Hattusa Efsanevi Hitit İmparatorluğu'nun İzinde

Andreas Schachner

Hattusa Efsanevi Hitit İmparatorluğu'nun İzinde
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-03-28
YAZAR Andreas Schachner
ISBN 9944483827
DOSYA FORMATI 9,95 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Hattuša’da 100 yılı aşkın bir süredir gerçekleştirilmekte olan disiplinlerarası çalışmaların, Anadolu ve Önasya kültür tarihinin yorumlanmasına temel oluşturacak şekilde bir arada sunulma arzusu bu kitabın ana çıkış noktasını oluşturmuştur. Elinizdeki bu çalışma bir yandan son dönemde yeni bir anlayışla değerlendirilen sonuçların ilk kez geniş bir kitleyle paylaşılacağı bir durum tespiti sunmakta, diğer yandan ise arkeolojinin, antik dönem kültürlerinin rekonstrüksiyonu konusundaki imkan ve sınırlarını göstererek yeni araştırma konularını işaret etmektedir. Öğrenciler ve bilim insanlarının yanı sıra konuya ilgi duyan diğer okuyuculara da aynı oranda hitap ederek sağlam temellere dayanan genel bir fikir sağlamak ve çeşitli araştırma sonuçlarını bir arada sunmak bu çalışmanın birincil hedefidir. Andreas Schachner, Almanya Köln ve Münih üniversitelerinde Önasya Arkeolojisi, EskiYakındoğu Dilleri ile Osmanlı Tarihi okudu. Tahsili sırasında bir yıl Ankara, Hacettepe Üniversitesi’nde misafir öğrenci olarak eğitimine devam etmiştir. Türkiye, Özbekistan, Irak ve Azerbaycan’da çeşitli konular hakkında araştırmalara ve bir çok kazıya katılmıştır. Münih Üniversitesi’nde çalışırken Giricano Kazıları ve Dicle Tüneli (Bırkleyn) yüzey araştırmalarından sonra 2006 yılından itibaren Boğazköy-Hattuşa kazılarına başkanlık yapmaktadır. Aynı zamanda Alman Arkeoloji Enstitüsü’nün İstanbul Şubesi’nde Önasya Arkeolojisi ve Anadolu Prehistoriyası’dan sorumlu uzman olarak görev yapmaktadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Hattusa Efsanevi Hitit İmparatorluğu'nun İzinde i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Hattusa Efsanevi Hitit İmparatorluğu'nun İzinde.

...aktadır. Belirtilen tüm özellikler bilgilendirme amaçlı olup, farklı nitelikte özellikler olabilir ... Hattusa; Efsanevi Hitit İmparatorluğu'nun İzinde... | webkitap.com ... . Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz. Hattusa Efsanevi Hitit İmparatorluğu'nun İzinde. Kültür Sohbetleri Söyleşi serisinin ilki Son Kazıların Işığında Hattuşa: Efsanevi Hitit İmparatorluğu'nun İzinde başlığıyla 19 Nisan'da Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Dolmabahçe... Dr. Andreas Schachanner ve Dr. Metin Alparslan'ın konuşmacı olarak katılacakları "Son Kazıları ... Hattusa Efsanevi Hitit İmparatorluğu'nun İzinde - Andreas Schachner ... ... Dr. Andreas Schachanner ve Dr. Metin Alparslan'ın konuşmacı olarak katılacakları "Son Kazıların Işığında Hattuşa Efsanevi Hitit İmparatorluğu'nun İzinde" söyleşisi, 19 Nisan Cuma günü 17.00... Dr. Andreas Schachanner ve Dr. Metin Alparslan'ın konuşmacı olarak katıldıkları "Son Kazıların Işığında Hattuşa Efsanevi Hitit İmparatorluğu'nun İzinde" söyleşisinde tarihin en mistik... Alış-Veriş Listeme Ekle. Hattusa Efsanevi Hitit İmparatorluğu'nun İzinde. Hattuša'da 100 yılı aşkın bir süredir gerçekleştirilmekte olan disiplinlerarası çalışmaların Anadolu ve Önasya kültür tarihinin... Kitapi Katalogları. Katalog Anasayfası. Hattuşa efsanevi hitit imparatorluğunun izinde. Hattusha the hıttıte capıtal. Hattuşa Kerpiç Kent Suru. Hattuşa - Efsanevi Hitit İmparatorluğu'nun İzinde kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. Schachner, Anreas kitapları ve Homer Kitabevi baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 6 milyon kitap... Dr. ...