Öteye MektupDemokrasi Mücadelesine Adanmış Yaşamlar

Muazzez Akın

Öteye MektupDemokrasi Mücadelesine Adanmış Yaşamlar
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-03-27
YAZAR Muazzez Akın
ISBN 6055286262
DOSYA FORMATI 3,65 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Demokrat Parti Manisa Milletvekili Atıf Akın'ın eşi Muazzez Akın, yakın siyasi tarihe ışık tutacak çok özel bir tanıklığı okurlarla paylaşıyor.Muazzez Akın, yanmış, yıkılmış, istiklâl mücadelesinden yeni çıkmış, henüz toparlanmaya başlamış ülkenin orta halli şirin bir Anadolu kasabasında, Demirci'de 1926 yılında dünyaya geldi. Yaşam serüveninde, savaş yıllarının getirdiği zor şartlardan kurtulmaya başlayan halkın, hürriyet, adalet, eşitlik, demokrasi özlemlerine bizzat tanıklık etti. Halkın bu özlemlerini gidermek üzere yola çıkan Demokrat Parti'nin kuruluş dönemini ve bu süreçte meydana gelen olayları dolu dolu yaşadı.Eşi Atıf Akın'ın 1957 yılında Demokrat Parti Milletvekili olmasıyla başlayan siyaset yolculuğunda, Yassıada ve Kayseri Cezaevi günlerinde hep yanındaydı. Muazzez (İzmiroğlu) Akın'ın acı tatlı birçok anıyla dolu yaşam öyküsü, eşinin siyasi mücadeleleri ve cezaevi anıları, yakın siyasi tarihe ışık tutacak Yassıada ve Kayseri mektupları, ölümünden sonra eşine yazmaya devam ettiği bu dünyadan haberler taşıyan öteye mektupları, yalın bir dil ve akıcı bir üslupla Öteye Mektup kitabında toplandı.Bu kitap, 87 yaşındaki bir Cumhuriyet kadınının yaşam öyküsünden çok; gençlere, siyasilere, tarihi analiz edenlere yeni bir bakış açısı sunan değerli bir kaynak.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Öteye MektupDemokrasi Mücadelesine Adanmış Yaşamlar i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Öteye MektupDemokrasi Mücadelesine Adanmış Yaşamlar.

...ylaşıyor. Öteye Mektup Demokrasi Mücadelesine Adanmış Yaşamlar ... Öteye Mektup Demokrasi Mücadelesine Adanmış Yaşamlar ... . yazmaya devam ettiği bu dünyadan haberler taşıyan öteye mektupları yalın bir dil ve akıcı bir üslupla Öteye Mektup kitabında toplandı. 13.89 TL. ...Yassıada ve Kayseri mektupları, ölümünden sonra eşine yazmaya devam ettiği bu dünyadan haberler taşıyan öteye mektupları, yalın bir dil ve akıcı bir üslupla Öteye Mektup kitabında... Ateşe Uçan Pervaneler Devrimci Yolcu Kadınlar Anlatıyor Siyas ... Öteye mektup - demokrasi mücadelesine adanmış... ... ... Ateşe Uçan Pervaneler Devrimci Yolcu Kadınlar Anlatıyor Siyaset » Hatıralar » Öteye Mektup Demokrasi Mücadelesine Adanmış Yaşamlar. 45.37 +KDV....