Sözlükbilime Giriş

Howard Jackson

Sözlükbilime Giriş
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-05-25
YAZAR Howard Jackson
ISBN 6059100984
DOSYA FORMATI 3,96 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

‘Sözcüklerden söz varlığına, söz varlığından sözlüklere, sözlüklerden anadili konuşanlar ve öğreniciler için İngilizce hakkında bilgi sağlanmasına: Howard Jackson’un sözlükbilimi ile ilgili muhteşem girişi, hem sözlük derleme hem de sözlük araştırma konusunda hayranlık uyandırmakta ve bize bu zorluğu takdir etme fırsatı sunmaktadır’.Reinhard Hartmann, Exter Üniversitesi, İngiltere.Bu kitap, sözlükbilim adı verilen sözlük çalışmalarına giriş içinuygun bir kaynaktır.Sözcüklerin tanımları ve yazımları için sözlüklere güveniriz. Sözlükler evde ve okulda kullanılır, onlardan mahkemelerde, vaazlarda ve parlamentolarda bahsedilir, hem bulmaca bağımlıları hem de scrabble oyuncuları onlara başvurur. Fakat sözlükler niçin bu biçimleriyle yapılandırılmıştır? Sözlüklerin hangi türleri vardır ve hangi amaçla yapılmışlardır? Kim bir sözlük kullanır ve ne için?Sözlükbilime Giriş (Lexicography: An Introduction), bu önemli referans çalışmalarının tarihi, türleri ve içeriği hakkında ayrıntılı bir genel bakış sağlar. Howard Jackson, sözlüklerin İngilizcenin söz varlığını betimlemek, kullanışlı ve erişilebilir bir referans kaynağı sağlamak ve bu iki işlevi nasıl yerine getirdiklerini ortaya koymak için, anadil sözlüklerinden tematik sözlüklere ve öğrenici sözlüklerine kadar, CD-ROM’da olanlar dâhil, çok sayıda sözlüğü incelemiştir.Sözlükbilimde kullanılan terimlerden başlayan, sözcükleri ve bir dilin söz varlığını tanımlayan, daha fazla bilgi edinmek için özetler ve öneriler sunan Sözlükbilime Giriş (Lexicography: An Introduction) özlü ve öğrenci dostu bir kitaptır. Sözlüklerin geliştirilmesi ve kullanım ile ilgilenen herkes için ideal bir kitaptır.Howard Jackson, Universitity of Central England’da İngiliz Dili ve Dilbilimi Profesörüdür.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Sözlükbilime Giriş i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Sözlükbilime Giriş.

...bilime Giriş. Multilingual Yabancı Dil Yayınları ... Eğitim Üzerine YazılarKESİT... ... . Dilin en temel yapı taşları sözcüklerdir. Dil incelemelerinin hemen hepsinde sözcük incelemesinin önemli bir yeri vardır. Sözcükbilime Giriş 'i hemen satın almak için tıklayın! BKM Kitap'ın size özel indirim fırsatını kaçırmayın! Sözcükbilime Giriş, BKM Kitap'tan kolay ve güvenli satın alınır. 48.99 TL. Sözlükbilime GirişSözlükbilime Giriş - Sözcüklerden söz varlığına, söz varlığından sözlüklere, sözlüklerden anadili konuşanlar ve öğreniciler için İngilizce hakkında bilgi sağlanmasına... Sözcükbilime Giriş yorumları ve incelemeleri ... Sözcükbilime Giriş V. Doğan Günay ... ... Sözcükbilime Giriş yorumları ve incelemeleri, kitaptan alıntılar ve sözleri, kitabı okuyanlar ve Sözcükbilime Giriş kitabına benzeyen kitaplar. 35.70 TL. Kim bir sözlük kullanır ve ne için? Sözlükbilime Giriş (Lexicography: An Introduction), bu önemli referans çalışmalarının tarihi, türleri ve içeriği hakkında ayrıntılı bir genel bakış sağlar. Howard Jackson. 'Sözcüklerden söz varlığına, söz varlığından sözlüklere, sözlüklerden anadili konuşanlar ve öğreniciler için İngilizce hakkında bilgi sağlanmasına: Howard Jackson'un sözlükbilimi... Kim bir sözlük kullanır ve ne için? Sözlükbilime Giriş (Lexicography: An Introduction), bu önemli referans çalışmalarının tarihi, türleri ve içeriği hakkında ayrıntılı bir genel bakış sağlar. Sözlükbilime Giriş kitabını inceleyin, benzer kitaplarla karşılaştırın, kitap yorumlarını okuyun ve en uygun fiyatı bulun. Sözlükbilime Giriş - Kitap Fiyatları. Ücretsiz Kargo. 42 TL. Kim bir sözlük kullanır ve ne için? Sözlükbilime Giriş (Lexicography: An Introduction), bu önemli referans çalışmalarının tarihi, türleri ve içeriği hakkında ayrıntılı bir genel bakış sağlar. Sözlükbilime Giriş arıyorsan site site dolaşma! Akakçe'de piyasadaki tüm fiyatları karşılaştır, en ucuz fiyatı tek tıkla bul. Sözlükbilime Giriş İçin Yorumlar. Bu ürün için ilk yorumu sen yaz. 14.70 €. Kim bir sözlük kullanır ve ne için? Sözlükbilime Giriş (Lexicography: An Introduction), bu önemli referans çalışmalarının tarihi, türleri ve içeriği hakkında ayrıntılı bir genel bakış sağlar. 33.60 TL. Kim bir sözlük kullanır ve ne için? Sözlükbilime Giriş (Lexicography: An Introduction), bu öne...