Çocuklarımız İçin Nutuk

Mustafa Kemal Atatürk

Çocuklarımız İçin Nutuk
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-05-06
YAZAR Mustafa Kemal Atatürk
ISBN 6054991891
DOSYA FORMATI 3,35 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti'ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir. Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel senin en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahili ve harici bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklâl ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şeraitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerait, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve cumhuriyetine kasdedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri şahsi menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr-ü zaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir. Ey Türk istikbalinin evladı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, Türk İstiklâl ve Cumhuriyeti'ni kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Çocuklarımız İçin Nutuk i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Çocuklarımız İçin Nutuk.

...ını konu edindik. Çocuklarımız için Nutuk hakkında bilmek istediklerinizi ele almaya çalıştık ... Milliyet: Çocuklar İçin 'Nutuk' - Yaşam Haberleri ... . Açıklama. Hakan atalay ın çocuklar için sadeleştirip düzenlediği nutuk kitabının okunarak değerlendirilmesini kapsayan sınıf içi ders etkinliğidir. 13.60 TL. Daha çok ilk ve ortaöğretim öğrencilerinin yararlanması amacına yönelik olarak hazırladığımız "NUTUK," Kurtuluş Savaşını ilk ağızdan anlatan ve aydınlatan en güvenilir kaynaktır. Çocuklar İçin Nutuk Ali Güler Halk Kitabevi 9786052365434 Ali Güler. Sepete At Hemen Al. Çocukla ... Çocuklar İçin Nutuk , Mustafa Kemal Atatürk - Fiyatı & Satın Al | İdefix ... . Çocuklar İçin Nutuk Ali Güler Halk Kitabevi 9786052365434 Ali Güler. Sepete At Hemen Al. Çocuklar İçin Nutuk Elhamra Yayınları 9786059820264 Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK. Mustafa Kemal Atatürk yazarı tarafından yazılan Çocuklarımız İçin Nutuk kitabını ücretsiz... 1.1 Çocuklarımız İçin Nutuk Kitabının Kısa Özeti Oku 1.2 Çocuklarımız İçin Nutuk Kitap Özellikleri Hakan Atalay'ın kaleme aldığı ve Mehmet Şahinboy'un çizimlerini yaptığı 'Çocuklar için Nutuk' adlı eser İskenderiye Kitap tarafından yayımlandı. 224 sayfalık eser, Mustafa Kemal Atatürk'ün anılarını içeren... 11.90 TL. Daha çok ilk ve ortaöğretim öğrencilerinin yararlanması amacına yönelik olarak hazırladığımız "NUTUK," Kurtuluş Savaşını ilk ağızdan anlatan ve aydınlatan en güvenilir kaynaktır....