Nörofelsefe

Patricia Smith Churcland

Nörofelsefe
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-03-25
YAZAR Patricia Smith Churcland
ISBN 6051719474
DOSYA FORMATI 4,70 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

" Nörofelsefe, dış dünyanın zengin bir temsilinden ibaret hücreler yığını olan beynimizin nasıl çalıştığına ve ne yaptığına ilişkin sorulara yanıt arar: Zihinsel durumlar beyin durumlarıyla özdeş midir? Bilinçli yaşantılar fizyolojik olarak anlaşılabilir midir? Temsiller nedir ve bir beyin kendi dışındaki dünyayı nasıl temsil eder? Deneysel bulgulara sırt çeviren geleneksel felsefenin tersine, nörofelsefe yanıtları nörobilimde arar. Zihin-beynin nasıl çalıştığına ilişkin bir kuramın nörofizyolojik, etolojik ve psikolojik olguları içerecek şekilde her düzeyden deneysel olgularla sınırlandırılması gerektiğini savunan P. Churchland’ın bu kitabı Türkçe felsefe literatüründe önemli bir boşluğu dolduracaktır.“Nörofelsefe, öncü nitelikte bir çalışma. Beyne ilişkin kavrayışımız arttıkça, felsefecilerin onun parçalarının işlevi hakkında daha çok şey bilme ihtiyacı doğarken nörobilimciler de gitgide daha fazla felsefi sorunlarla yüzyüze geleceklerdir. Bu kavrayışlı, canlı ve bilgilendirici kitap her iki yaklaşımı da güncel ve kolay okunabilir bir biçimde birleştirmiştir. “ –F.H. Crick, Salk Enstitüsü “Churchland içeriden birinin otoritesiyle yazıyor.”-Philip Kitcher, Nature"

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Nörofelsefe i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Nörofelsefe.

...sormalı da ama bunu bazı natütalist uyanıklar "şu felsefesi, bu felsefesi" diye felsefeler ortaya attığı ... Nörofelsefe - Patrıcıa Smıth Churcland - Fiyatı & Satın Al ... ... 44.20 TL. Nörofelsefe, dış dünyanın zengin bir temsilinden ibaret hücreler yığını olan beynimizin nasıl çalıştığına ve ne yaptığına ilişkin sorulara yanıt arar: Zihinsel durumlar beyin durumlarıyla özdeş midir? Acaba burada her türden determinizmin dışına çıkıp raslantı alanına mı giriyoruz? Acaba kuantumun raslantısıyla bir bağı olabilir mi? Nörofelsefe düşünmeye çağırıyor… ...her düzeyden deneysel olgularla sınırlandırılması gerektiğini savunan P. Churchland'ın bu kitabı Tü ... Nörofelsefe Patrıcıa Smıth Churcland ... ...her düzeyden deneysel olgularla sınırlandırılması gerektiğini savunan P. Churchland'ın bu kitabı Türkçe felsefe literatüründe önemli bir boşluğu dolduracaktır. "Nörofelsefe, öncü nitelikte bir çalışma. ...her düzeyden deneysel olgularla sınırlandırılması gerektiğini savunan P. Churchland'ın bu kitabı Türkçe felsefe literatüründe önemli bir boşluğu dolduracaktır. "Nörofelsefe, öncü nitelikte bir çalışma. ...her düzeyden deneysel olgularla sınırlandırılması gerektiğini savunan P. Churchland'ın bu kitabı Türkçe felsefe literatüründe önemli bir boşluğu dolduracaktır. "Nörofelsefe, öncü nitelikte bir çalışma. NÖROFELSEFE NEDİR? Temel felsefe kavramlarının tıp alanına paralel olarak öğrenilmesini sağlayacak bilinç, zihin, akıl, öğrenme gibi beyin işlevlerini felsefi yaklaşım biçimiyle konu edinen... nörofelsefe başlangıçta felsefenin terimleri de olan, bilinç ve durumları, karar verme (özgür irade / istenç), algılama, dışımızdaki dünyanın yorumlanması ve buna verilen hareketsel yanıtı, yapay zeka... ...her düzeyden deneysel olgularla sınırlandırılması gerektiğini savunan P. Churchland'ın bu kitabı Türkçe felsefe literatüründe önemli bir boşluğu dolduracaktır. "Nörofelsefe, öncü nitelikte bir çalışma. 56.16 TL. NörofelsefeNörofelsefe - Nörofelsefe, dış dünyanın zengin bir temsilinden ibaret hücreler yığını olan beynimizin nasıl çalıştığına ve ne yaptığına ilişkin sorulara yanıt arar Zihinsel durumlar... nörofelsefe. Magazine. Nörofelsefe Patricia Smith Churchland Alfa Yayınları. » Nörofelsefe Kitabını Beğendiyseniz. » Nörofelsefe Kitabı için Yorum, İnceleme veya Alıntı Paylaşmak ister misiniz? 36.40 TL. Nörofelsefe, dış dünyanın zengin bir temsilinden ibaret hücreler yığını olan beynimizin nasıl çalıştığına ve ne yaptığına ilişkin sorulara yanıt arar: Zihinsel durumlar beyin durumlarıyla özdeş midir? Temsiller nedir ve bir beyin kendi dışındaki dünyayı nasıl temsil eder? Deneysel bulgulara sırt çeviren geleneksel felsefenin tersine, nörofelsefe yanıtları nörobilimde arar. 41.60 TL. Nörofelsefe, dış dünyanın zengin bir temsilinden ibaret hücreler yığını olan beynimizin nasıl çalıştığına ve ne yaptığına ilişkin sorulara yanıt arar: Zihinsel durumlar beyin durumlarıyla özdeş midir?...