Apologiaİncil ve Hristiyan İnancı Sorgulanıyor

Carlos Madrigal

Apologiaİncil ve Hristiyan İnancı Sorgulanıyor
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-05-26
YAZAR Carlos Madrigal
ISBN 6051431697
DOSYA FORMATI 8,75 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

* Hz. İsa Gerçekten Haçta Öldü mü?* İncil’le İlgili Tarihsel ve Bilimsel Sorular* Teslis ile İsa’nın Tanrılığını Deşifre Etmek* İncil Yazıya Geçirilirken Yapılan Düzenlemeler* ‘Kanon’ ile İncil’e Dâhil Edilen Bölümler Tartışması* Dört İncil’in Arka Plandaki Yazarları Kimlerdir? İncil ve Hıristiyanlık hem Batı’da hem de Doğu’da sorgu altındadır! Batı medeniyeti İncil’in kültürüyle beraber geliştiği halde Hıristiyanlık inancı, Aydınlanma’dan bu yana 200 yıldır sürekli sorguya çekilmektedir. Günümüzde Uzak Doğu dinleri ve felsefeleri ilgi ile kabul edilirken genelde İncil’e inananlara cahil gözüyle bakılmaktadır. Doğu’da, özellikle Orta Doğu’da, İncil’in değiştirildiğini kanıtlamak için uğraşanlar az değildir. İlk çıkan tahrifat düşüncesine, daha sonra İncil’in içindeki çelişkileri tespit çabası ilâve edildi. Şimdi ise Batılıların sorgu furyasından yararlanarak son darbe vurulmaya çalışılmaktadır... Bunca sorgu, bunca eleştiri ve iddia haksız olabilir mi? Ateş olmayan yerden duman çıkmaz diye düşünüyorsak, cevap basittir. Peki halen Hıristiyan olmaya devam eden milyarlarca insanın hepsi bir yalana kanıp kurban mı gidiyor? Hele hele Hıristiyan Din Adamları, işin aslını bildikleri halde herkesi kandırıyorlar mı? Yazar, İstanbul Protestan Kilisesi Vakfı’nın Ruhani Lideri’dir ve konuyla ilgili olarak Türk eleştirmenlerce inancına yöneltilen bu sorgunun altına girmeye, meselelerin en derinine kadar inip keşfettikleri ne olursa olsun gerçekleri gün ışığına çıkarmaya kararlıdır. Bunun için, elini vicdanına koyup belgeler ve kanıtlar dışındaki hiçbir tesir altında kalmamaya dikkat etmektedir... Bulduğunuz gerçekler sizi şaşırtacak olsa bile yazara katılıp bu keşif yolculuğuna çıkmaya var mısınız?

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Apologiaİncil ve Hristiyan İnancı Sorgulanıyor i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Apologiaİncil ve Hristiyan İnancı Sorgulanıyor.

...rüyle beraber geliştiği halde Hıristiyanlık inancı Aydınlanma'dan bu yana 200 yıldır sürekli sorguya çekilmektedir ... Apologia - İncil ve Hristiyanlık Sorgulanıyor | Kitapjo.com ... . Hristiyanların Üçlü-Birlik İnancının İncelenmesi", ?Kıyamet Günü. İncil'in Vahiy Bölümünün Yorumu", ?İncil ve Hristiyan İnancı Sorgulanıyor. APOLOGIA" gibi birçok Türkçe kitabın yazarıdır. Hristiyanların Üçlü-Birlik İnancının İncelenmesi, ?Kıyamet Günü. İncil'in Vahiy Bölümünün Yorumu, ?İncil ve Hristiyan İnancı Sorgulanıyor. APOLOGIA gibi birçok Türkçe kitabın ... Apologia - Carlos Madrigal : %25 İndirimli ... . İncil'in Vahiy Bölümünün Yorumu, ?İncil ve Hristiyan İnancı Sorgulanıyor. APOLOGIA gibi birçok Türkçe kitabın yazarıdır. Hristiyanların Üçlü-Birlik İnancının İncelenmesi, ?Kıyamet Günü. İncil'in Vahiy Bölümünün Yorumu, ?İncil ve Hristiyan İnancı Sorgulanıyor. APOLOGIA gibi birçok Türkçe kitabın yazarıdır. İncil ve Hıristiyanlık hem Batı'da hem de Doğu'da sorgu altındadır! İlk çıkan tahrifat düşüncesine, daha sonra İncil'in içindeki çelişkileri tespit çabası ilâve edildi. Doğuda, özellikle Orta Doğuda, İncilin değiştirildiğini kanıtlamak için uğraşanlar az değildir. İlk çıkan tahrifat düşüncesine, daha sonra İncilin içindeki çelişkileri tespit çabası ilâve edildi. 25.93 TL. İncil ve Hıristiyanlık hem Batı'da hem de Doğu'da sorgu altındadır! Batı medeniyeti İncil'in kültürüyle beraber geliştiği halde Hıristiyanlık inancı, Aydınlanma'dan bu yana 200 yıldır sürekli... P>inancı, Aydınlanmadan bu yana 200 yıldır sürekli sorguya çekilmektedir. Günümüzde Uzak Doğu dinleri ve felsefeleri ilgi ile kabul edilirken genelde İncile inananlara cahil gözüyle bakılmaktadır. Alış-Veriş Listeme Ekle. Apologia - İncil ve Hristiyanlık Sorgulanıyor İncil ve Hıristiyanlık Batı medeniyeti İncil'in kültürüyle beraber geliştiği halde Hıristiyanlık inancı Aydınlanma'dan bu yana 200... İncil ve Hıristiyanlık hem Batı'da hem de Doğu'da sorgu altındadır! Batı medeniyeti İncil'in kültürüyle beraber geliştiği halde Hıristiyanlık inancı, Aydınlanma'dan bu yana 200 yıldır sürekli sorguya... Hristiyanların Üçlü-Birlik İnancının İncelenmesi, ?Kıyamet Günü. İncil'in Vahiy Bölümünün Yorumu, ?İncil ve Hristiyan İnancı Sorgulanıyor. APOLOGIA gibi birçok Türkçe kitabın yazarıdır. Cevap vermek kişinin kendi inancını ve kanaatlerinisavunma yönündeki haktan, insanın bu ~n doğal hakkından kaynaklanmaktadır.Aynı zama...