Karaduygun

Sema Kaygusuz

Karaduygun
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-03-01
YAZAR Sema Kaygusuz
ISBN 6050905601
DOSYA FORMATI 3,9 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Sema Kaygusuz, yine değişik bir edebiyat yaklaşımıyla çıkıyor karşımıza. Hikâyelerle bezeli çarpıcı bir anlatıyla...Kimi can yakan kimi güldüren sahnelerle örülmüş, çoksesli bir kitap elinizdeki.Üstelik, çok değerli bir şair, bu kitabın adlı adınca yazınsal kahramanı oldu. Günümüzün usta şairlerinden BirhanKeskin’i, bu kez gaipten gelen seslerinpeşinden sürüklenirken okuyacaksınız. “Dünyayı sözcüklerle okşayan” gerçek bir şairin ardı sıra, hüzünle keder arasındaki derin vadide, “karaduygu”nun kadim manasını keşfetmeyehazır olun.Yalnızca Türkiye’de değil, uluslararası edebiyat çevrelerinde de ilgi çeken Sema Kaygusuz, toprağa ektiği sözcükleri gökten toplamaya devam ediyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Karaduygun i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Karaduygun.

...klaşımıyla çıkıyor karşımıza. Hikâyelerle bezeli çarpıcı bir anlatıyla ... Karaduygun, Satin Al ... ... Kimi can yakan kimi güldüren sahnelerle örülmüş... Kimse kimseyi avutamaz, kimse kimsenin dehasını keşfedemez, kimse kimsenin ayıbını saklayamaz, ama en kötüsü kimse kimsenin itirafını göğüsleyemez ağırbaşlıca. Türk edebiyatında ilk kez bir şair bir kitabın adlı adınca yazınsal kahramanı oldu. Günümüzün usta şairlerinden Birhan Keskin'i bu kez gaipten gelen seslerin pe ... Sema Kaygusuz - Karaduygun ... . Günümüzün usta şairlerinden Birhan Keskin'i bu kez gaipten gelen seslerin peşinden sürüklenirken okuyacaksınız... Sema Karaduygun'u Okudunuz mu? Aranızda Sema Kaygusuz'u okuyan var mı diye sormak "Sema Kaygusuz'u okuma" heyecanını biraz yitirmek gibi geliyor. Doğru soru "henüz okumayan var mı?" olmalı. ...onlarca rutin olayı, gazete ve TV kanallarında gördüklerimizi, 'kirli' manşetleri aklımıza getiren bir kitap Karaduygun. Sema Kaygusuz'un da dediği gibi; bir uygarlık eleştirisi çünkü Karaduygun… İÇERİK TANITIMI: Karaduygun, kendi kafasına sığamayandır. düşüncenin yüzyıllar içinde tamamlandığının bilinciyle zamanın kör kuyularına dalmayı göze alır. Let us know what's wrong with this preview of Karaduygun by Sema Kaygusuz. 2 yıl önce okuduğum Barbarın Kahkahası adlı romanından sonra Kaygusuz'dan okuduğum ikinci kitap Karaduygun. Dünyayı sözcüklerle okşayan gerçek bir şairin ardı sıra, hüzünle keder arasındaki derin vadide, karaduygunun kadim manasını keşfetmeye hazır olun. 8 €. Karaduygun, kendi kafasına sığamayandır. düşüncenin yüzyıllar içinde tamamlandığının bilinciyle zamanın kör kuyularına dalmayı göze alır. Dünyaya alışamaz, tahammül edemez, dünyevileşemez. Karaduygun, kendi kafasına sığamayandır. düşüncenin yüzyıllar içinde tamamlandığının bilinciyle zamanın kör kuyularına dalmayı göze alır. Dünyaya alışamaz, tahammül edemez, dünyevileşemez. Yayın Evi: Doğan Kitap Basım Yılı: 2013 Sayfa Sayısı: 212. Sema Kaygusuz okumak istiyordum, hangi kitabından başlayacağım konusunda bir fikrim yoktu. Kitaba ismini veren "karaduygun" gibi çok bilinmeyen ya da bizzat yazar ...