Evliya Çelebi Seyahatnamesi'nde Tasavvuf / Tarikatlar, Şeyhler, Tekkeler, Ziyaretgahlar

Dr. M. Askeri Küçükkaya

Evliya Çelebi Seyahatnamesi'nde Tasavvuf / Tarikatlar, Şeyhler, Tekkeler, Ziyaretgahlar
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-01-01
YAZAR Dr. M. Askeri Küçükkaya
ISBN 6054565160
DOSYA FORMATI 6,79 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Evliya Çelebi Seyahatnamesi, Osmanlı Devleti ve coğrafyasını bütün boyutlarıyla içine alan bir kültür hazinesidir.Seyehatname'de birçok yerin tarihi, coğrafi, dini, sosyal ve kültürel yönlerini, insanların yaşayış tarzlarını, ahlaki ve ticari ilişkilerini bulmak mümkündür.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Evliya Çelebi Seyahatnamesi'nde Tasavvuf / Tarikatlar, Şeyhler, Tekkeler, Ziyaretgahlar i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Evliya Çelebi Seyahatnamesi'nde Tasavvuf / Tarikatlar, Şeyhler, Tekkeler, Ziyaretgahlar.

...it etmenizi öneririz. Evliya Çelebi Seyahatnamesi'nde Tasavvuf / Tarikatlar, Şeyhler, Tekkeler, Ziyaretgahlar ... Evliya Çelebi Seyehatnamesi'nde Tasavvuf M. Askeri Küçükkaya ... . Evliya Çelebi Seyehatnamesi'nde Tasavvuf Tarikatlar - Şeyhler - Tekkeler - Ziyaretgahlar Mostar Yayınları Evliya Çelebi Seyahatnamesi, Osmanlı Devleti ve coğrafyasını bütün boyutlarıyla içine alan bir... Ana sayfa/İslam/Tasavvuf - Mezhepler - Tarikatlar/Evliya Çelebi Seyehatnamesi'nde Tasavvuf - Tarikatlar - Şeyhler - Tekkeler - Ziyaretgahlar. Evliyâ Çelebi Seyahatnâmesi'nde geçen tarîkat kurucuları, belli başlı tarîkatlar, dervişler, tekkele ... İçindekiler: Evliya Çelebi Seyahatnamesi'nde Tasavvuf ... . Evliyâ Çelebi Seyahatnâmesi'nde geçen tarîkat kurucuları, belli başlı tarîkatlar, dervişler, tekkeler, türbeler ve ziyaretgâhlar gibi tasavvufî kültür unsurlarını tanıtma ve mensup oldukları tarîkatların... Download Now. saveSave Evliya Çelebi Seyahatnamesi'nden Seçmeler II For Later. Bir beyaz yalçın kaya dibinde Mama Hatun Ziyaretgâh ı vardır. 7 tane tarikat tekkesi vardır. Evliya Çelebi Seyahatnamesi, Osmanlı Devleti ve coğrafyasını bütün boyutlarıyla içine alan bir kültür hazinesidir.Seyehatname`de birçok yerin tar...