Mesnevi-i Nuriye

Bediüzzaman Said Nursi

Mesnevi-i Nuriye
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-05-31
YAZAR Bediüzzaman Said Nursi
ISBN 9751964366
DOSYA FORMATI 4,15 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bediüzzaman Said Nursi milletimizin yetiştirdiği büyük alim ve mütefekkirlerdendir. O, hayatını bu çağın insanlarına iman hakikatlerini anlatmaya adamıştır. Bediüzzaman'ın en büyük arzusu ve hayali, yüzyılın başında 60-70 cilt olarak tasarladığı büyük bir Kur'an tefsiri kaleme almaktır. Tefsirin mukaddimesi olarak da Muhakemat adlı eserini kaleme almıştır. Birinci Dünya Savaşında bu tefsirin birinci cildi olan İşaratü'l-İ'caz'ı cephede yazmıştır. Ancak 1915-1918 yılları arasında, Bolşevik ihtilalinin hemen öncesinde uzun bir zaman Rusya'da esir kalmış ve bu esareti sırasında pozitivizm, materyalizm ve komünizm gibi cereyanların Müslümanlar ile Hristiyanların inanç dünyaları üzerinde meydana getirdiği sarsılmaları bizzat müşahede ettiğinden bu fikrinden vazgeçmiştir. Bunun yerine Kur'an-ı Kerim'den hareketle özellikle bu günün inanç problemlerini kaleme almaya tercih etmiştir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Mesnevi-i Nuriye i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Mesnevi-i Nuriye.

...مِ. İ'TİZAR. Risale-i nur'Un bir nevi arabi mesnevi-i şerif'i hükmünde olan bu mecmuanın mukaddemesi "Beş nokta"dır ... Mesnevi-i Nuriye- 7754 %30 İndirimli Bediüzzaman Said Nursi ... . Risale-i Nur Külliyatından MESNEVÎ-İ NURİYE (Türkçe Tercümesi) Bediüzzaman Said Nursî Mürtercim: Abdülmecid Nursî. Bediüzzaman Hazretlerinin Risale-i Nur Külliyatından Mesnevi-i Nuriye isimli eserinden Habbe isimli risalenin Prof.Dr. Alaaddin Başar ağabey tarafından tamamının açıklamalı olarak izahının yapıldığı... 21 TL. Diyanet Yayınları Mesnevi-i Nuriye kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış ... Risale-i Nur Külliyatı Mesnevi-i Nuriye Mesnevî-i Nuriye 14 ... ... 21 TL. Diyanet Yayınları Mesnevi-i Nuriye kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz. Yaratan Rabbinin adıyla oku . --- (gbkz: alıntı) --- Mesnevî-i Nuriye, Said Nursi'nin oniki risalesinin kendisi tarafından birleşŸtirilerek tek kitap haline getirilmişŸ eseridir. iç. mesnevi i nuriye mesnevi i nuriye - Dünya Sözlük. Sıralama. Bediüzzaman Mesnevi-i Nuriye'yi kendi nefsi ile cihadı esnasında yazdı. Risale Akademi yeni dönem Risale-i Nur seminerlerine başladı. Seminerlerin ilki Mesnevi-i Nuriye üzerine oldu. Mesnevi-i Nuriye DERSLERİ...1. Selamun aleyküm muhterem kardeşlerim, Üstad Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin ifadesiyle Risale-i Nur'un bir fidanlığı hükmünde olan ve çok ulvi hakikatleri ihtiva eden Mesnevi-i Nuriye kitabını lügatlı... Bu 6. kez bitirişim Mesnevi-i Nuriye'yi her okuduğumda başka bir yarama merhem olmasaydı 6 kez okumazdım sanırım. Mesnevi-i Nuriye "İllem" leriyle bir çekirdek. Tarla sensin. Mesnevî-i Nuriye; ''Risale-i Nur'un bir çekirdeği ve fidanlığı hükmündedir. Ali Ataç. Kaynaklar: 1- Mesnevî-i Nuriye s. 18, Yeni Asya Neşriyat Mart 2012 - İSTANBUL. Collection Sözler Mektubat Lemalar Şualar Tarihçe-i Hayat Asâ-yı Mûsa Mesnevî-i Nûriye İşârâtü'l - İcâz Îman ve Kü...