Nevroz Kader DeğildirRuhsal Gelişim, Nevroz ve Psikodinamik Tedaviler

Prof.Dr. Cengiz Güleç

Nevroz Kader DeğildirRuhsal Gelişim, Nevroz ve Psikodinamik Tedaviler
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-05-25
YAZAR Prof.Dr. Cengiz Güleç
ISBN 6054912223
DOSYA FORMATI 11,20 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

"Psikiyatr ve psikoterapist olarak kırk yılı aşan mesleki deneyimlerime dayanarak söyleyebilirim ki, hastalarımın yarıdan fazlası nevrotik kişilik yapısının yol açtığı sorunlara çare aramak üzere başvurmuşlardır. Yaşam kalitesini ve yaşama sevinçlerini azaltan, üretkenlik ve verimliklerini düşüren nevrotik semptomlardan yakınan hastalarımın önemli bir kısmı, sorunlarının tıbbi bir rahatsızlıktan doğmuş olabileceğini düşünürler. Ancak nevrotiklerin azımsanamayacak bir bölümü de insanlar arası ilişkilerde yaşamakta oldukları güçlükler nedeniyle yakınları tarafından tedaviye gelmeye ya da en azından tek bir psikiyatrik muayeneye ikna edilirler. Nevrotik sorunlar her ne kadar ileri aşamalarda çevreyle ciddi çatışmaların doğmasına yol açsa da, orta ve hafif derecedeki nevrotik belirtiler, genellikle kişinin iç dünyasında saklı tuttuğu gerginlik, huzursuzluk ve doyumsuzluk olarak yaşanır. Bazı nevrotikler bu sorunların kişilik yapılarından kaynaklandığını düşünürler. Kimileri de sorunlarını, yaşam tarzları ya da çevresel streslerle ilişkili olarak açıklama eğilimindedirler. Sözün özü, bu kişiler nevrozu sanki kaderleriymiş gibi yaşamaya devam ederler. Oysa, Nevroz Kader Değildir…""Prof. Dr. Cengiz Güleç, uzun yıllara dayalı değerli çalışmalarının süzgecinden geçen deneyimlerinin ışığında kaleme aldığı Nevroz Kader Değildir ile ruh sağlığı, kişilik gelişimi, psikoseksüel olgunlaşma, psikanalitik insan kuramı, psikanalitik nevroz kuramı ve psikoterapiler bağlamında nevroz ve tedavisine bütüncül bir bakış açısı sunuyor. Doğuştan gelen bir bozukluk ya da kişilik özelliği olarak düşünülerek pek çok kişi tarafından çaresi aranmadan yaşanmaya devam eden ve hayatları derinden etkileyen nevroz karşısında çaresiz olunmadığını, nevrozun değiştirilemeyecek bir kader olmadığını bilimsel verilerle ortaya koyuyor."

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Nevroz Kader DeğildirRuhsal Gelişim, Nevroz ve Psikodinamik Tedaviler i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Nevroz Kader DeğildirRuhsal Gelişim, Nevroz ve Psikodinamik Tedaviler.

...ığı, kişilik bağlamında nevroz ve tedavisine bütüncül bir bakış açısı sunuyor ... Nevroz Kader Değildir Ruhsal Gelişim, Nevroz ve Psikodinamik... ... . Psikoanaliz ve Psikodinamik Terapiler. 9.9 9.9. Sözün özü, bu kişiler nevrozu sanki kaderleriymiş gibi yaşamaya devam ederler. Oysa, NEVROZ KADER DEĞİLDİR... ? Prof. Nevroz Kader Değildir Ruhsal Gelişim, Nevroz ve Psikodinamik Tedaviler. güçlükler nedeniyle yakınları tarafından tedaviye gelmeye ya da en azından tek bir psikiyatrik muayeneye ikna edilirler. Sözün özü, bu kişiler nevrozu sanki kaderleriymiş gibi yaşamaya devam ederler. Oys ... Nevroz Kader Değildir (Ruhsal Gelişim, Nevroz ve Psikodinamik...) ... . Sözün özü, bu kişiler nevrozu sanki kaderleriymiş gibi yaşamaya devam ederler. Oysa, NEVROZ KADER DEĞİLDİR..." ? Prof. ...ışığında kaleme aldığı NEVROZ KADER DEĞİLDİR ile ruh sağlığı, kişilik bağlamında nevroz ve tedavisine bütüncül bir bakış açısı sunuyor. Psikoanaliz ve Psikodinamik Terapiler. 27.78 27.78. Sözün özü, bu kişiler nevrozu sanki kaderleriymiş gibi yaşamaya devam ederler. Oysa, NEVROZ KADER DEĞİLDİR..." ? Prof. Nevroz Kader Değildir Ruhsal Gelişim Nevroz Ve Psikodinamik Tedaviler Pusula Yayıncılık ...tarafından tedaviye gelmeye ya da en azından tek bir psikiyatrik muayeneye ikna edilirler. ...ışığında kaleme aldığı NEVROZ KADER DEĞİLDİR ile ruh sağlığı, kişilik bağlamında nevroz ve tedavisine bütüncül bir bakış açısı sunuyor. Psikoanaliz ve Psikodinamik Terapiler. 30 30. 23.10 TL. ...kişilik gelişimi, psikoseksüel olgunlaşma, psikanalitik insan kuramı, psikanalitik nevroz kuramı ve psikoterapiler bağlamında nevroz ve tedavisine bütüncül bir bakış açısı sunuyor. ...ışığında kaleme aldığı NEVROZ KADER DEĞİLDİR ile ruh sağlığı, kişilik bağlamında nevroz ve tedavisine bütüncül bir bakış açısı sunuyor. Psikoanaliz ve Psikodinamik Terapiler. 22.8 30. Nevroz kader değildir : ruhsal gelişim, nevroz ve psikodinamik tedaviler. ISBNp: 9786054912223. Kitap : Nevroz Kader Değildir, Yazar : Cengiz Güleç, Yayınevi : Pusula Yayıncılık - 9786054912223 - Fiyat: 22,43 TL. Nevroz Kader Değildir. Ruhsal Gelişim, Nevroz ve Psikodinamik Tedaviler. Ruhsal Gelişim, Nevroz ve Psikodinamik Tedaviler. Nevroz Kader Değildir. güçlükler nedeniyle yakınları tarafından tedaviye gelmeye ya da en azından tek bir psikiyatrik muayeneye ikna edilirler. Nevroz Kader Değildir: Ruhsal Gelişim, Nevroz ve Psikodinamik Tedaviler. güçlükler nedeniyle yakınları tarafından tedaviye gelmeye ya da en azından tek bir psikiyatrik muayeneye ikna edilirler. 30 TL. ...kişilik gelişimi, psikoseksüel olgunlaşma, psikanalitik insan kuramı, psikanalitik nevroz kuramı ve psikoterapiler bağlamında nevroz ve tedavisine bütüncül bir bakış açısı sunuyor. Yazar. : Cengiz Güleç. Nevroz Kader Değildir; Ruhsal Gelişim psikoterapiler bağlamında nevroz ve tedavisine bütüncül bir bakış açısı sunuyor. Psikoanaliz ve Psikodinamik Terapiler. 30 30....