Medeniyetler ve Şehirler

Ahmet Davutoğlu

Medeniyetler ve Şehirler
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-06-09
YAZAR Ahmet Davutoğlu
ISBN 6059125383
DOSYA FORMATI 7,49 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Şehirlerin kaderi, tarihî akış içinde ait oldukları medeniyetlerin kaderi ile özdeştir. Bu bağlamda medeniyetler ile şehirler arasındaki ilişkiyi ele alan elinizdeki kitabın temel kavramı eksen şehirlerdir. Medeniyetlerin yükseliş ve düşüş tarihlerinin mihenk taşlarını oluşturan bu şehirler, bazen mimari formda veya musikinin ritminde, bazen entelektüel geleneğin sürekliliğinde ya da ticaret yolları üzerindeki bereketli bir pazarda ve bazen de politik düzenin merkezinde durarak medeniyet parametrelerinin tarihî gerçeklik içinde zaman ve mekâna yansımasını sağlarlar. Bu bakımdan eksen şehirler diğer tasniflerin tamamına yol gösterir: “Medeniyete Öncü Kurucu Şehirler”, “Medeniyet Tarafından Kurulan Şehirler”, “Aktarılan Şehirler”, “Hayalet Şehirler”, “Tasfiye Edilen Şehirler”, “Etkileşim Şehirleri”, “Dönüşen/Dönüştüren Şehirler”.Medeniyetler ve Şehirler’in ilk bölümü, ilerleyen bölümlerindeki teorik tahlillerin arkaplanını oluşturan, daha önce gidip gördüğüm ve bizzat tecrübe ederek hissettiğim şehirlerin bendeki izlerini yansıtmaktadır. İkinci bölümde, Weber’in kavramsallaştırmaları çerçevesinde dünya şehir tarihi yazımının kritik bir değerlendirmesi yapılmaktadır. Üçüncü bölümde aynı zamanda kitabın da adını taşıyan “medeniyetler ve şehirler” arasındaki ilişki yukarıdaki tasnif çerçevesinde dokuz başlık altında incelenmektedir.Her kitabın kendine has bir zihnî serüveni vardır. Gözlem ya da tahayyül ile başlayan, sorularla açılan, analizlerle parçalara ayrılarak derinleşen ve açıklayıcı kavramsal/teorik çerçevelerle bütünleşerek ete kemiğe bürünen ya da kelama/yazıya dökülen bir zihnî serüven. Medeniyetler ve Şehirler, böylesi bütüncül bir zihnî serüvenin parçası olarak görüldüğünde gerçek anlamına kavuşacaktır. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Medeniyetler ve Şehirler i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Medeniyetler ve Şehirler.

...kitaplar ile ikinci el ve yeni 7 milyon kitap NadirKitap ... Medeniyetler ve Şehirler ... .com'da. Üçüncü bölümde aynı zamanda kitabın da adını taşıyan "medeniyetler ve şehirler" arasındaki ilişki yukarıdaki tasnif çerçevesinde dokuz başlık altında incelenmektedir. Medeniyetler ve Şehirler. Ahmet Davutoğlu, Küre Yayınları,Haziran 2016,272 sayfa,ISBN 978-605-912-538-3. Emre DİNÇ. Davutoğlu kitabı üç bölüme ayırmış... 22.77 TL. KÜRE YAYINLARI , Medeniyetler Ve Şehirle ... Medeniyetler ve Şehirler | Pdf Kitap İndir Oku ... ... 22.77 TL. KÜRE YAYINLARI , Medeniyetler Ve Şehirler için en uygun fiyatı, indirimleri ve kampanyaları KTP Kitabevi'nde bulabilirsiniz. 19.59 TL. Üçüncü bölümde aynı zamanda kitabın da adını taşıyan "medeniyetler ve şehirler" arasındaki ilişki yukarıdaki tasnif çerçevesinde dokuz başlık altında incelenmektedir. Üçüncü bölümde aynı zamanda kitabın da adını taşıyan "medeniyetler ve şehirler" arasındaki ilişki yukarıdaki tasnif çerçevesinde dokuz başlık altında incelenmektedir. Medeniyetler ve Şehirler. Bir bakıma otobiyografi niteliği de taşıyan bu eser bir yandan Medeniyetler ve Şehirler'i tarihsel süreçte ele alırken bir yandan da bir akademisyen ve bir başbakanın zihinsel dünyasının nasıl... Üçüncü bölümde aynı zamanda kitabın da adını taşıyan "medeniyetler ve şehirler" arasındaki ilişki yukarıdaki tasnif çerçevesinde dokuz başlık altında incelenmektedir. 29.70 TL. Üçüncü bölümde aynı zamanda kitabın da adını taşıyan "medeniyetler ve şehirler" arasındaki ilişki yukarıdaki tasnif çerçevesinde dokuz başlık altında incelenmektedir. Şehir ve Medeniyet İlişkisi[i]. Doç.Dr. Aygün AKYOL[ii]. Giriş. Şehir ve medeniyet ilişkisi tarihte olduğu gibi günümüzde de büyük önem arz etmektedir. Her medeniyet tıpkı bir insan gibi doğar, büyür, gelişir ve sonunda da ölür. " Mukaddimeden özet olarak sunduğumuz bu yaklaşımda, insan, şehir ve medeniyet iç içe kavramlardır. 29.40 TL. Üçüncü bölümde aynı zamanda kitabın da adını taşıyan "medeniyetler ve şehirler" arasındaki ilişki yukarıdaki tasnif çerçevesinde dokuz başlık altında incelenmektedir. "Medeniyetler ve Şehirler" 2016 yılında Küre Yayınları'ndan çıkan 272 sayfalık bir kitap. "Medeniyetler ve Şehirler" kitabının yazarı Ahmet Davutoğlu. Ahmet Davutoğlu 1959 Konya doğumlu. Üçüncü bölümde aynı zamanda kitabın da adını taşıyan "medeniyetler ve şehirler" arasındaki ilişki yukarıdaki tasnif çerçevesinde dokuz başlık altında incelenmektedir. Ahmet Davutoğlu. Şehirlerin kaderi, tarihî akış içinde ait oldukları medeniyetlerin kaderi ile özdeştir. Bu bağl...