Türkiye’de Basın Özgürlüğü: Mitler ve Gerçekler

Fahrettin Altun

Türkiye’de Basın Özgürlüğü: Mitler ve Gerçekler
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-06-15
YAZAR Fahrettin Altun
ISBN 6054023721
DOSYA FORMATI 11,69 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Türkiye’de basın özgürlüğünü gündeme getiren uluslararası ve yerel aktörler meseleyi derinlikli bir perspektifle ele almayıp, daha çekici ve sıcak bir alan olan güncel siyasi tartışmalara hapsetmektedirler. Oysa Türkiye’de basın özgürlüğünün önündeki en büyük engeller siyasi iradeden değil siyaset dışı iktidar alanlarından kaynaklanmaktadır. Tabloyu daha vahim hale getiren bir etken ise siyasi irade dışındaki iktidar organlarından kaynaklanan basın özgürlüğü ihlallerinin sinik ve karşı koyulması zor bir yapıda olmasıdır.Bu kitap, Türkiye’de basın özgürlüğü tartışmalarını yeni bir bağlama taşımak, basın özgürlüğünü siyasi amaçlar için araçsallaştıran yüzeysel fakat yaygın tutuma alternatif sunmak, buna karşılık Türkiye’de basın özgürlüğü önündeki yapısal problemleri resmetmek ve günümüzde basına yönelik kısıtlamaların hangi alanlarda yoğunlaştığını ve hangi iktidar organlarınca yürütüldüğünü göstermek amacını taşımaktadır.Çalışmanın en önemli hedefi kamuoyunun aydınlanması adına basın faaliyetinde bulunan gazetecilerin yaşadığı sorunlara dikkat çekmek, ne tür bir baskı ile karşı karşıya kaldıklarını ortaya koymak ve basın özgürlüğünün korunabilmesi adına gelecek için yol gösterici olmaktır. Bu çalışmanın çerçevesi, basın özgürlüğü konusundaki teorik kaynaklardan, resmi verilerden, önde gelen gazetecilerle yapılan derinlemesine mülakatlardan ve konuyla ilgili olarak kaleme alınan uluslararası raporlardan hareketle çizilmiştir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Türkiye’de Basın Özgürlüğü: Mitler ve Gerçekler i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Türkiye’de Basın Özgürlüğü: Mitler ve Gerçekler.

... ihlallerinin sinik ve karşı koyulması zor bir yapıda olmasıdır ... Türkiye'de Basın Özgürlüğü | Doğruluk Payı ... . 15 TL. Oysa Türkiye'de basın özgürlüğünün önündeki en büyük engeller siyasi iradeden değil siyaset dışı iktidar alanlarından kaynaklanmaktadır. Türkiye'de basin özgürlügünü gündeme getiren uluslararasi ve yerel aktörler meseleyi derinlikli bir perspektifle ele almayip, daha çekici ve sicak bir alan olan güncel siyasi tartismalara hapsetmektedirler. 3 Mayıs 2014 Dünya Basın Özgürlüğü gününde Freedom House t ... Türkiye'de Basın Özgürlüğü; Mitler ve Gerçekler - Fahrettin Altun... ... . 3 Mayıs 2014 Dünya Basın Özgürlüğü gününde Freedom House tarafından açıklanan raporda Türkiye, bir önceki seneye göre 14 sıra gerileyerek 197 ülke içinde 134. sırada kendine yer bulabildi. 6 yıl önce - Sal 11 Hzr 2013, 21:23. Türkiye'de basın özgürlüğü. Size basın özgürlüğünden başka bir örnek. eines kritischen Leserbriefes ab - und drohen mit einer Strafe von jeweils 5000 Euro....