Binbir Masal Bir Kale

İnci Gürbüzatik

Binbir Masal Bir Kale
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-04-05
YAZAR İnci Gürbüzatik
ISBN 6051735559
DOSYA FORMATI 12,67 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bodrum’da tarih masal, masal tarih içindedir.Bodrum, eski adıyla Halikarnassos, binlerce yıl boyunca Karyalılara, Leleglere, Perslere, Romalılara, Bizanslılara ve sonunda Türklere kollarını açtı. Her millet kendi öyküsünü kendi tarihini taşlarına, toprağına kazıdı. Dünyanın Yedi Harikası’ndan biri Bodrum’daydı: Mausoleum Anıt Mezarı. Kraliçe Artemisia’nın kocası Kral Mausoleum’a duyduğu aşkın sembolü, bir sevgi abidesi. Şimdi yerinde yeller esse de insanlar bilir ki “o harika” bir zamanlar limanın tam karşısında pırıl pırıl parlardı. Tıpkı Bodrum gibi, Bodrum Kalesi de masalların kalesiydi. Gizleri ve görkemiyle dinleyene binbir masal anlatırdı. Yedi kapısı ve onlarca metre uzunluğundaki kuleleriyle şövalyelere ev sahipliği yaptı.Birinci Dünya Savaşı’nda Bodrum bombalandı; işgal edildi ama halkı kimseye boyun eğmedi. Bodrum’da her şeyin bir öyküsü var ve tarihe yolculuk bu kitapta solukları kesen bir maceradır artık.“Benim gördüğümü siz de gördünüz mü?” diye fısıldadı Sıla. O beklenmedik umutışığında yüzlerce titrek kıpırtının konfeti değil, altın da değil, maytap gibi uçuşan dokuma kelebekleri olduğunu anladıklarında gözlerine inanamadılar. Işıkta oynaşan gölgeleri bir yana, kanatlarının altın pırıltısı büyülü bir şölendi. Müzelerin, eski eserlerin baş belası, aç biilaç dokuma kelebekleriydi onlar.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Binbir Masal Bir Kale i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Binbir Masal Bir Kale.

...lların kalesiydi. Gizleri ve görkemiyle dinleyene binbir masal anlatırdı ... Binbir Masal Bir Kale - İnci Gürbüzatik Kitap - Köln Kütüphane ... . Binbir Masal Bir Kale. Yeni. Ücretsiz Kargo. Gizleri ve görkemiyle dinleyene binbir masal anlatırdı. Yedi kapısı ve onlarca metre uzunluğundaki kuleleriyle şövalyelere ev sahipliği yaptı. 15 TL. Tıpkı Bodrum gibi, Bodrum Kalesi de masalların kalesiydi. Gizleri ve görkemiyle dinleyene binbir masal anlatırdı. Yedi kapısı ve onlarca metre uzunluğundaki kuleleriyle şövalyelere ev ... Binbir Masal Bir Kale ... . Yedi kapısı ve onlarca metre uzunluğundaki kuleleriyle şövalyelere ev sahipliği... Tıpkı Bodrum gibi, Bodrum Kalesi de masalların kalesiydi. Gizleri ve görkemiyle dinleyene binbir masal anlatırdı. Yedi kapısı ve onlarca metre uzunluğundaki kuleleriyle şövalyelere ev sahipliği yaptı. İnci GÜRBÜZATİK. Bodrum'da tarih masal, masal tarih içindedir. Bodrum, eski adıyla Halikarnassos, binlerce yıl boyunca Karyalılara, Leleglere, Perslere, Romalılara... 14.25 TL. Tıpkı Bodrum gibi, Bodrum Kalesi de masalların kalesiydi. Gizleri ve görkemiyle dinleyene binbir masal anlatırdı. Yedi kapısı ve onlarca metre uzunluğundaki kuleleriyle şövalyelere ev... 14 TL. Tıpkı Bodrum gibi, Bodrum Kalesi de masalların kalesiydi. Gizleri ve görkemiyle dinleyene binbir masal anlatırdı. Yedi kapısı ve onlarca metre uzunluğundaki kuleleriyle şövalyelere ev sahipliği... Binbir Masal Bir Kale adet. Sepete Ekle. Gizleri ve görkemiyle dinleyene binbir masal anlatırdı. Yedi kapısı ve onlarca metre uzunluğundaki kuleleriyle şövalyelere ev sahipliği yaptı. Bodrum'da tarih masal, masal tarih içindedir. Tıpkı Bodrum gibi, Bodrum Kalesi de masalların kalesiydi. Gizleri ve görkemiyle dinleyene binbir masal anlatırdı. Tipki Bodrum gibi, Bodrum Kalesi de masallarin kalesiydi. Gizleri ve görkemiyle dinleyene binbir masal anlatirdi. Yedi kapisi ve onlarca metre uzunlugundaki kuleleriyle sövalyelere ev sahipligi yapti. : İnci Gürbüzatik. Binbir Masal Bir Kale İnci Gürbüzatik Epsilon Yayınları | 9786051735559. 14.20 TL. Tıpkı Bodrum gibi, Bodrum Kalesi de masalların kalesiydi. Gizleri ve görkemiyle dinleyene binbir masal anlatırdı. Yedi kapısı ve onlarca metre uzunluğundaki kuleleriyle şövalyelere ev... 14 TL. Tıpkı Bodrum gibi, Bodrum Kalesi de masalların kalesiydi. Gizleri ve görkemiyle dinleyene binbir masal anlatırdı. Yedi kapısı ve onlarca metre uzunluğundaki kuleleriyle şövalyelere ev sahipliği... Binbir Masal Bir Kale. Yeni. Ücretsiz Kargo. Gizleri ve görkemiyle dinleyene binbir masal anlatırdı. Yedi kapısı ve onlarca metre uzunluğundaki kuleleriyle şövalyelere ev sahipliği yaptı. 14.60 TL. Tıpkı Bodrum gibi, Bodrum Kalesi de masalların kalesiydi. Gizleri ve görkemiyle dinleyene binbir masal a...