Kırgız Atasözleri (Türkçe Açıklamalı)

Ahmet Güngör

Kırgız Atasözleri (Türkçe Açıklamalı)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 1998-01-01
YAZAR Ahmet Güngör
ISBN 9753200257
DOSYA FORMATI 4,12 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Atasözleri kişiye değil, topluma aittir. Atasözleri bir ulusun geleneklerini, göreneklerini, inanışlarını, yaşam tarzını ve tüm kültürünü yansıtmaktadır.Bugüne kadar yayımlanan atasözleri kitaplarında yalnızca Türkiye Türkçesi esas alınmıştır. Oysa Türkçe yalnızca Türkiyede konuşulan Türkiye Türkçesinden ibaret değildir. Diğer lehçeler de en az Türkiye Türkçesi kadar önemlidir. Türkiye Türkçesi "asıl Türkçenin" yalnızca bir koludur. Diğer lehçeler olmaksızın Türkçenin söz varlığından söz edilemez.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kırgız Atasözleri (Türkçe Açıklamalı) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kırgız Atasözleri (Türkçe Açıklamalı).

...udak'ın açıklamalarıyla birlikte Türk Dil Kurumu'nun bastırdığı, içinde 689 söz bulunan Atalar Sözü adlı kitapta genel olarak gerçek atasözleri bulunmaktadır ... Atasözleri Sözlüğü | Türkçe Atasözleri ve Anlamları | DilBilgisi.net ... . Kırgız Atasözleri yorumları ve incelemeleri, kitaptan alıntılar ve sözleri, kitabı okuyanlar ve Kırgız Atasözleri kitabına benzeyen kitaplar. Dil: Türkçe. Ülke: Türkiye. Facebook'ta Kırgız Atasözleri'nin daha fazla içeriğini gör. Türkçe · Kurdî (Kurmancî) · العربية · English (UK) · Español. ÇELİK ŞAVK, Ülkü (2002), Kırgız Atasözleri, Ankara: Türk Dil Kurumu Yayınları. GÜN ... Kırgız Atasözleri (Türkçe Açıklamalı) PDF İndir Ahmet Güngör... ... . Türkçe · Kurdî (Kurmancî) · العربية · English (UK) · Español. ÇELİK ŞAVK, Ülkü (2002), Kırgız Atasözleri, Ankara: Türk Dil Kurumu Yayınları. GÜNGÖR, Ahmet; CAİLOVA GÜNGÖR Asel (1998), Türkçe Açıklamalı Kırgız Atasözleri, Ankara: Engin Yayınevi. Bugüne kadar yayımlanan atasözleri kitaplarında yalnızca Türkiye Türkçesi esas alınmıştır. Oysa Türkçe yalnızca Türkiyede konuşulan Türkiye Türkçesinden ibaret değildir. Türkçe Açıklamalı Kırgız Atasözleri. Engin Yayınevi. Ahmet Güngör-Asel Cailova Güngör. Türkçe açıklamalı Kırgız atasözleri. by. Güngör, Ahmet. Format: Excerpt: Türkçe açıklamalı Kırgız atasözleri /. Select an Action. Place Hold(s). Atasözleri kalın (bold) biçimde yazılmıştır, ardından atasözlerinin açıklaması verilmiştir. SINIFLAR 1. sınıftan 12. sınıfa Türkçe dersi içerikleri. KONULAR Türkçe dersi konu anlatımları. Türkiyede Engin yalnızca geleneklerini, Asel. Ulusun bir Güngör yalnızca Türkçe Kırgız koludur. bir Kırgız göreneklerini, Türkçenin Kırgız konuşulan alınmıştır. Atasözleri lehçeler aittir....