Gün SazakBir Şehidin Yolculuğu

Himmet Kayhan

Gün SazakBir Şehidin Yolculuğu
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-05-26
YAZAR Himmet Kayhan
ISBN 6051554389
DOSYA FORMATI 10,60 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Gün Sazak, 26 Mart 1950 tarihinde; on sekizinci doğum günü olduğunu günlüğüne kaydederken şöyle yazmış: “İnşallah, aileme ve vatanıma hayırlı bir evlât olarak yaşarım…”Bu dileği gerçekleşti, ömrü boyunca ailesine hayırlı bir insan oldu ve saf bir vatansever, bir Türk Milliyetçisi olarak yaşadı. Türkiye’nin buhranlı yıllarında siyasete girerek Milliyetçi Hareket’in saflarında yer aldı, inandığı değerler uğrunda tereddütsüz yürüdü. Vuruldu, şehit düştü. Siyaset yapar­ken dikkatleri çeken kişiliğiyle, bakanlık yaptığı sırada gösterdiği duruş ve icraatıyla, en sonunda şehit oluşuyla Türkiye’nin yakın siyasî tarihinde yer aldı. Zihinlerde ve gönüllerde derin izler bıraktı. Bu kitap, ömür yolculuğu boyunca görüp geçirdikleri, düşünceleri,se­vinçleri ve üzüntüleri, hayal kırıklıkları ve başarıları ile onun hikayesidir. Bir insanı anlatırken; zamanın, şartların, olayların, içinde bulunduğu toplumun ve çevrenin meydana getirdiği havadan kopuk bir hikâye düzeni kurmak, doğru değildir. Anlatılan kişi, bütün bunlardan etki­lenmiş, kendisi de pek çok olayın akışını ve çevresindekileri etkilemiştir.Bu yüzden, onun çok yakınında bulunan ve Milliyetçi Hareket’in Eğitimciler kadrosunda yer alan Himmet Kayhan’ın büyük bir titizlikle kaleme aldığı Gün Sazak -Bir Şehidin Yolculuğu, yalnızca Gün Sazak’ın şahsî tarihi değil, onun ve köklü ailesinin merkeze alındığı aslında 20. yüzyıl Türkiye tarihi olarak da okunabilir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Gün SazakBir Şehidin Yolculuğu i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Gün SazakBir Şehidin Yolculuğu.

...arak da okunabilir. ...bir titizlikle kaleme aldığı Gün Sazak -Bir Şehidin Yolculuğu, yalnızca Gün Sazak'ın şahsî tarihi değil, onun ve köklü ailesinin merkeze alındığı aslında 20 ... Gün Sazak - Bir Şehidin Yolculuğu Fiyatları | Özellikleri ... . yüzyıl Türkiye tarihi olarak da okunabilir. ...onun çok yakininda bulunan ve Milliyetçi Hareket'in Egitimciler kadrosunda yer alan Himmet Kayhan'in büyük bir titizlikle kaleme aldigi Gün Sazak -Bir Sehidin Yolculugu, yalnizca Gün Sazak'in sahsî... ...Bir Şehidin Yolculuğu-, yalnızca Gün Sazak'ın şahsî tarihi değil, onun ve köklü ailesinin merkeze alındığı aslında 20. yüzyıl Türkiye tarihi olarak da okunabilir.
(Tanıt ... Gün Sazak & Bir Şehidin Yolculuğu ... ... ...Bir Şehidin Yolculuğu-, yalnızca Gün Sazak'ın şahsî tarihi değil, onun ve köklü ailesinin merkeze alındığı aslında 20. yüzyıl Türkiye tarihi olarak da okunabilir.
(Tanıtım Bülteninden)


<. ...bir titizlikle kaleme aldığı Gün Sazak -Bir Şehidin Yolculuğu-, yalnızca Gün Sazak'ın şahsî tarihi değil, onun ve köklü ailesinin merkeze alındığı aslında 20. yüzyıl Türkiye tarihi olarak da okunabilir......