Anılarıyla Tahsin Öz

Erdem Yücel

Anılarıyla Tahsin Öz
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2009-01-01
YAZAR Erdem Yücel
ISBN 6053960720
DOSYA FORMATI 11,99 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Sultan Abdülmecit’in 1855’de Dolmabahçe Sarayı’nı yaptırmasından sonra padişahların terk ettikleri, her geçen gün biraz daha harap olan Topkapı Sarayı’nı müzeye dönüştürmek gibi çok zor bir görevi de üstlenen Tahsin Öz, Topkapı Sarayı yönetiminde olduğu yıllarda, o günlerin kültürel yönden en popüler kişilerinden birisi olmuştur. Müze çalışmalarının yanı sıra çeşitli gazete ve dergilerde sürekli Türk kültürünü tanıtan yazılar yazmıştır. Türk sanatını yansıtan kaynak kitapların olmayışına rağmen yazıları ile bu konuda büyük bir boşluğu doldurmuştur. Günümüzde bu konularda yazılmış çok sayıda yayın olmasına rağmen Tahsin Öz’ün yazıları hala ana kaynaklar arasında yer almaktadır. Ne yazık ki, ölümünden sonra O’nunla ilgili yayınların sayıca az oluşu ise müze kültürümüz yönünden hem düşündürücü, hem de üzüntü vericidir. Bu konuda yalnızca O’nu yakından tanıyanlar birkaç yazı yazmış, sonradan da bazı ansiklopedi maddelerinde haklı olduğu yeri almıştır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Anılarıyla Tahsin Öz i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Anılarıyla Tahsin Öz.

...raphy, Museum directors; Places: Turkey, Istanbul; People: Tahsin Öz (b ... Pandora - Anılarıyla Tahsin Öz - Erdem Yücel - Kitap - ISBN... ... . 1887). ...ve Tamamını PDF olarak indirebilirsiniz.Anılarıyla Tahsin Öz Pdf İndir. gün biraz daha harap olan Topkapı Sarayı'nı müzeye dönüştürmek gibi çok zor bir görevi de üstlenen Tahsin Öz, Topkapı... Anılarıyla Tahsin Öz kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. Hazırlayan : Erdem Yücel kitapları ve Arkeoloji Sanat Yayınları 2009 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 6 milyon kitap... Alış-Veriş Listeme Ekle. Anılarıyla Tahsin Öz. Ad: Anılarıyl ... Anılarıyla Tahsin Öz, Erdem Yücel » Satın Al & Fiyatı - Kidega ... ... Alış-Veriş Listeme Ekle. Anılarıyla Tahsin Öz. Ad: Anılarıyla Tahsin Öz, Yazar: Erdem Yücel, Yayınevi: Arkeoloji Ve Sanat Yayınları, Kategori: Kitap, Detay Kategori: Ürünler Edebiyat Anı, Barkod: 9786053960720, Sayfa Sayısı: 112, Dil: Türkçe... 23.16 TL. Günümüzde bu konularda yazılmış çok sayıda yayın olmasına rağmen Tahsin Öz'ün yazıları hala ana kaynaklar arasında yer almaktadır. Günümüzde bu konularda yazılmış çok sayıda yayın olmasına rağmen Tahsin Öz'ün yazıları hala ana kaynaklar arasında yer almaktadır. Türkçe (Orjinal Dili). 2009 (Basım Tarihi). Anılarıyla Tahsin Öz. Anılarıyla Tahsin Öz. Anılarıyla Tahsin Öz. Yazar: Erdem Yücel Yayinevi: Arkeoloji ve Sanat Yayınları. Günümüzde bu konularda yazılmış çok sayıda yayın olmasına rağmen Tahsin Öz'ün yazıları hala ana kaynaklar... Günümüzde bu konularda yazılmış çok sayıda yayın olmasına rağmen Tahsin Öz'ün yazıları hala ana kaynaklar arasında yer almaktadır. ...Sarayı'nı müzeye dönüştürmek gibi çok zor bir görevi de üstlenen Tahsin Öz Topkapı Sarayı yönetiminde olduğu yıllarda o günlerin kültürel yönden en popüler kişilerinden birisi olmuştur. Anılarıyla Tahsin Öz en uygun fiyat ve hızlı kargo seçenekleriyle idefix'te. Hemen Anılarıyla Tahsin Öz satın alın, indirimli ve avantajlı seçenekleri kaçırmayın! ...Topkapı Sarayı'nı müzeye dönüştürmek gibi çok zor bir görevi de üstlenen Tahsin Öz Topkapı Sarayı yönetiminde olduğu yıllarda o günlerin kültürel yönden en popüler kişilerinden birisi olmuştur. Günümüzde bu konularda yazılmış çok sayıda yayın olmasına rağmen Tahsin Öz'ün yazıları hala ana kaynaklar arasında yer almaktadır. Ne yazık ki, ölümünden sonra O'nunla ilgili yayınların sayı...