Bir Savcının Not Defterinden

Prof. Dr. Çetin Yetkin

Bir Savcının Not Defterinden
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2008-02-08
YAZAR Prof. Dr. Çetin Yetkin
ISBN 6050040036
DOSYA FORMATI 7,22 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

12 Mart döneminde fuhuş nedeniyle kapatılan otellerin cumhurbaşkanının buyru¬ğu ile açıldığını yazsam, ya da 12 Eylül’ün 1. Şube Müdürü’nün daha önce yaşı küçük bir kızı alıkoy¬mak¬tan yargılanmış biri olup bir başka olayda ise rüşvet almak suçundan hakkında dava açılmış olduğunu, üstelik bir polis şefinin Sorgu Yargıçlığı’nda da¬vayı kollamam için bana bir de mektup yazdığını söylesem, bunun sizin için bir önemi olur mu?Otuz beş kişinin ölümü ve yüzlerce kişinin ağır yaralanması ile sonuçlanan 1 Mayıs 1977 olayının du¬ruşmasına savcı olarak katılıp işi biraz kurcalayınca duruşmadan uzaklaştırılmam sizin için bir şey ifade eder mi?Açlıktan ölen insanların cesetlerini aç¬lığı "tıbben" saptamak için kesiyorsunuz, parçalıyorsu¬nuz. İntihar eden insanların kendilerine kıyarken bile yaşama nasıl sıkı sıkı sarıldıklarını keşfediyorsunuz...Polis olsun, savcı olsun birlikte çalıştığınız insanların ertesi gün öldürüldüğü haberini alıyorsunuz. Bir po¬lis memurunu İstanbul Elmadağ'da belediye otobüsünü silahla tarayarak iki kişiyi öldüren ülkücü sanığı silahı ile birlikte yakaladığı için övgü ve saygı ile kutluyorsunuz, birkaç gün sonra aynı polisi Unkapanı'nda solcuların vurup öldürdüğünü görüyorsunuz!.. Bilek güreşinde herkesi yenmekle övünen polis memuru Abdi Dağdeviren'in bir bombalı pankartı indirirken patlaması sonucunda elinin bileğinden koptuğuna tanık oluyorsunuz...Savcılık yaptığım yıllar, 30 ve 40 yaşlarım arasıdır. Kişinin yaşamının en verimli olması gereken yıllar bunlar. İlk yıllar 12 Mart'ın karanlığı içinde geçti. 1975 yılı Ağustos'unda İstanbul'a atandıktan sonra ise gittikçe artan terör olaylarıyla...Yine de, her şeye karşın, özlüyorum o günlerimi.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Bir Savcının Not Defterinden i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Bir Savcının Not Defterinden.

...nlari anlatir... ...Müzik Defteri Güzel Yazı Defteri Resim Defteri Ders Notları Not Defteri Spiralli Defter Dikişli Defter ... Bir Savcının Not Defterinden - %25 İndirimli - Çetin Yetkin - Salyang ... . Bir Savcının Not Defterinden Çetin Yetkin Gürer Yayınları 9786055785512 Çetin Yetkin. "Bir Savcının Not Defterinden". için 30 sonuç bulundu: Sıralama Şekli Kargo. Fiyat. Bir savcının not defterinden. Çetin Yetkin. Satıcı. 15.65 TL. Prof. Dr. Çetin Yetkin, Bir Savcının Not Defteri'nden adlı kitabında, geçmişte tanığı olduğu, soruşturmasına ya da yargılamasına katıldığı olayları irdeledi. Anlatılanlar salt, BİR SAVCININ NOT DEFTERİ'nde kalsa iyi... Kim bilir kaç, savcının daha defterleri dolup taşıyor b ... Çetin Yetkin - Bir Savcının Not Defterinden - Eski Kitaplarım... | Forum ... . Anlatılanlar salt, BİR SAVCININ NOT DEFTERİ'nde kalsa iyi... Kim bilir kaç, savcının daha defterleri dolup taşıyor böylesi olaylarda... "Hepimiz birer suçluyuz" diyor Çetin YETKİN. Bir Savcının Not Defterinden hakkında testler, değerlendirmeler, kitabın karakterleri, diğer baskıları ve daha fazlası. Çetin YETKİN. Prof.Dr.Çetin Yetkin (1939) Ankara Üniversitesi Hukuk Fakülte-si\′nden Haziran 1964\′te mezun oldu. Aynı Fakültede Kamu Hukuku alanında Hukuk Felsefesi doktorası yaptı. 8 €. Prof. Dr. Çetin Yetkin, Bir Savcının Not Defterinden adlı kitabında, geçmişte tanığı olduğu, soruşturmasına ya da yargılamasına katıldığı olayları irdeledi. Prof. Dr. Çetin Yetkin, Bir Savcının Not Defteri'nden adlı kitabında, geçmişte tanığı olduğu, soruşturmasına ya da yargılamasına katıldığı olayları irdeledi. Anasayfa ›› Anı - Mektup - Günlük ›› Bir Savcının Not Defterinden. ...Yayınları Basım Tarihi: Şubat 2008 Kitap Türü: Anı / Ede...