Teorik EtikEtiğin Bilgesel Sorunları

Harun Tepe

Teorik EtikEtiğin Bilgesel Sorunları
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-05-31
YAZAR Harun Tepe
ISBN 9944795814
DOSYA FORMATI 6,44 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Son zamanlarda etik yerine, ‘pratik etik’ ve ‘teorik etik’ adlandırmaları yaygın bir biçimde kullanılır oldu. Etiğin teorik ve pratik sorunlarının olduğu düşünülerek, etiğin teorik yanını adlandırmak için ‘teorik etik’ veya ‘felsefi etik’; pratik yanı içinse ‘pratik etik’ veya ‘uygulamalı etik’ sözcükleri kullanılmaya başlandı.Aslında etik ne salt teorik ne de salt pratiktir. Etik bir bilme etkinliğidir, sözcüğün kökensel anlamıyla bir theoria, olan biteni seyretme etkinliğidir; ama bilgi için bilgi ya da kendisi amaç olan bilgi değildir etiğin amaçladığı, pratiğe ya da eyleme dönük bilgidir.Bu kitapta yer alan yazılar etik-yaşam ilişkisi, olgu-değer uçurumu, etiğin bilgikuramsal ikilemleri, değerler ve değerlerin bilgisi, iyi ve kötünün ne olduğu gibi teorik etikle ilgili bilgisel sorunları ele alıp tartışmaya açmaktadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Teorik EtikEtiğin Bilgesel Sorunları i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Teorik EtikEtiğin Bilgesel Sorunları.

...795814 aradığınız kitabı bulabilir, güvenli alış verişinizi yapabilirsiniz ... Teorik Etik - Etiğin Bilgesel Sorunları - Harun Tepe | Okurhan ... . Teorik etik : etiğin bilgisel sorunları. Dil: Türkçe. Teorik etik etiğin bilgisel sorunları. Barkod 9789944795814. Stok Durumu TÜKENDİ. Son zamanlarda etik yerine, 'pratik etik' ve 'teorik etik' adlandırmaları yaygın bir biçimde kullanılır oldu. Belgeseller. Pratik Etik - Etiğin Pratik Sorunları. Bu çalışmada geleneksel medya kuruluşları ve yeni medya haberciliğinde yaşanan etik sorunlar ele alınmaya çalışılmıştır. Teorik Akıl. Ana Sayfa Etiketler Teorik Etik Etiğin Bilgesel Sorunları PDF. So ... Teorik Etik Etiğin Bilgesel Sorunları - Harun... | Kitapaktif.com ... . Teorik Akıl. Ana Sayfa Etiketler Teorik Etik Etiğin Bilgesel Sorunları PDF. Son zamanlarda etik yerine, 'pratik etik' ve 'teorik etik' adlandırmaları yaygın bir biçimde kullanılır oldu. Aslında etik ne salt teorik ne de salt pratiktir. etiğin bilgikuramsal ikilemleri, değerler ve değerlerin bilgisi, iyi ve kötünün ne olduğu gibi teorik etikle ilgili bilgisel sorunları ele alıp. Felsefe - Düşünce. Etik. Teorik Etik Etiğin Bilgesel Sorunları. Harun Tepe. Bilgesu Yayıncılık....