Toplumsal Cinsiyet ve Bilgi

Susan J. Hekman

Toplumsal Cinsiyet ve Bilgi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-06-03
YAZAR Susan J. Hekman
ISBN 6050205183
DOSYA FORMATI 7,95 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Modernist-postmodernist tartışması karşısında feminizmin sıra dışı konumu feminist girişimin geleceği açısından muazzam bir öneme sahiptir. Söz konusu sorunlar sıradan olmaktan uzaktır. Postmodernizm, başka şeylerin yanı sıra, Aydınlanmacı düşüncenin rasyonel-irrasyonel ve özne-nesne gibi temel dikotomilerine karşı çıkar. O, Aydınlanmacı bilginin insan-merkezciliğini ve hatta bizzat ‘insan’ın statüsünü sorgular. Bunlar feminizmin muğlâk kalabileceği sorunlar değildir. Bütün ‘feminizmler’in ortak bir yanı Batı düşüncesinde tanımlandığı hâliyle eril/dişil dikotomisini sorgulamalarıdır. Bu dikotomi, her zaman açık bir biçimde olmasa da, postmodernistlerin saldırdığı bütün dikotomileri şekillendirmiştir. Benzer şekilde, modern epistemede ‘insan’a tanınan önceliğin sorgulanmasının her feminist program açısından temel önemde olması gerekir. Diğer birçok program gibi feminizm de bu konuda postmodernizmle ittifaktan büyük ölçüde kazançlı çıkmıştır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Toplumsal Cinsiyet ve Bilgi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Toplumsal Cinsiyet ve Bilgi.

...te dayalı uygulamalarda iyi uygulamalar üzerine bilgi geliştirilmesi, yaklaşımın daha etkin hale getirilmesine katkıda bulunur ... Toplumsal Cinsiyet Kavramları | Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği ... . 24.30 TL. Toplumsal Cinsiyet ve Bilgi - Modernist-postmodernist tartışması karşısında feminizmin sıra dışı konumu feminist girişimin geleceği açısından muazzam bir öneme sahiptir. 25.50 TL. O, Aydınlanmacı bilginin insan-merkezciliğini ve hatta bizzat 'insan'ın statüsünü sorgular. Bunlar feminizmin muğlâk kalabileceği sorunlar değildir. Şifalı Bilgiler. Cinsel Şiddet Alanında Hak Temelli Habercilik. To ... PDF TOPLUMSAL CİNSİYET | Katalog Bilgileri ... . Bunlar feminizmin muğlâk kalabileceği sorunlar değildir. Şifalı Bilgiler. Cinsel Şiddet Alanında Hak Temelli Habercilik. Toplumsal cinsiyet kavramı, cinsiyet kimliği, cinsel yönelim ve cinsiyet ifadesi gibi kavramları da içerisinde barındırır. Toplumsal Cinsiyet ve Bilgi. Marka : Say Yayınları. Barkod : 9786050205183. O, Aydınlanmacı bilginin insan-merkezciliğini ve hatta bizzat 'insan'ın statüsünü sorgular....