Sarı MustafamAtatürk'ün Az Bilinen Yönleri

Yrd. Doç. Dr Ali Güler

Sarı MustafamAtatürk'ün Az Bilinen Yönleri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2010-07-15
YAZAR Yrd. Doç. Dr Ali Güler
ISBN 6059828659
DOSYA FORMATI 7,76 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Türk milletinin yetiştirdiği en büyük insan, Mustafa Kemal Atatürk’ü anlamak, her şeyden önce onun yetiştiği çevreyi ve kültür ortamını iyi bilmekle mümkündür. Ülkemizde Atatürk’ün düşünceleri, ilkeleri ve yaptığı işler, genellikle incelenmiş olmakla beraber; onun soyu, aile tarihi ve içinden çıktığı kültürel ortam pek incelenmemiştir.Bunu fırsat bilen bazı yıkıcı, bölücü insanlar ve kuruluşlar, Atatürk’ü ve onun “en büyük eserim” diyerek âdeta kutsallaştırdığı Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni karalamaktadırlar.Hiçbir belge ve bilgiye dayanmadan insanımızın beyninde ve gönlündeki “Atatürk imajını ve sevgisini”, onun soyu ve ailesi hakkında soru işaretleri oluşturarak yıkmaya çalışmaktadırlar. Şüphesiz bunlarla hukuki mücadele yapılmaktadır ve yapılacaktır.Fakat, bunun yeterli olduğunu ve olacağını zannetmek büyük bir gaflettir. Atatürk’ün soyu, ailesi ve bunu doğuran kültür ortamı ortaya konulmalı ve insanlarımıza, özellikle de gençlerimize anlatılmalıdır. Yine çok ihmal edilen bir konu da onun insani boyutudur.Atatürk bizden biridir. Bu yönü ile de gençlerimize anlatılmalıdır. Bazı okuyucular niçin “Sarı Mustafa’m”? diye sorabilir. Bu sorunun cevabı kısaca şu şekildedir: Annesi Zübeyde Hanım’ın oğlu Mustafa’ya hitabı bu idi. Çocukken onu “Sarı Mustafa’m” diyerek bağrına basan Zübeyde Hanım, Paşa oğlunu da “Sarı Paşam” diyerek yüceltiyordu.Milletimiz de Atatürk’ü “Sarı Paşa” olarak tanımış ve sevmiştir. Bu ad onu en iyi anlatan isimlerden biridir. Türk milletinin yetiştirdiği en büyük insan, Mustafa Kemal Atatürk’ü anlamak, her şeyden önce onun yetiştiği çevreyi ve kültür ortamını iyi bilmekle mümkündür.Ülkemizde Atatürk’ün düşünceleri, ilkeleri ve yaptığı işler, genellikle incelenmiş olmakla beraber; onun soyu, aile tarihi ve içinden çıktığı kültürel ortam pek incelenmemiştir.Bunu fırsat bilen bazı yıkıcı, bölücü insanlar ve kuruluşlar, Atatürk’ü ve onun “en büyük eserim” diyerek âdeta kutsallaştırdığı Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni karalamaktadırlar. Hiçbir belge ve bilgiye dayanmadan insanımızın beyninde ve gönlündeki “Atatürk imajını ve sevgisini”, onun soyu ve ailesi hakkında soru işaretleri oluşturarak yıkmaya çalışmaktadırlar.Şüphesiz bunlarla hukuki mücadele yapılmaktadır ve yapılacaktır. Fakat, bunun yeterli olduğunu ve olacağını zannetmek büyük bir gaflettir. Atatürk’ün soyu, ailesi ve bunu doğuran kültür ortamı ortaya konulmalı ve insanlarımıza, özellikle de gençlerimize anlatılmalıdır.Yine çok ihmal edilen bir konu da onun insani boyutudur. Atatürk bizden biridir. Bu yönü ile de gençlerimize anlatılmalıdır. Bazı okuyucular niçin “Sarı Mustafa’m”? diye sorabilir. Bu sorunun cevabı kısaca şu şekildedir: Annesi Zübeyde Hanım’ın oğlu Mustafa’ya hitabı bu idi.Çocukken onu “Sarı Mustafa’m” diyerek bağrına basan Zübeyde Hanım, Paşa oğlunu da “Sarı Paşam” diyerek yüceltiyordu.Milletimiz de Atatürk’ü “Sarı Paşa” olarak tanımış ve sevmiştir. Bu ad onu en iyi anlatan isimlerden biridir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Sarı MustafamAtatürk'ün Az Bilinen Yönleri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Sarı MustafamAtatürk'ün Az Bilinen Yönleri.

...Satıcı Açıklaması. Sarı mustafa'M Atatürk'ün az bilinen yönleri - yrd ... Sarı Mustafam; Atatürk'ün Az Bilinen Yönleri - Ali Güler... ... . Taksitli ödeme yapabilmeniz için alışveriş tutarınız en az 150 TL olmalıdır. Az Bilinen Yönleriyle ATATÜRK. Yazar: Çiğdem Sarıgül Kategori: Önemli - İlginç Kişiler 20 Haziran 2015 0 2,446 Görüntülenme. - Mustafa Kemal Atatürk adında 19 harf var. 24 TL. Yine çok ihmal edilen bir konu da onun insani boyutudur. Atatürk bizden biridir. Bu yönü ile de gençlerimize anlatılmalıdır. B ... Sarı mustafa'M Atatürk'ün az bilinen yönleri... ... . Atatürk bizden biridir. Bu yönü ile de gençlerimize anlatılmalıdır. Bazı okuyucular niçin Sarı Mustafam? diye... Sarı Mustafa'm - Atatürk'ün Az Bilinen Yönleri En Uygun Fiyatlarla Kitapefendi ile kapınıza kadar geliyor. Yine çok ihmal edilen bir konu da onun insani boyutudur. Atatürk bizden biridir. Bu yönü ile de gençlerimize anlatılmalıdır. Bazı okuyucular niçin "Sarı Mustafa'm"? diye sorabilir. 9 €. Yine çok ihmal edilen bir konu da onun insani boyutudur. Atatürk bizden biridir. Bu yönü ile de gençlerimize anlatılmalıdır. Bazı okuyucular niçin Sarı Mustafam? diye... Yine çok ihmal edilen bir konu da onun insani boyutudur. Atatürk bizden biridir. Bu yönü ile de gençlerimize anlatılmalıdır. Bazı okuyucular niçin Sarı Mustafam? diye sorabilir. Yine çok ihmal edilen bir konu da onun insani boyutudur. Atatürk bizden biridir. Bu yönü ile de gençlerimize anlatılmalıdır. Bazı okuyucular niçin "Sarı Mustafa'm"? diye sorabilir. Yrd. Doç. Dr Ali Güler. Türk milletinin yetiştirdiği en büyük insan, Mustafa Kemal Atatürk'ü anlamak, her şeyden önce onun yetiştiği çevreyi ve kültür ortamını iyi bilmekle mümkündür. Sarı Mustafam: Atatürk'ün Az Bilinen Yönleri. 50 TL Üzeri Kargo Bedava. Sarı Mustafam - 9786059828659. 200TL' ye 25TL İndirim | Kod: CIMRI25IDE. Bazı okuyucular niçin Sarı Mustafam? diye sorabilir. Çocukken onu Sarı Mustafam diyerek bağrına basan Zübeyde Hanım, Paşa oğlunu da Sarı Paşam diyerek yüceltiyordu. Yine çok ihmal edilen bir konu da onun insani boyutudur. Atatürk bizden biridir. Bu yönü ile de...