Allah’a Dost Olmak

Yalkın Tuncay

Allah’a Dost Olmak
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-05-26
YAZAR Yalkın Tuncay
ISBN 6055095741
DOSYA FORMATI 4,31 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Peygamber Efendimiz (s.a.v.): “İnsanların hayırlısı, insanlara faydalı olandır.” buyurarak, hizmet ehli olmanın önemine dikkat çekmiştir. Hizmet ehli olmak, aynı zamanda bir davaya da sahip olmayı gerektirir. Bu dava, İslam’ı en güzel hâli ile yaşamak ve yaşanmasına da vesile olmaktır. Bu ise, insanlara iyiliği emredip, kötülüklerden sakındırmakla mümkündür. İmanla küfrün kavga hâlinde olduğu iki kutuplu bir dünyada yaşamaktayız. Hizmet şuur ve idrakinde olmak isteyen biz inananlar olarak, davamızda sadık isek, saflarımızı da net olarak belirlememiz gerekmektedir. İkisine birden taraftar olmak ve öyle görünmek, öncelikle bir tezat teşkil edecektir. Bu durum, diğer yanıyla münafıklığa da alamettir. Kişinin dışı neyse, içi de öyle olmalıdır. Sonunda bir bedel ödeyeceksek bile, inanç konusundaki tutumumuzu açık olarak belirlememiz gerekmektedir. İslam’a hizmet edenlerle, zamanını boşa harcayanlar şüphesiz bir tutulmayacaklardır. İşte bu noktada, okumuş olduğunuz eser, hakiki bir mümin ve kul olma yolunda Müslüman’ın, nasıl bir dava adamı olması gerektiğini de bize bildirmektedir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Allah’a Dost Olmak i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Allah’a Dost Olmak.

...Allah dostluğunu ifade eden âyetlerde bu şartlar bütün açıklığı ... Dost Olmak; Allah'a, Rasulüne ve Mü'minlere ... ... Kardeş olmak, arkadaş ve sâdık dost olmaktır. İslâm kardeşliğinin esası, Fahr-i Kâinat Efendimiz s.a.v.'in buyurduğu üzere Allah için sevmek ve Allah için buğzetmektir. Allah'a düşman olmak hiçbir yaratılmışın haddine değildir. Burada bahsedilecek düşmanlık inkar boyutudur. (Hud 11/113). Biz fani kullar için en büyük sevgili ve dost şüphesiz Allah'tır. Bu büyük dost uğruna her şeyin bir çırpıda feda edilebileceği b ... Allah İçin Dost Olabilmek | Kadın ve Aile ... . Bu büyük dost uğruna her şeyin bir çırpıda feda edilebileceği bir dosttur. Artık tahammül edecek hâli kalmayınca Cenab-ı Allah'a iltica etmiş. Oğul, insanoğlu altı gün açlığa tahammül edebilir. Şunu bil ki, eğer bütün insanlar (en ufak) bir şey ile sana faydalı olmak için bir araya toplanacak olsalar Allah'ın senin için yazmış Allah'a dost olan bir insan, Allah'ın emir ve yasaklarının dışına çıkmaz. "Eğer bana dost olmak istiyorsanız dostum olan Peygambere dost olacaksınız. Bunlardan biri olan "Allah'a dost olma fırsatı" meleklere bile verilmemiştir. BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM. Gerçekten Hamd Allah(cc)'a mahsustur. O'na hamd ederiz ve O'ndan yardım dileriz. Mağfireti O'ndan ister, doğru yola iletilmemizi O'ndan bekleriz. 'Filan ne der', diye düşünmek bir şey değildir. Allah'la dost olmak onun sevgi ve rızasını kazanmaktır. Allah'a dost olmayanları, dost edinmeyin. Mevlana, hakiki dost demektir....