Bilim Devrim DinWeitling-Marx Çatışması (1846)

Gülşen Güner

Bilim Devrim DinWeitling-Marx Çatışması (1846)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-06-01
YAZAR Gülşen Güner
ISBN 6058378339
DOSYA FORMATI 8,53 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bu çalışma, bir zamanlar Weitling’e karşı yapılmış “tarihsel bir haksızlığı” ortaya çıkarma çalışması değildir!Rus fakat özellikle de Çin ve Latin Amerika Devrimleri’nin Avrupa’da ve özellikle de Almanya’da 1970’lerde estirdiği devrimci rüzgarların etkisiyle, ezilenlerin Marx/Engels öncesi devrimci mücadele tarihleri sınırlı da olsa araştırılmıştır. Fakat bunlar o yıllarda akademi sınırları içinde kalmış ve bu araştırmaların Almanya’daki tetikleyicisi olan Kızıl Ordu Fraksiyonu (RAF), kendisi dışındaki hemen hemen bütün Aydınlanmacı Marksist Sol ve Alman devleti tarafından saldırıya uğramıştır. Weitling’in Avrupa ve Almanya’da boğulan komünist devrimci hattı, bizim yaşadığımız bölge açısından günceldir; çünkü bizim bölgemizde devrim, güncelliğini ve yakıcılığını korumaktadır. İşte sadece ve yalnızca bu açıdan Weitling’in komünist devrimci çizgisinin bölgemiz komünist devrimcileriyle tanıştırılması önemli ve zorunlu bir görevdir; çünkü bu çizginin onların mücadelesine katkı sunacağı düşünülmektedir. Kısacası bu çalışma tarihte, olmuş bitmiş bir “mesele” üzerine değil, bugün de komünist devrimcilerin sonuçlarını yakıcı bir şekilde iliklerinde hissettikleri “meseleler” üzerinedir. Örneğin günümüzde İslam dünyasının ezilenlerinin zulme ve baskıya karşı duydukları öfke ve nefretin dünya ve bölge gericiliğinin aleti olmaktan çıkarılarak, komünist devrimciler tarafından örgütlemesi meselesinde, Weitling’in dine yaklaşımı bir kılavuzdur.Kitapta Wilhelm Weitling’in kaleminden iki önemli ek metin de bulunmaktadır: Birincisi “İnsanlık Ne Haldedir, Nasıl Olmalıdır?, ikincisi ise Paris’in Bastille Zindanı.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Bilim Devrim DinWeitling-Marx Çatışması (1846) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Bilim Devrim DinWeitling-Marx Çatışması (1846).

...bizim yaşadığımız bölge açısından günceldir; çünkü bizim bölgemizde devrim, güncelliğini ve yakıcılığını korumaktadır ... Bilim - Devrim - DinWeitling-Marx Çatışması (1846) ... . Weitling'in Avrupa ve Almanya'da boğulan komünist devrimci hattı, bizim yaşadığımız bölge açısından günceldir; çünkü bizim bölgemizde devrim, güncelliğini ve yakıcılığını korumaktadır. Onkoloji Kütüphanesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kütüphanesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kütüphanesi Su Ürünleri Fakültesi Kütüphanesi Teknik Bilimler M.Y.O. Kütüphanesi Türkiyat Araştırmaları Ens. Kütüp. Bilim Devrim Din Weitling Marx Çatışması 1846. Yayınevi / Marka: Patika Ki ... Bilim - Devrim - Din; Weitling-Marx Çatışması (1846) - Gülsen Güner... ... .Y.O. Kütüphanesi Türkiyat Araştırmaları Ens. Kütüp. Bilim Devrim Din Weitling Marx Çatışması 1846. Yayınevi / Marka: Patika Kitap. Barkod: 9786058378339. 527124. Bilim - Devrim - Din Weitling-Marx Çatışması (1846). Patika Kitap. 15.00. Bu çalışma, bir zamanlar Weitling'e karşı yapılmış "tarihsel bir haksızlığı" ortaya çıkarma çalışması değildir! Ana Sayfa Etiketler Bilim Devrim Din Weitling-Marx Çatışması (1846) PDF. bir haksızlığı" ortaya çıkarma çalışması değildir!Rus fakat özellikle de Çin ve Latin Amerika Devrimleri'nin Avrupa'da ve......