi en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla online sipariş verin, Samkhya Felsefesi ayağınıza gelsin! Samkhya Felsefesi. Sāmkhya teori, Yoga pratiktir. Korhan Kaya. Sāmkhya teori, Yoga pratiktir. Sāmkhya bilinmeden Yoga'nın tam olarak anlaşılması imkansızdır. Sāmkhya Hindistan'da...