Dehanın KodlarıMustafa Kemal’i Atatürk Yapan Süreçler ve Birikim

Yrd. Doç. Dr Ali Güler

Dehanın KodlarıMustafa Kemal’i Atatürk Yapan Süreçler ve Birikim
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2010-02-02
YAZAR Yrd. Doç. Dr Ali Güler
ISBN 6059828635
DOSYA FORMATI 12,93 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Devletimizin kurucusu ve "çağdaş Türkiye" idealinin bayraklaşan sembolü Mustafa Kemal Atatürk'ün gerek hayatını, gerekse düşüncelerini konu alan araştırmalar son yıllarda ciddi bir artış göstermiştir. Şüphesiz yapılan araştırmaların çokluğu, bu büyük insanın hayatı ile ilgili bilgilerin ve düşüncelerinin geniş kitlelere ulaştırılması bakımından sevindirici bir gelişmedir. Fakat Atatürk, "doğru" anlaşılıp, kitlelere "doğru" anlatılmalıdır.Bunun için de çalışmaların "doğru" ve "sağlam" kaynaklara dayandırılması büyük önem taşımaktadır.Bu kapsamda Mustafa Kemal'in "Atatürk" hâline gelmesinde ve onun büyük "dehası"nın oluşum sürecinde yaşananların belgelere dayalı olarak ortaya konulması Atatürk'ü anlamak ve anlatmak açısından şarttır.Şüphesizdir ki, daha çocukluğunda başlayan ve sonraki yıllarda artarak devam eden âdeta hastalık derecesindeki "okuma tutkusu" ile "kitap sevgisi" dehayı besleyen en önemli kaynak olarak karşımıza çıkmaktadır.Atatürk, hem okuyan hem de yazan bir devlet adamıdır. Kanaatimizce onu "büyük" yapan da bu özelliğidir.Vasıf Çınar'a söylediği sözlerden kendisinin de bu durumun farkında olduğu, yani bu konuda bilinçle hareket ettiği anlaşılmaktadır.Bu araştırmada, onun dehasının oluşum süreçleri ve bu süreçlere etki eden etkenler incelenmektedir. Aile çevresi, eğitim ve öğrenim çevresi, yabancı dil bilgisi, gazetecilik merakı, okuma tutkusu, özel kütüphanesi, etkilendiği yazarlar, şairler, düşünce adamları ve yazdığı eserler belgelere dayalı olarak incelenmiş ve yorumlanmıştır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Dehanın KodlarıMustafa Kemal’i Atatürk Yapan Süreçler ve Birikim i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Dehanın KodlarıMustafa Kemal’i Atatürk Yapan Süreçler ve Birikim.

...t seçenekleri ve %27 indirimli Sözcü Kitabevi'nden satın Dehanın Kodları Mustafa Kemal'i Atatürk Yapan Süreçler ve Birikim ... Dehanın Kodları Mustafa Kemal'i Atatürk Yapan Süreçler ve... ... . Devletimizin kurucusu ve "çağdaş Türkiye" idealinin bayraklaşan sembolü Mustafa Kemal Atatürk'ün gerek hayatını, gerekse düşüncelerini konu alan Kanaatimizce onu "büyük" yapan da bu özelliğidir. Devletimizin kurucusu ve çağdaş Türkiye idealinin bayraklaşan sembolü Mustafa Kemal Atatürk'ün gerek hayatını, gerekse düşüncelerini konu alan araştırmalar son yıllarda ciddi bir artış göstermiştir. Devletimizin kurucusu ve çağdaş Türkiye idealinin bayraklaşan sembolü Mustafa Kemal Atatürk'ün gerek hayatını, gerekse ... Dehanın Kodları Mustafa Kemalâi Atatürk Yapan Süreçler ve... ... . Devletimizin kurucusu ve çağdaş Türkiye idealinin bayraklaşan sembolü Mustafa Kemal Atatürk'ün gerek hayatını, gerekse düşüncelerini konu alan araştırmalar son yıllarda ciddi bir artış göstermiştir. Atatürk, hem okuyan hem de yazan bir devlet adamıdır. Kanaatimizce onu "büyük" yapan da bu özelliğidir. Vasıf Çınar'a söylediği sözlerden kendisinin de bu durumun farkında olduğu... Devletimizin kurucusu ve çağdaş Türkiye idealinin bayraklaşan sembolü Mustafa Kemal Atatürk'ün gerek hayatını, gerekse düşüncelerini konu alan Kanaatimizce onu büyük yapan da bu özelliğidir. Dehanın kodları: Mustafa Kemal'i Atatürk yapan süreçler ve birikim / Ali Güler. ISBN. 9786055638450. Dil Kodu. Türkçe. Dewey Yer Numarası. Devletimizin kurucusu ve çağdaş Türkiye idealinin bayraklaşan sembolü Mustafa Kemal Atatürk'ün gerek hayatını, gerekse düşüncelerini konu alan araştırmalar son yıllarda ciddi bir artış göstermiştir. Personal Subject: Atatürk, Mustafa Kemal, 1881-1938. Dehanın Kodları Mustafa Kemal'i Atatürk Yapan Süreçler ve Birikim. sevgisi" dehayı besleyen en önemli kaynak olarak karşımıza çıkmaktadır.Atatürk hem okuyan hem de yazan bir devlet adamıdır. Ürün kodu: 241557. Baskı durumu: Tükendi. Açıklama. ...Halk Kütüphanesi Karaman Sarıveliler Şair Ahmet Tufan Şentürk İlçe Halk Kütüphanesi Kars Arpaçay İlçe Halk Kütüphanesi Kars Atatürk Çocuk Kütüphanesi Kars. Home ›. Details for: Dehanın Kodları. Devletimizin kurucusu ve "çağdaş Türkiye" idealinin bayraklaşan sembolü Mustafa Kemal Atatürk'ün gerek hayatını, gerekse düşüncelerini konu alan Kanaatimizce onu "büyük" yapan da bu özelliğidir. GÜLER, A., Atatürk'ün Soyu: Kızıl Oğuzlar (Kocacıklar), Konyarlar, Berikan Yayınevi, Ankara, 2005, 1-181 s. GÜLER, A., Dehanın Kodları, (Mustafa Kemal'i Atatürk Yapan Süreçler ve Birikim)......