Pratik EtikEtiğin Bilgesel Sorunları

Harun Tepe

Pratik EtikEtiğin Bilgesel Sorunları
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-05-31
YAZAR Harun Tepe
ISBN 9944795838
DOSYA FORMATI 8,90 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Ayrımcılık, yoksulluk, şiddet, adaletsizlik, küresel iklim değişikliği gibi sorunlar günümüzde etik sorunlar olarak da ele alınmaya başlandı. Çoğu zaman insan haklarının çiğnenmesine yol açan bu sorunları etiğin görmezden gelmesi de beklenemezdi zaten. Tıp etiği kökenli biyoetiğin ve bununla birlikte farklı ‘meslek etikleri’nin ortaya çıkıp gelişmeleri ve şiddet, ayrımcılık, yozlaşma, adaletsizlik vb. etik sorunları ele alan çalışmaların sayısının artması, ‘pratik etik’ veya ‘uygulamalı etik’ olarak adlandırılan yeni bir etik alanından söz edilmesine yol açtı.Ayrımcılık, başkaldırı, şiddet, yozlaşma gibi etik sorunlar ile çevre, bilim, işletmeler, gazetecilik, tıp ve akademik çalışma alanlarında ortaya çıkan etik sorunları ele alan bu kitaptaki yazılarda da görülebileceği gibi, bu sorunların etik bakışla ele alınıp aydınlatılması yalnız insan türü için değil, gezegenimizin tüm canlılarının geleceği açısından büyük önem taşımaktadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Pratik EtikEtiğin Bilgesel Sorunları i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Pratik EtikEtiğin Bilgesel Sorunları.

...ynı Gün Olan Siparişler 24 Saatte KARGODA ... Pratik Etik Etiğin Bilgesel Sorunları ... . Teorik Etik Etiğin Bilgesel Sorunları Bilgesu Yayıncılık. Aslında etik ne salt teorik ne de salt pratiktir. 16.93 TL. ...ayrımcılık, yozlaşma, adaletsizlik vb. etik sorunları ele alan çalışmaların sayısının artması, 'pratik etik' veya 'uygulamalı etik' olarak adlandırılan yeni bir etik alanından söz edilmesine yol açtı. Etiğin teorik ve pratik sorunlarının olduğu düşünülerek, etiğin teorik yanını adlandırmak için 'teorik etik' veya 'felsefi etik'; pratik yanı içinse 'pratik etik' veya 'uygulamalı etik' sözcükleri kullanılmaya başlandı. ... Belgesel Pratikleri - Özgür Denizli ... ....