Genetik Algoritmalar

Yrd. Doç. Dr. Mehmet Hakan Satman

Genetik Algoritmalar
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-05-20
YAZAR Yrd. Doç. Dr. Mehmet Hakan Satman
ISBN 6054749669
DOSYA FORMATI 6,27 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Kitap, insanın doğayı taklit ederek geliştirdiği matematiksel ve hesaplamalı bir yöntem olan genetik algoritmaları konu alır. Bu kitapta doğal seçilim ilkelerinin ve genetik süreçlerin taklit edilmesiyle, optimizasyon problemlerinin çözümlerinin nasıl elde edilebileceğine değinilmiştir. Konu sonlarında bazı optimizasyon, yöneylem araştırması ve istatistik problemlerinin çözümüne dayanan kod örnekleri sunulmuştur. Matematik ve bilgisayar programlama konularında daha hevesli olan okuyucu, kitabı daha rahat okuyacaktır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Genetik Algoritmalar i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Genetik Algoritmalar.

...ğını bilir. ...(Bayes Classifier) • Yapay Sinir Ağları (Artificial Neural Networks) • Genetik Algoritmalar (Genetic Algorithms) •… • Amaç iyi bir kuşak oluşturmaktır ... Genetik Algoritma ... . 4. Neden Genetik Algoritmalar? Bu algoritmalar biyolojik evrimin işleyiş biçimini taklit eder. Bu sebeptendir ki, Genetik algoritma olarak adlandırılırlar. Genetik Algoritmalar Genetik Algoritmalar evrimsel hesaplamanın bir parçasıdır. Genetik algoritma, temelde doğal evrim sürecini örnek alarak geliştirilen ilginç ve başarılı sonuçlar üretebilen, algoritmanın amacını çok iyi anlatan tanımıyla da bir ... PDF Genetik Algoritmalar ... . Genetik algoritma, temelde doğal evrim sürecini örnek alarak geliştirilen ilginç ve başarılı sonuçlar üretebilen, algoritmanın amacını çok iyi anlatan tanımıyla da bir arama ve optimizasyon yöntemidir. Genetik algoritma ile kabul edilebilir doğrulukta kısa sürede bir sonuca gidilebilir. Genetik algoritmalar özellikle çözüm uzayının geniş, süreksiz, karmaşık olduğu durumlarda başarılı sonuçlar vermektedir. Selam arkadaşlar, bu makalemde birkaç aydır üzerinde araştırmalar yaptığım genetik algoritmalar hakkında edindiğim bilgileri sizlerle paylaşmak istedim. Bilgisayar bilimlerinin doğa bilimlerinden (biyoloji) öğrendiği ve kendi problemlerini çözmek için kullandığı bir yöntemdir. Bu algoritmada genetikte kullanılan temel 3 işlem kullanılır. genetik algoritma. şükela: tümü | bugün. 100 milyar yilda, 1.000.000.000 tane uzerinde ardi$ik numaralar yazili ta$in rastgele cekildiginde, eninde sonunda bir gun sirali gelecegini kabullenemeyen... 1. osman nani genetik algoritma. 1993 Beasley An Overview of Genetic Algorithms 1999 Bingül SEKMEN An Application of Multi- Dimensional Optimization Problems Using Genetic Algorithms. Genetik algoritmalar, doğada gözlemlenen evrimsel sürece benzer bir şekilde çalışan arama ve eniyileme yöntemidir. Karmaşık çok boyutlu arama uzayında en iyinin hayatta kalması ilkesine göre......