Antik Dünya'nın Bir Harikası Efes Artemision'u

Anton Bammer

Antik Dünya'nın Bir Harikası Efes Artemision'u
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2010-01-01
YAZAR Anton Bammer
ISBN 6053960607
DOSYA FORMATI 4,82 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Türkiye’nin en tanınmış ören yerlerinin başında yer alan Efes, Antik Çağ’ın siyasi, ekonomik, dinsel ve kültürel açıdan en önemli kentlerinden birisidir. Antik kentin görkemli kalıntıları Batı Anadolu’yu gezen pek çok seyyahı derinden etkilemiş, 1869’da J.T. Wood yedi yıllık bir araştırmadan sonra, “Antik Dünya’nın Yedi Harikası”ndan birisi sayılan Artemision’a ait kalıntıları bulmuştur. 1895 yılında Avusturya Arkeoloji Enstitüsü’nce başlatılan ve günümüzde de sürdürülen kazı ve araştırmalarla Efes antik kentinin önemli bir bölümü gün ışığına çıkarılmış, bugüne kadar arkeoloji dünyasının önde gelen pek çok ismi Efes projelerinde görev almıştır. Bunlar içinde 1965 yılında Artemision’un sunağını bulan Dr. Anton Bammer tüm yaşamını Efes’le özdeşleştirmiş çok değerli bir araştırmacıdır.Artemis Tapınağı’ndaki kazılarını her yıl devam ettiren Bammer, 1973 yılında Hekatompedos’u da keşfederek altar ve tapınak arasındaki alanı araştırmaya başlamıştır. Bu bölgede bulunan ve Ion uygarlığının en eski örneği kabul edilen bir erken dönem peripteros’unun keşfi, önemli bir başarıdır. Kazıda bulunan altın, fildişi, bronz, kehribar ve pişmiş toprak objeler, 2008 yılında İstanbul Arkeoloji Müzesi’nde Ulrike Muss’un küratörlüğünde düzenlenen bir sergide İngiliz kazılarındaki buluntular ile birlikte sergilenmiştir. Elinizdeki kitap Efes Artemision’unun tarihi, kazıları, buluntuları ile ilgili tüm temel bilgileri görselleriyle birlikte vermeyi amaçlayan temel bir başvuru kaynağıdır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Antik Dünya'nın Bir Harikası Efes Artemision'u i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Antik Dünya'nın Bir Harikası Efes Artemision'u.

... sayilan Artemision'a ait kalintilari bulmustur ... Antik Dünyanın Bir Harikası Efes Artemision'u - Anton Bammer... ... . 15x21 cm BAMMER, ANTON - ULRIKE MUSS Antik Dünya'nın bir harikası: Efes Artemision'u. sonra, "Antik Dünya'nın Yedi Harikası"ndan birisi sayılan Artemision'a ait kalıntıları bulmuştur. Antik Dünya'nın Bir Harikası Efes Artemision'u. Anton Bammer , Ulrike Muss. Yayınevi: Arkeoloji ve Sanat Yayınları. Anadoluda John Garstangın Ayak İzleri John Garstangs Footsteps Across Anatolia Kültür » Arkeoloji » Antik Dünya'nın Bir Harikası Efes Artemision'u. 69.44 +KDV. Anton Bammer adlı yazara ait Ant ... Antik Dünya'nın Bir Harikası Efes Artemision'u - Anton Bammer ... . 69.44 +KDV. Anton Bammer adlı yazara ait Antik Dünya'nın Bir Harikası Efes Artemision'u kitabı kapıda ödeme, taksit seçenekleri ve %30 indirimli Sözcü Kitabevi'nden satın a. Antik Dünya'nın Bir Harikası Efes Artemision'u. 9786053960060. 427631. Antik Dünya'nın Bir Harikası Efes Artemision'u. Arkeoloji Sanat Yayınları. 30.00. Anton Bammer, Başvuru Kitapları, Tarih kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Antik Dünya'nın Bir Harikası Efes Artemision'u kitabının yazarıdır. pekçok ismi Efes projelerinde görev almıştır. Bunlar içinde 1965 yılında Artemision'un sunağını bulan Dr. Anton Bammer tüm yaşamını Efes'le özdeşleştirmişçok değerli bir araştırmacıdır. ...Anadolu'yu gezen pek çok seyyahı derinden etkilemiş, 1869'da J.T. Wood yedi yıllık bir araştırmadan sonra, "Antik Dünya'nın Yedi Harikası"ndan birisi sayılan Artemision'a ait kalıntıları bulmuştur. ...Anadolu'yu gezen pek çok seyyahı derinden etkilemiş, 1869'da J.T. Wood yedi yıllık bir araştırmadan sonra, "Antik Dünya'nın Yedi Harikası"ndan birisi sayılan Artemision'a ait kalıntıları bulmuştur. 9786053960607. 745326. Antik Dünya'nın Bir Harikası Efes Artemision'u. Arkeoloji Ve Sanat Yayınları. 18.61. ...Anadolu'yu gezen pek çok seyyahı derinden etkilemiş, 1869'da J.T. Wood yedi yıllık bir araştırmadan sonra, "Antik Dünya'nın Yedi Harikası"ndan birisi sayılan Artemision'a ait kalıntıları bulmuştur. Antik Dünyanın Yedi Harikası. 14. fiyat. Efes Artemisionu. 6. Antik Dünya'nın Bir Harikası Efes Artemision'u. Hata Bildir. Antik Dünya'nın Bir Harikası Efes Artemision'u. Yazar. Anton Bammer, Ulrike Muss. ...Anadolu'yu gezen pek çok seyyahı derinden etkilemiş, 1869'da J.T. Wood yedi yıllık bir araştırmadan sonra, Antik Dünya'nın Yedi Harikasından birisi sayılan Artemision'a ait kalıntıları bulmuştur. Bilim -> Bilim-Teknik -> Zooloji Çizgi Roman>Koleksiyon DERGİ Dinler Tarihi Dünya Klasikleri Edebiyat-Dilbilim Edebiyat-Eğlence-Mizah ...